Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hayıt tohumu kadınlarda hipofiz hormonunu düzenlemeye yardımcı bir bitkidir.Yumurtlama bozuklarına iyi gelen hayıt tohumu kadınlık hormonu üzerinde etkilidir. Hayıt tohumunun üreme üzerinde olumlu şifa etkisi var. Şifa etkisi gibi zararları da mevcut . Hayıt tohumu,hayıt tohumu nedir,hayıt tohumunun faydaları nelerdir,hayıt tohumu nasıl kullanılır ? Hayıt tohumu hakkın da tüm detayları yazımızın devamın da bulabilirsiniz.

Öncesi ; Hayıt tohumu kullanımı faydaları zararları ve hazırlanışı , Hamilelik İçin Hayıt Tohumu nasıl kullanılır adlı konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.

Geçmişten günümüze kadınsal hastalıkların bir çoğunu iyleştirmek için kullanılan hayıt tohumu faydaları saymakla bitmiyor.Mens dönemini düzenler,yumurta tembelliğine iyi gelir,erken menepozdan korur, mens sancılarını giderir. Bir çok sendrom üzerinde olumlu etkisi bulunan hayıt meyvesi prolaktin salgısını artırarak mens öncesi gögüs hassasiyetinede iyi gelmektedir.

Ayrıca diz ve bel ağrıları için de şifa kaynağıdır. Hayıt tohumunun en bilindik özelliği kısırlık gibi üreme üzerindeki olumlu etkisi. Bir çok kısırlık vakası ile ilgili yazılarda görüyoruz ki hayıt çok faydalı. Hayıt tohumu doğru kullanıp tükettiğinizde elbetteki faydasını görürsünüz lakin bazı nokatalara dikkat etmek lazım. Yalnış tüketim zehirlenmenize yol açabilir. Hayıt otu kesinlikle su ile beraber kaynatılmamalıdır. Tıpkı çay demeler gibi suyu kaynatıp söndürecsiniz içine hayıt otunu atıp demleyeceksiniz. Hayıt otu hormon düzenlemenin dışında mide ve bağırsak gazlarına ,ishale ,karaciğer ve dalağa ,ödem atılmasına ve akrep sokmasına kadar bir çok derde deva. Hayıt otunun faydalarını ve zararlarını yazımızın devamın da bulabilir konu ile ilgili yorum ve sorularınızı bu başlık altından paylaşabilirsiniz..
hayit-tohumu-gif.73608 Hayıt tohumu ile hamile kalan varmı ? Melekler Mekanı Forum


Bayanlarda sık görülen idrar yolu enfeksiyonu hastalığına iyi gelen hayıt tohumu, iyi bir ateş düşürücü ve baş ağrısını dindirir. Kadınlarda görülen hormonal sıkıntıların giderilmesinde, adet sancılarında ve adet döneminde görülen komplikasyonların giderilmesinde fayda sağlamaktadır. Aynı zamanda depresif olan kişilerin hayıt tohumu tüketmeleri önerilir.

Hayıt Tohumunun Zararları

Hayıt tohumu özelliklere erkeklere pek tavsiye edilmeyen bir bitkidir.

Kadınlarda cinsel isteği artıran bu ot erkeklerde ise cinsel arzuyu köreltiyor.

Hamilelik sürecinde gebe olan anne adaylarının hayır otu bitkisini tüketmeleri önerilmiyor.

Normal dozlarda tüketildiği zaman hiçbir yan etkisi olmayan bu bitkiyi fazla miktarda tüketmeniz halinde zararı olabiliyor.

Düzenli olarak kullanılan ilaçlar var ise hayıt otunu tüketmeden önde doktora sormaları daha iyi olacaktır.

Fazla tüketilmesi veya yanlış tüketilmesi halinde bünye de karıncalanma gibi sorunlara yol açabiliyor.

Hayıt Tohumunun Faydaları

Kadınlar da hipofiz hormonunu düzenlemeye yarayan bu bitki aynı zamanda kadınlık hormonunu da çalıştırmaktadır. İlerleyen yaşlarda kadınlık hormonu fazla çalışmamaktadır. Ancak hayıt tohumunun tüketilmesi ile bu hormon çalışmaya devam edebilir.

Regl döneminde görülen ağrı stres, gerginlik ve depresif durumlara iyi gelir. Özellikle pek çok bayan adet sürecinde fazla sinirli ve agresif olur. Hayıt tohumunun adet sürecinde kullanılması kişileri rahatlatacaktır ve sakinleştirecektir.

Özellikle bayanlarda cinsel isteksizlik hallerine iyi gelir ve kişilerin cinsel arzularının uyarılmasına fayda sağlar.

Sivilce ve akne gibi cilt sorunun giderilmesinde faydalıdır. Aynı zamanda hormonal sorunlardan dolayı oluşan kıllanma problemini de gidermektedir.

Kemik erimesine iyi gelir ve hazımsızlık şikayetlerini giderir.

Bayanların korkulu rüyası olan rahim kisti hastalığının tedavisinde ek ürün olarak kullanılabilir.

Karın ağrısına ve ishale iyi geldiği gibi anne sütünü de artıcı etkisi bulunmaktadır.

Gebe kalmada zorluk çeken bayanların hayıt tohumu tüketmeleri önerilir. Yumurtaların çalışmasında ve düzene girmesine de fayda sağlayan bu bitki gebe kalmayı da kolaylaştırmaktadır.

Ayaklarda görülen şişlik, kızarıklık ve mantar gibi sorunları giderir.

Hayıt Tohumu Nasıl Tüketilir: Hayıt tohumunu çay olarak tüketmek için bir çay kaşığı tohum havanın içerisine alınır ve dövülerek inceltilir. Bir su bardağı kaynar suyun içerisine inceltilmiş olan tohum ilave edilip karıştırılır ve 10 dakika demlenmeye bırakılır. Sürenin ardından bir çay süzgeci ile hazırlanılan çay süzülüp tüketilir. Özellikle şunu de belirtmek gerekirse eğrer bu hayıt tohumu çayı hazırlamak istediğiniz de her seferinde taze olarak hazırlanmanı daha sağlıklı olup faydasından daha iyi yararlanmanızı sağlayacaktır.
 
H

hayıt meyvası

Forum Okuru
hayıt meyvesi ekstraktı faydaları
hayıt meyvesi faydaları
hayıt meyvesi fiyatı
hayıt meyvesi ekstraktı kullananlar
hayıt meyvesi nasıl kullanılır
hayıt meyvesi nerede satılır
hayıt meyvesi sıvı ekstraktı
hayıt otu zararları
hayıt otu ile hamile kalanlar

merhaba arkadaşlar. Bana 35 yaşında erken menopoz teşhisi konuldu. Adet dönemim hiç gecikmezdi ve düzenliydi. Aniden adet gecikmeleri oldu ve kanamam çok uzun sürdü. Doktora gittim ilaçlar verdi bu sefer cildimde lekeler ve tüylenme oldu. Bir defasında 3 ay adet olmadım . Adet gecikmesine erken menopoza ne iyi gelir diye araştırdım ve hayıt meyvasını gördüm. Sonra ibrahim saraçoğlunu aradım oda bana hayıt meyvası kara çörek otu yağı ve civan perçemi yolladı. Bunları kullanırken 1 hafta içinde kanamam söküldü. Hayıt meyvası ve diğerleri bitene kadar kullandım adetim düzene girdi ama sonra tekrar düzensizlik başladı. Bu otlara tekrar başlayınca düzeldi. Anlayacağınız sürekli kullanmak gerekiyor. Erken menopoza girenler pkosu olanlar hayıt meyvesini tüketebilr ancak mutlaka ibrahim saraçoğlu hocaya danışın..
 
Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
*MeleK* Alternatif Tıp 0
*MeleK* Alternatif Tıp 3
*MeleK* Alternatif Tıp 1
*MeleK* Alternatif Tıp 3
Uzman SühaN Alternatif Tıp 0
T Alternatif Tıp 0
M Alternatif Tıp 1
*jellibon* Alternatif Tıp 0

Benzer Konular


Üst