Harbiyelim Teğmen Oldu - 160. Dönem KHO Mezuniyet

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Harbiyelim Teğmen Oldu - 160. Dönem KHO Mezuniyet
kho kho mezuniyet mezuniyet töreni kara harp okulu töreni kara harp okulu 2010
Sevgili Melekler,

30 Ağustos 2009 bizim için Başkomutanlık Meydan Muharebesi zaferiyle birlikte coşkuyla kutladığımız büyük Zafer Bayramımızın mutluluğu olduğu kadar kardeşimin Kara Harp Okulu'ndan mezun olduğu ve Teğmen rütbesini taktığı gün olarak ayrı bir mutluluk da verdi,

Ailece mezuniyet töreninin yapılacağı KHO'daki stadyuma gittik, bütün aileler sevinçli, gururlu ve çok mutluydu. 4 yıl askeri lise, 4 yılda Harp Okulu'nun ardından artık Teğmen olan çocuklarını görmek gerçekten bambaşka bir duyguydu herkes için.

Bu güzel güne dair bir paylaşımda bulunmak istedim ben de :)

1-4865.jpg

Sayın Genel Kurmay Başkanımız Orgeneral İlker Başbuğ'un konuşmasında vurguladığı sözü bir slogan olarak bütün Zafer Bayramı etkinliklerine damgasını vurmuştu, AKM'deki büyük kutlamalarda da aynı slogan ana temaydı. Mezuniyet töreninde de çakı gibi genç Teğmenlerin önünden geçişi müthiş bir görüntüydü.

2-5015.jpg

Tören başlamadan 2 saat önce yerimizi almış olarak etrafı seyrederken bayrağımız ve Atatürk flamasının kırmızı- beyaz tribünlerle ne kadar hoş bir görüntü oluşturduğunu düşündük :)

3-3166.jpg

Bu da Sancak teslimi, mezun olanlar Alay Sancağını son sınıflara teslim ederken...

Aslında daha çok güzel resimler var lakin özel olmaları nedeniyle bu kadarını paylaşabiliyorum.

Kardeşimle ve bütün silah arkadaşlarıyla gurur duyuyorum,

yürüyüşe geçtikleri anda herkesin gözleri dolu dolu, coşkulu alkışlarla ayakta selamladığımız Teğmenlerimize hayırlı görevler diliyorum.

Herkese sevgilerimle :)

Not: Törende dereceye giren Teğmenlere diplomaları verilirken, 4.'ye ödülünü Genelkurmay Başkanımız verdi, kopan alkış kıyameti hala kulaklarımda, harikaydı ;)

Geri