Hayko Cepkin Kimdir ?

  • Konbuyu başlatan SweetCurse
SweetCurse

SweetCurse

Yeni Üye
Üye
hayko cepkin kimdir hayko cepkin kim
Hayka Cepkin, 11 Mart 1978'de İstanbul'da doğdu. Ermeni asıllı Türk müzisyen, piyanist, şarkıcı. Sakin Olmam Lazım ve Tanışma Bitti isimlerinde iki albüm çıkaran Cepkin, alternatif tarzıyla dikkat çekmektedir. Şarkıcı bir çok önemli müzisyenle çalışmış, düzenleme ve aranjörlük yapmıştır. 11 Mart 1978'de İstanbul'da dünyaya geldi. Lise eğitimini tamamladıktan sonra, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda 2 yıl boyunca şan üzerine eğitim gördü. Cepkin, daha sonra Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezi'nde şan, solfej ve armoni dersleri aldı. Akademi İstanbul'da da bir yıl süresince piyano eğitimi alan şarkıcı, 1997 yılında profesyonel müzik yaşamına klavyeci olarak başladı.
Sahneyi paylaştığı isimler arasında sırasıyla Öztürk, Ogün Şanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir ve Demir Demirkan gibi isimler vardı. Cepkin ayrıca bu müzisyenlerin bazılarının albümlerinde aranjör ve düzenlemeci kimliğiyle yer aldı. Cepkin, Murathan Mungan'ın sözlerini yazdığı şarkıların farklı müzisyenler tarafından seslendirildiği Söz Vemiş Şarkılar isimli albümde yer alan ve Aylin Aslım'ın seslendirdiği "Kimdi giden" adlı şarkının da düzenlemesini yaptı.
Hayko Cepkin, 2005'te beste ve müziğini kendisinin yaptığı ve evinde kaydettiği şarkıları bir araya getirerek ilk albümünü çıkardı. Alternatif tarzdaki albüm Sakin Olmam Lazım adıyla müzik marketlerdeki yerini aldı.
2OO7'de Tanışma Bitti adıyla piyasaya sürdüğü albümünde rock soundlarını ağırlıklı olarak kullanan şarkıcı, albümde gitarist Umut Töre, bas gitarist Poyraz Kılıç ve baterist Murat Cem Ergül'le birlikte çalıştı.
 
Pervin M.

Pervin M.

Üye
Üye
hakkında düşünülenin aksine Türkiyenin en kaliteli müzisyenlerinden biridir Hayko Cepkin.Ve kendine has müzik tarzıyla da bunu kanıtlamıştır.Hayko candır canandır :)
 
B

blackrose79

Üye
Üye
kendini geliştirmiş ve çok başarılı bir müzisyendir çok da severim
 
Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
F Müzik Hakkında Herşey 0
M Müzik Hakkında Herşey 0
eficixmM Müzik Hakkında Herşey 0
eficixmM Müzik Hakkında Herşey 3
eficixmM Müzik Hakkında Herşey 0
$ul€ Müzik Hakkında Herşey 4
ßeLeN Müzik Hakkında Herşey 2

Benzer Konular


Üst