Hangi günler hamile kalabilirim ?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Hangi günler hamile kalabilirim ?
Arkadaşlarım ben 6 aylık evliyim ve artık bebek istiyoruz. Okuduğum kadarı ile bizlerde tehlikeli yumurtlama dönemleri varmış kızlar. Acaba bu yumurtlama dönemlerini nasıl bulabiliyorum. Neye dikkat etmem gerekiyor. Bu günleri tespit ederken bir belirti vs var mı ?

29 günde bir adet oluyorsam, benim acaba yumurtlama günüm hangi tarihe denk geliyor yardım edin nolur bebek istiyorum...

Cinsel sağlığına yada istenilen / istenmeyen gebelik durumlarının ortaya çıkmasındaki en önemli etken ve bilinmesi gereken bir dönemdir yumurtlama günü hesaplaması. Yumurtlama yani ovülasyon dönemi hamilelik için en uygun gün yada günleri belirtir. Bu, aynı zamanda hamilelik için en yüksek dönem olduğundan dolayı, istenilmeyen bir hamilelik içinde bu dönemin bilinmesi son derece önem arz etmektedir.
Yumurtlama Günü Nasıl Hesaplanır ?
Bunun için anasayfamızdan sizlere link verdik değerli anne adayları o linki kullanarak muhtemelen yumartlama günleriniz hangileri öğrenebilirsiniz. İsteyen arkadaşlara bu konu içinde iken hemen linkini de verelim dileyen tıklayıp hesaplamaya gidebilir.

YUMURTLAMA GÜNÜM NE HESAPLA ?
Yumurtlama Döneminin Belirtileri Nelerdir ?
Sevgili anne adayları, yumurtlama dönemi her kadında adet döngüsüne göre değişiklik gösterir. 28 günde bir regl olan bir kadının yumurtlama günü 14. gündür. Başka bir deyişle adet olduğunuz ilk günün üzerine 14 ekleyerek yumurtlama gününü bulabilirsiniz. Peki tek gününüz bu mu ? Tabiki hayır, yumurtaların olgunlaşması ve çatlaması süreceğinden dolayı, bebek isteyen anne adaylarına özellikle 14. günün başı olmak üzere, takip eden 3-5 gün içinde gün aşırı ilişki önerilir. Belirtileri ise, göğüslerde hassasiyetle birlikte, vücut sıvısının artması ( akıntı durumu ) karın bölgesinde ve kasıklarda ağrı hissi…

Eğer bebek istiyorsanız ve yumurtlama gününüzü bilmiyorsanız değerli anne adayları, artık bu konumuzla birlikte bir şekilde öğrenmiş oldunuz. Her şeye rağmen yumurtlama gününde birliktelik yaşıyorsanız ve 1 yıldan bu yana hamile kalamamış iseniz mutlak suretle uzman doktora görünmeniz son derece önem taşımaktadır.

Geri