Hayırlı Cumalar sözleri hayırlı cumalar mesajları ve dilekleriniz

R

redyellow

Forum Okuru
Hayırlı cumalar, Allah cumamızı ve ibadetlerimizi kabul ve makbul eylesin.

 

FiRaRi_MeLeK

Daimi Üye
Üye
Kalp katılığından
Gafletten, Başkalarına yük olmaktan
Aşağılıktan, aşağılanmaktan
Miskinlikten, Cehaletten ve faydasız bilgiden
Ürpermeyen gönülden, Doymak bilmeyen nefisten
Kabul bilmeyen duadan, Nimetlerin zeval bulmasından
Lütuflarının değişip başkalaşmasından
Ansızın bastıran azabından, Gelip çatan gazabından
Sana sığınıyoruz ALLAH'ım !
Cumamız hayırlı olsun !!!
 
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Herkesin Cumasını Tebrik ediyorum. Allah herkesin duasını izzeti dergahında kabul eylesin. Bizleri Hazreti Pelgamberimiz Hz. Muhammed S.A.V komşu eylesin. Bizden şefaatçi olsun Peygamber'imiz inşAllah.
 
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Herkese hayırlı cumalar diliyorum Allah kılacağınız namazları ve dualarınızı izzeti degahında kabul etsin kızlar.
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici

Zorluklarla başademediğinizi her düşündüğünüzde,
İnşirah Suresi gelsin aklınıza.
O diyor ki ;
Her zorlukla birlikte
Elbet bir kolaylık vardır..
Hayırlı Cumalar.

hayırlı cumalar.jpg
 

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Herkesin Cumasını Tebrik ediyorum. Allah herkesin duasını izzeti dergahında kabul eylesin. Bizleri Hazreti Pelgamberimiz Hz. Muhammed S.A.V komşu eylesin. Bizden şefaatçi olsun Peygamber'imiz inşAllah.

Kur’an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
(Allahü teâlâ, şefaat edene ve şefaat edilene izin vermedikçe, hiç kimse şefaat edemez. Kalblerindeki müthiş korku giderilince, [şefaat bekleyenler, şefaat edenlere] “Rabbiniz şefaat hakkında ne buyurdu?” diye soracaklar. Onlar [şefaat edenler] ise, “Hak olanı buyurdu [şefaate izin verdi]” diyecekler.) [Sebe 23]

Aslında Kuran'da Peygamberimizin Şefaatçi olacağı ile ilgili bilgi yok yani şefaat etmeyecek. Bununla alakalı NECM Suresi 26 ayette şöyle söyleniyor.

(53/NECM-26: Nitekim göklerde nice melaike var ki, Allah’ın dilediği ve razı olduğu kimseler hakkında geçerli olması için izin çıkmadıkça, onların şefaatleri asla fayda vermez.) / Süleyman Ateş (53/NECM-26: Göklerde nice melek var ki onların şefâ'ati hiçbir işe yaramaz. Meğer Allâh'ın dilediği ve râzı olduğu kimseye izin verdikten sonra olsun (ancak o zaman şefâ'atin faydası olur).)

Görüldüğü üzere Peygamberimiz Değil Göklerde bulunan melekler Allah'ın izni olduğunda şefaat edecekler bir yanılgıyı da size aktarmak istiyorum.

ŞEFAAT NEDİR ? Cennete girmek, cehennemden çıkartılmak anlamını biliyorsunuz ama kesinlikle yanlış biliyorsunuz. ŞEFAAT derece anlamını taşıyor meleklerim. Yani Cennetteki derece, yani diğer birm deyişle, Allah'ın rızasını almış kişilerin Cenneti makamlarının yükseltilmesi için Kuranda Geçen Meleklerin Şefaati,

Yani bildilğiniz gibi cehenneme gidiyorsunuz size bir şefaat geliyor ve hop cennettesiniz böyle bişey yok bedava yok arkadaşlarım işi lütfen yanlış bilmeyelim.

Bu arada Günlerden bugün Perşembe bende sizlerin şimdiden Cumanızı Tebrik Ediyorum....
 

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Bu arada Ezan okunduğu zaman herkesin diline plesenk olmuş olan, Aziz Allah Şefaat senden Ya Rasulallah demek yanlıştır bununla alakalı Prof Mehmet Okuyan'ın Şefaat ile ilgili yaptığı çıklayıcı videodan lütfen yararlanınız bakın neler diyor. Lütfen dinleyelim.


 

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Şimdi bu videoları Prof Mehmet Okuyandan eklediğimde youtube üzerinden Şefaatle ilgili bir çok bilgiye ulaştım meleklerim. Bazı kişilerin şefaat vardır demesi ile kafamız karışıyor. Yahu bmunlar Bu Devletin Profesörlük makamı verdiği insanlar ikisi ayrı şeyler söylüyor. Benim bildiğim Din bir tek doğruyu söyler. Şimdi biz bunların hangisinin dediğine inanacağız melekler allaşkına kafam karıştı :)

 

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Birde Cübbelinin Açıklamaları var bu şefaatle alakalı kafamız iyice bulandı. En güzeli şöyle dua etmek heralde, Rabbim, İzzeti dergahında kimin şefaatine izin vereceksen onu / onları benden şefaatçi olmayı nasip eyle. Aminn

 

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Herkesin CUma GÜnü Mübarek Olsun Arkadaşlarım Sizlere bir video ekleyeyim. Bu abla böyle gelse naparsınız Böyle Bağırsa Allaşkına söyleyin :D:D

 

nzn42

Yeni Üye
Üye
En sevdiğim;

Cumaniz, islamin günesi kadar aydin, bir müminin tebessümü kadar tatli, muhammedül emini hatirlatan gül kadar güzel, cocuklar kadar neseli, ve rabbul aleminin yaratmis oldugu kainatin tüm güzellikleri ile beraber olsun ve gecsin.. cumaniz mübarek olsun
 
Üst