Handanca'nın İskambil Falı *Resimli anlatımlı* güncellendi.

ayyyy... gerçekten çok güzeeelll... teşekkürler...
ben böyle şeylere çok meraklıyım, inanmayan ama falsız da kalmayanlardanımmm;)

valla Handanca sanal bir şey itiraf ediyim mi :) ben senin için üye oldum buraya :D tarot da ününü duydum geldiiiimmm :D

ama bunu da kendim deneyeceğim, az buçuk bir şeyler deniyorum bakalım bunu kıvırabilecek miyim ;)

öncelikle deste içinden işimize yaramayanları çıkaralım (ilk mesajda hangileri olduğu yazılı)
Sonra diğelimki siz esmer siniz. Ozaman esmer olduğunuz için maça kız (siz)ve maça as (kalbiniz) olur. kağıtta bunlar sizi ve kalbinizi temsil edecek yani.
Diyelim düşüncenizdeki erkekte sarışın ozaman kupa vale (erkek arkadaşınız) ve kupa as (erkek arkadaşınızın kalbini) temsil eder.
şimdi elimizde kalan kağıtları iyice karıştıralım. bu anlattığım temsil kartları ile birlikte.
ve kağıtların önyüzünü kendimize çevirip tek tek diğer elimize alalım. diğelim karşımıza maça kalp geldi o maça kalple birlikte elimizd kalan kartları bir yere ayıralım. kalan kartlara devam edelim. sırayla gelen oldukça o temsil kartlarından ordan öncesini alıp gerisini bırakıyoruz.
işte bu 4 temsil kartların içinde olduğu kartları kullanacağız.

handanca şu anda elimde kağıtlar tek tek dediklerini uyguluyorum, yalnız aklıma bir şeyler takıldı:

1. 4 tane kağıt ayırmıştık benim ve arkadaşım için (maça kız (siz)ve maça as (kalbiniz)/kupa vale (erkek arkadaşınız) ve kupa as (erkek arkadaşınızın kalbini)) bu ayırdıklarımı da diğer kartların içine koyup mu karıştırıyorum? yoksa bunları yere mi koyuyorum?

2. elimde karılı olan kağıtlardan sırayla geçerken bu seçili 4 karttan biri geldi diyelim onu alıp yere koyuyorum değil mi? peki altındaki kağıtları nereye kadar ayırıyorum? dediğin gibi mesela karşıma maça kalp çıktı. o maça kalple birlikte elimizd kalan kartları bir yere ayıralım demişsin nereye kadar ayıracağım hangi kartı görene kadar ayıracağım?

biraz karışık oldu ama inşallah problem çektiğim noktaları anlatabilmişimdir. :)

handanca şu anda elimde kağıtlar tek tek dediklerini uyguluyorum, yalnız aklıma bir şeyler takıldı:

1. 4 tane kağıt ayırmıştık benim ve arkadaşım için (maça kız (siz)ve maça as (kalbiniz)/kupa vale (erkek arkadaşınız) ve kupa as (erkek arkadaşınızın kalbini)) bu ayırdıklarımı da diğer kartların içine koyup mu karıştırıyorum? yoksa bunları yere mi koyuyorum?

2. elimde karılı olan kağıtlardan sırayla geçerken bu seçili 4 karttan biri geldi diyelim onu alıp yere koyuyorum değil mi? peki altındaki kağıtları nereye kadar ayırıyorum? dediğin gibi mesela karşıma maça kalp çıktı. o maça kalple birlikte elimizd kalan kartları bir yere ayıralım demişsin nereye kadar ayıracağım hangi kartı görene kadar ayıracağım?

biraz karışık oldu ama inşallah problem çektiğim noktaları anlatabilmişimdir. :)

Hayatım o 4 kartı bu kartlara karıştırıyoruz. O 4 kart bizim ayırım kartımız olacak. sırayla açmaya başlıyoruz o 4 karttan biri gelirse alıp kenara koyuyoruz. (bazen öyle oluyorki hepsi bir arada yakın yerde çıkıyor..)
Diğelimki sinek kalp geldi. aldık o bölümü yanımıza koyduk. devam diyoruz kupa kalp ve sinek vale geldi alıyoruz devam ediyoruz. en son kupa kızda çıkınca ordan sonrasını kesip geri kalanını almıyoruz. ayırdığımız kartları elimize alıp sağ sol seçerek açmaya başlıyoruz.

Handanca bende yapmaya çalışıyorum ama olmuyor bir noktadan sonra tıkanıp kalıyorum o dört kartı yere ayırıyorum ama sonra onların her birinin üzerinemi tek tek sağsol seçeceğim yoksa kestiğim kağıtlarımı alıp sağsol yapacağım baya karıştırdım galiba ama bu falı çok merak ediyorum lütfen görüntülü yaparsan yada biraz daha ayrıntılı açıklarsan çok sevinirim

Handanca bende yapmaya çalışıyorum ama olmuyor bir noktadan sonra tıkanıp kalıyorum o dört kartı yere ayırıyorum ama sonra onların her birinin üzerinemi tek tek sağsol seçeceğim yoksa kestiğim kağıtlarımı alıp sağsol yapacağım baya karıştırdım galiba ama bu falı çok merak ediyorum lütfen görüntülü yaparsan yada biraz daha ayrıntılı açıklarsan çok sevinirim

işlerim hafiflesin ilk el atacağım konu bu. sabırlı olun oldumuuu:handanca:

Geri