harun kolçak röpörtajı

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
harun kolçak röpörtajı
harun kolçak röportaj
harunkolcakrop.jpg
Harun Kolçak

ELEKTRONİK SOUNDLU YENİ BİR KAYIT HAZIRLADINIZ, MÜZİĞİNİZDEKİ BU DEĞİŞİMLERİN GELİŞİMİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ BİRAZ BİZE ...

Albüm çıktığından beri hayatımı sıfırlamaya karar verdim. Bir sürü şey’in kapısını kapattım. Kendiliğinden yeni kapılar zaten açılmaya başladı.. Bu arada müziğin dışında quantum fiziği ile ilgili kitaplar okumaya başlamıştım. Bu da beni kendiliğinden elektronik müziğe yönlendirdi. Çünkü evrenin dokusu tamamen elektrik. Bu karardan sonra yıllar önce çalıştığım menajerimi aramak geldi aklıma. Özgür Aras’ı aradım. “Ne yapmak istiyorsunuz?” diye sordu. “Elektronik müzik yapmak istiyorum artık” dedim.

ALBÜM ÇIKARMAK YERİNE SİNGLE ÇALIŞMASI YAPTINIZ. ALBÜME HAZIRLIK OLARAK ALGILADIK BİZ BUNU. DOĞRU MU?

Bu sırada Hande Yener ve Erol Temizel’le bir araya geldik. Bu albümün ilk denemesi olan single da böyle çıktı. Ben de Erol Temizel gibi bu işi gerçekten iyi yapan bir aranjörle ve Hande Yener’in de katkısıyla single çıkardım. Sözler de Hande Yener’e ait. Ben hiç müdahale etmedim, çünkü benimle o kadar örtüşen cümlelerdi ki.. Sanki ben yazmışım gibiydi.

Albüm yapmadan önce single çıkarmak istememin sebebi reaksiyonu görmekti bir nevi. Bugüne dek aldığım reaksiyonlar beni gerçekten çok sevindirdi yani çok alkışlandı bu single. Benden değişim beklendiğini duydum. Yeni albüm bu singleda ki gibi hızlı parçalardan oluşmayacak yine çok yavaş şarkılarda olacak ama elektronik efektlerin, elektronik sound’un daha ön planda olduğu bir albüm olacak.

SİNGLE KAYITLARINDAN BAHSEDELİM O ZAMAN BİRAZ.

Kayıtlar toplam 2-3 gecelik bir çalışma ile ortaya çıktı. Çünkü herkes işini çok iyi yapıyordu. Şarkıda ilk cümle dışında hiç bir şeye müdahale etmedim. Bütün albümde olmasa bile yine Hande Yener ve Erol Temizel’le birlikte çalışacağız.

SİZE ERİŞMEK İSTEYEN HAYRANLARINIZA SÖYLEMEK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEYLER VAR MI?

Benimle iletişime geçmek isteyenler için ;harunkolcak.com.tr yeniden bir yapılanma sürecinde. Şimdilik bana harun.kolcak@gmail.com adresinden ulaşabilirler.

Geri