Hayırlı Cumalar sözleri hayırlı cumalar mesajları ve dilekleriniz

*şiker*

Yeni Üye
Üye
Cevap: Hayırlı Cumalar

yüce rabbim hepimize ilk sağlık versin..daha sonra sevdiklerimizle mutlu günler eylemeyi nasip etsin..sadece cuma günleri değil her zaman dua edelim...o büyüktür..affedicidir..o kullarına uzanan elleri asla geri çevirmez..bütün melişlerime hayırlı cumalar diliyorum....
 

fırtına

Yeni Üye
Üye
Cevap: Hayırlı Cumalar

Cuma Günü
Cuma günü müslümanlar için bir bayram günü demektir. Cuma namazı cemaatle kılınır. Bu sebeple müslümanlar bir araya gelerek birbirleri ile yakından tanışmak ve görüşmek imkânı bulurlar. Her hafta müslümanların böyle bir araya gelmesi aralarındaki dostluğu artırır, birlik ve beraberliği güçlendirir.
Cuma, önemli olayların meydana geldiği çok hayırlı ve faziletli bir gündür. Peygamberimiz şöyle buyurmuştur:
Üzerine güneşin doğduğu en hayırlı gün cuma günüdür. Adem (a.s.) o gün yaratılmış, o gün cennete konulmuş ve o gün cennetten çıkarılmıştır.
Cuma gününde bir saat vardır ki, hangi mü'min o saatte Allah'tan bir dilekte bulunursa Allah onun dileğini kabul eder.

Efendimiz Aleyhisselam buyurdu:

Bana en yakın olanlar, üzerime en çok salavat getirenler olacaktir.
Üzerime salavat getirirseniz Allah da (c.c) sizin üzerinize salavat getirir.
Bana salavat getirin. Nerede olursanız olun salavatınız bana ulaşır.

- Allah Teala (C.C) buyurdu: "Bir defa salavat getirene Ben ve meleklerim on defa salavat getiririz."

Cuma günü ve geceleri üzerime (100) defa salavat getirenin Allah Teala (c.c) otuzu dünyaya, yetmişi ahirete ait olmak üzere yüz hacetini kabul eder.
Sünnetimi ihya eden, üzerime salavat getiren, darda kalanlara yardımda bulunanlar kıyamet gününde arşın gölgesinde olacaklardir.
Kiyamet günü büyük ecir almak isteyen, üzerime salavat getirsin.
Karsilaşan iki mü 'min salavat getirerek musafaha ederlerse, geçmiş ve gelecek günahlari bagışlanir.
Üzerime bir günde (1000) defa salavat getiren kimseye cennetteki makamı gösterilmedikçe ölmez.
Ömrünü boş yere heba eden kisinin kaybettigi zamani telafi etmesi için salavat-i şerife ile meşgul olmalidir. Eger bütün Ömrünü ibadetle geçirmiş olsan sonra bir defa salavat-i serife getirsen, getirdigin salavat bütün ibadetlerinden daha ağır gelirdi. Çünkü sen kendi gücün nispetinde salavat getirmektesin.
Allah Teala(C.C), perşembe günü ikindi vakti, melekleri salavat-i şerife getirenlerin ismini yazmak için yeryüzüne gönderir. Cuma günü ve gecesi salavat getirmeyi ihmal etmemelidir.

alıntı
 

gülgüzeli

Yeni Üye
Üye
Cevap: Hayırlı Cumalar

Rabbimiz! Güçsüzlügümüzü ve Senin isteklerini yerine getirmedeki yeteneksizligimizi Sana sikayet ediyoruz. Üzüntümüzü ve tasamizi da yalniz Sana arz ediyoruz.
Özünün hakikati ve yüzünün nuru üzerine yemin ederiz ki, Sana duydugumuz ihtiyaç, Senin zenginligine denk! Sana olan ihtiyacimiz Senin büyüklügün kadar...
Bildirdigin ve gizledigin tüm isimlerini ve Kur'an-i Kerim'i, kalbimizin bahari, gönlümüzün nuru, sikintimizin ilaci yap.

hayirli Cumalar
 

fırtına

Yeni Üye
Üye
Cevap: Hayırlı Cumalar

Allah’ im! Âcizlikten, tembellikten, korkakliktan, pintilikten, bunaklik derecesine varan ihtiyarliktan, hayatin ve ölümün kötü hallerinden, kabir azabindan Sana siginirim. Allah’im! Nefsime günahlardan korunmayi ilham et ve onu günaha düsmekten koru. Onu günahlardan temizle; zira temizleyenlerin en hayirlisi Sensin. Sen nefsimin velîsisin, mevlâsisin… Allah’im faydasiz ilimden, Allah için ürpermeyen kati kalpten, doymak bilmeyen nefisten; kabul olunmayacak duadan sana siginirim.”
cumaniz mubarek olsun
selam ve dua ile....
 

angels78

Yeni Üye
Üye
“Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.” (Cuma 9)

Peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyuruyor: Üzerine güneşin doğduğu en hayırlı gün, cuma günüdür. (Çünkü ilk insan) Adem o gün yaratıldı, o gün cennete kondu, o gün dünyaya indirildi, o gün tevbesi kabul edildi, o gün öldü ve kıyâmet o gün kopacaktır. (Müslim – Tirmizî – Nesâî)

Allah (c.c.) cumartesi gününü Hz. Mûsa’ya, pazar gününü Hz. İsa’ya ve haftanın en faziletli günü olan cumayı da Son Peygamber Hz. Muhammed’e kutsal kıldı. Gerçi günahsız geçen her gün kutsaldır ama cuma gününün farklı özellikleri vardır;

Hz. Âdem cuma günü yaratıldı: Yeryüzünün halifesi ve cennetin adayı olan ilk insan, cuma günü yaratıldı ve evrendeki canlılar âlemine katıldı.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst