Hangi derin dondurucu markası iyi

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Hangi derin dondurucu markası iyi
Meyve, sebze, et türünde ürünler grubundan faydalanırken uzun süreli saklama koşullarından faydalanmak istiyorsanız tercihinizi derin dondurucudan yana kullanabilirsiniz. Et, balık, yaz meyveleri gibi tercihleriniz ile derin dondurucunuzda canınız her sezon ne isterse depolayıp tüketme tercihinde bulunabilirsiniz. Normal buzdolaplarında da derin dondurucu bölümleri olsa da küçük olduklarından dolayı saklayacak ürün grubu için ayıracağınız alan yeterli olmayabilir. Bu düşüncede iseniz derin dondurucu alarak saklamak istediğiniz sezon sebze meyveleri ve kurban etleriniz için ekstra yer açma fırsatını değerlendirme imkanı yakalayabilirsiniz.

aeg_a51700gsw0_5_cekmeceli_derindondurucu.jpg

Tıpkı buzdolabı gibi görünen saklama bölümleri çekmecelerden oluşan buzdolabı tipi derin dondurucular sık seçilmektedir. Bu tarz derin dondurucular birçok kişinin birçok yiyecek maddesi için saklama alanı açabilmektedir. Raftan yiyecekleri almaya uygunluğu ile koyduğunuz yiyeceğe çabuk ulaşılabilirlik elde etmede fonksiyonel seçimleriniz listesinde yer alabilecektir. Çekmeceli oluşları büyük parçalı ürün saklama ihtiyaçlarınızda zorluk yaratabilecektir. Bu gibi durumlarda birden fazla parçaya ayırıp saklama ihtiyacı içine girmeniz gerekecektir.
aeg_a32110hlw1_sandik_tipi_derindondurucu.jpg

Üst resimdeki sandık tipi derin dondurucu modelleri ise enerji kullanımı açısından daha verimlidir. Soğuk havayı içeride muhafaza etmede daha etkili ürünler grubundadır. Aynı zamanda kapak açılması ya da sızıntı oluşumuna sebebiyet vermesi gibi durumlar karşısında daha tavsiye edilebilir modellerdir. Elektrik kesintisi olursa ya da derin dondurucunuzda arıza olursa 1- 2 günlük bir sürede ürünlerin bozulmadan dondurucuda kalabilmesi muhtemel olabilmektedir. Besinleri üst üste yığma gibi bir depolama zorluğu olsa da büyük parçaların saklanması durumları için ideal bir tercih olabilecektir. Kullanım tercihinize göre seçimi size bırakılan derin dondurucular marka marka değişen fiyatlarla cebinize uygunluk sağlayabilmektedir.
vestel.png

Üstteki sandık tipi ürün 1589 TL'dir. 280 litre brüt hacme sahiptir. A++ sınıfından olup 3 yıl garantilidir. Vestel ürünler markalar arasında beğenilen markalardandır. siz de bu gruptan bu tarz bir seçimde bulunarak mutfağınızda kaliteli bir ürüne davetiye çıkarabilirsiniz.
Bosch-Cekmeceli-Derin-Dondurucu-1.jpg

Üstteki çekmeceli ürün 360 litrelik Bosch marka bir seçim yapmak isteyenlere tavsiye edebileceğim üründür. 2280 TL 'ye sahip olabileceğiniz kaliteli bir derin dondurucu olarak Bosch marka beyaz eşyada tercihimdir diyenlerin mutfağında görebileceği kullanışlı bir derin dondurucu modelidir. Sabit sıcaklık özelliği, şok dondurma fonksiyonu, LED aydınlatma ürünü ile bu ürünü en yakın Bosch bayisinde inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz.
bosch.png

Ucuz bir Bosch derin dondurucu isterseniz üstteki görsel tipindeki bir ürünü A+ sınıfı tercihiyle 1375 TL'ye alabilirsiniz. 140 litre hacimdeki bu ürün az çok ihtiyacınızı karşılayabilecek kapasitede bir üründür. Keyifli seçimleriniz için daha farklı marka ziyaretleri de gerçekleştirebilirsiniz. Her markanın kendine göre özellikleri vardır. Fiyatı artıp markası en iyi marka olsun dediğiniz bilindik markalardan en beğendiğiniz marka kataloglarından daha detaylı araştırmalar gerçekleştirebilirsiniz. Keyifli tercihler diliyorum.

Özellikle derin dondurucu alırken hani Türk markalarını tercih etmek ve mutlaka enerji kullanımına dikkat etmek gerekiyor. Sürekli olarak birşeyler koymak çıkartmak ile içerideki soğuk hava tükeneceğinden dolayı makina sürekli çalışacaktır. Kesinlikle A+ ya da var ise A++ şeklindeki makinaları tercih etmek gerekiyor. Biz Uğur derin dondurucu aldık ve son derece memnunuz tavsiye ediyoruz sizlere de...

Ben daha önce arçeliğin çekmeceli olan derin dondurucusunu kullandım.Çokta memnun kaldım. Balık, et,kurabiye kış için sebzeler, peynir ve kurabiyeyi muhteşem muhafaza ediyordu. Sürekli taşındığım için artık satmak zorunda kaldım .Şimdi geniş hacimli buzdolabı kullanıyorum.Onun dondurucusuda geniş artık ekstra bir dondurucuyada gerek kalmadı.

Geri