Hayırlı Cumalar sözleri hayırlı cumalar mesajları ve dilekleriniz

Herkesin Cumasını Tebrik ediyorum. Allah herkesin duasını izzeti dergahında kabul eylesin. Bizleri Hazreti Pelgamberimiz Hz. Muhammed S.A.V komşu eylesin. Bizden şefaatçi olsun Peygamber'imiz inşAllah.

Kur’an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
(Allahü teâlâ, şefaat edene ve şefaat edilene izin vermedikçe, hiç kimse şefaat edemez. Kalblerindeki müthiş korku giderilince, [şefaat bekleyenler, şefaat edenlere] “Rabbiniz şefaat hakkında ne buyurdu?” diye soracaklar. Onlar [şefaat edenler] ise, “Hak olanı buyurdu [şefaate izin verdi]” diyecekler.) [Sebe 23]

Aslında Kuran'da Peygamberimizin Şefaatçi olacağı ile ilgili bilgi yok yani şefaat etmeyecek. Bununla alakalı NECM Suresi 26 ayette şöyle söyleniyor.

(53/NECM-26: Nitekim göklerde nice melaike var ki, Allah’ın dilediği ve razı olduğu kimseler hakkında geçerli olması için izin çıkmadıkça, onların şefaatleri asla fayda vermez.) / Süleyman Ateş (53/NECM-26: Göklerde nice melek var ki onların şefâ'ati hiçbir işe yaramaz. Meğer Allâh'ın dilediği ve râzı olduğu kimseye izin verdikten sonra olsun (ancak o zaman şefâ'atin faydası olur).)

Görüldüğü üzere Peygamberimiz Değil Göklerde bulunan melekler Allah'ın izni olduğunda şefaat edecekler bir yanılgıyı da size aktarmak istiyorum.

ŞEFAAT NEDİR ? Cennete girmek, cehennemden çıkartılmak anlamını biliyorsunuz ama kesinlikle yanlış biliyorsunuz. ŞEFAAT derece anlamını taşıyor meleklerim. Yani Cennetteki derece, yani diğer birm deyişle, Allah'ın rızasını almış kişilerin Cenneti makamlarının yükseltilmesi için Kuranda Geçen Meleklerin Şefaati,

Yani bildilğiniz gibi cehenneme gidiyorsunuz size bir şefaat geliyor ve hop cennettesiniz böyle bişey yok bedava yok arkadaşlarım işi lütfen yanlış bilmeyelim.

Bu arada Günlerden bugün Perşembe bende sizlerin şimdiden Cumanızı Tebrik Ediyorum....

Bu arada Ezan okunduğu zaman herkesin diline plesenk olmuş olan, Aziz Allah Şefaat senden Ya Rasulallah demek yanlıştır bununla alakalı Prof Mehmet Okuyan'ın Şefaat ile ilgili yaptığı çıklayıcı videodan lütfen yararlanınız bakın neler diyor. Lütfen dinleyelim.

Şimdi bu videoları Prof Mehmet Okuyandan eklediğimde youtube üzerinden Şefaatle ilgili bir çok bilgiye ulaştım meleklerim. Bazı kişilerin şefaat vardır demesi ile kafamız karışıyor. Yahu bmunlar Bu Devletin Profesörlük makamı verdiği insanlar ikisi ayrı şeyler söylüyor. Benim bildiğim Din bir tek doğruyu söyler. Şimdi biz bunların hangisinin dediğine inanacağız melekler allaşkına kafam karıştı :)

Birde Cübbelinin Açıklamaları var bu şefaatle alakalı kafamız iyice bulandı. En güzeli şöyle dua etmek heralde, Rabbim, İzzeti dergahında kimin şefaatine izin vereceksen onu / onları benden şefaatçi olmayı nasip eyle. Aminn

Herkesin CUma GÜnü Mübarek Olsun Arkadaşlarım Sizlere bir video ekleyeyim. Bu abla böyle gelse naparsınız Böyle Bağırsa Allaşkına söyleyin :D:D

Ha bu yukarıdaki videodaki teyze haricinde bir de WhatsUpp ta dolaşan video var bir ton tebrik mesajı geliyor ya bakın buda onlardan birisi :D:D

Ha birde şöyle tipler var Hayırlı Cumalar Diyen arkadaşlarım.... bu da değişik bi yaklaşım bakalım neler demiş Murat Arkadaş :D:D

Rabbim elimizi Kuransız, gönlümüzü imansız, kulağımızı ezansız, dilimizi tevhidsiz, alnımızı secdesiz bırakmasın. Cumanız mübarek olsun.

hayırlı cumalar.jpg

En sevdiğim;

Cumaniz, islamin günesi kadar aydin, bir müminin tebessümü kadar tatli, muhammedül emini hatirlatan gül kadar güzel, cocuklar kadar neseli, ve rabbul aleminin yaratmis oldugu kainatin tüm güzellikleri ile beraber olsun ve gecsin.. cumaniz mübarek olsun

hayırlı cumalar.jpg

Allah'ım bize "İnşallah olur" diye dua edip hayalini kurduğumuz her şeyin "Çok şükür oldu" sevincini yaşat. Hayırlı Cumalar.

Geri