C

Carmen22

Yeni Üye
Üye
Öncelikle merhabalar. 10günlük bir gecikmem oldu. 1 hafta öncesi ilk 3gün damla damla geldi adet oluyorum zannettim sonraki 3 gün ise kahverengi akıntı şeklinde bişey geldi ilk defa bu şekilde bişey yaşıyorum sonraki gün bitti bişey gelmesi doktora gittim kan testi yapıldı cihaz bozulduğu için sonucu alamadım Dr. muayenede bişey görünmediğini rahimin de temiz olduğunu söyledi 1 hafta sonra tekrar test yaptır yumurtlama geç olabilir dedi bugün daha önceki geçmiş çıkmayan sonucu aldım 0.100 çıkmış acaba hamilelik olma durumu olabilir mi çünkü 2 gündür kasık ağrısı gibi karın ağrım oluyor.

HemşireniZ

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Merhaba, hcg değerine göre hamile değilsiniz. Hormonal bir problem lekelenmeye neden olabilir. Daha önce muayene olmuşsunuz hormon tahlili yaptırmadıysanız mutlaka hormonlarınıza baktırın.

K

kesi234

Forum Okuru
merhaba adetime bir gün var hcg testim 43 çıktı durum nedir hamilemiyim acaba şimdiden teşekkür ederim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, hcg değerine göre hamilesiniz. Durumunuz hakkında sağlıklı bilgi edinmek için bir hekim kontrolünde olun..

E

Edre

Forum Okuru
BETA-HCG ( Serum ) < 2. 00 mUI/mL Erkek < 3.0
Kadın (Siklus) < 4.0
Kadın (Menopoz) < 13.0
Hamile 4 - 5 hafta* 1500-23000
Hamile 5 - 6 hafta* 3400-135300
Hamile 6 - 7 hafta* 10500-161000
Hamile 7 - 8 hafta* 18000-209000
Hamile 8 - 9 hafta* 37500-219000
Hamile 9 - 10 hafta* 42800-218000
Hamile 10 - 11 hafta* 33700-218700
Hamile 11 - 12 hafta* 21800-193200
Hamile 12 - 13 hafta* 20300-166100
Hamile 13 - 14 hafta* 15400-190000
Hamile 2.trimester* 2800-176100
Hamile 3.trimester* 2800-144400

Hamile miyim ?

N

nesrinmral

Forum Okuru
merhaba hamile olduğumu evde idrar testi yaparak öğrendim sonra kan testi yaptırdım ilki 297.1 çıktı 4 gün sonra 1475 çıktı 4 gün geçti 4 katı olması gerekmiyor mu ? acaba bir sıkıntı varmı yardımcı olurmusunuz?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, Gebeliğin ilk 10 haftası HCG 2,3 katına çıkarak yükselir. Sizin de bu oranlarda artışınız olmuş. Bir problem görülmüyor fakat gebeliğin seyri için hcg ve ulstrason muayenesi birlikte yapılmalıdır. Ultrason muayenesi gebeliğiniz hakkında net bilgi verecektir. Bu nedenle hekim kontrolünde olmanızı tavsiye ediyorum.

Z

zülfiye22

Forum Okuru
hcg değeri 0 25 çıktı acaba hamilemiyim adetim 6 gün geçti

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Her adet gecikmesi gebelik kaynaklı değildir. Hcg değerine göre hamile değilsiniz. Bir kaç gün içinde adetiniz gerçekleşmez ise bir kadın doğum uzmanına görünün..

S

sefahanm

Forum Okuru
son adet tarihim 13 eylül bu ay adet olmadım kan testi yaptırdım sonuç 11. 20 çıktı acaba hamilemiyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hcg değerine göre hamilesiniz. Durumunuz hakkında net bilgi edinmek için bir kadın doğum uzmanına görünün.

B

berrin39635

Forum Okuru
hcg değerim 14.21 çıktı sonuç nedir çok merak ediyorum yarıdımcı olurmusunuz

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hcg değeriniz görünürde ( pozitif ) gebelik lehine , durumunuzu teyit etmek için bir kadın doğum uzmanına görünün.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, hcg değeriniz görünürde gebelik lehine. Durumunuzdan emin olmak için pazartesi bir kadın doğum uzmanına görünün..

E

Elif Gezer

Yeni Üye
Üye
Merhabalar
Ben 2 gün üst üste evde test yaptım çok silik çizgiler çıktı. Daha sonra kan testi yaptırdım ve değer 7.9 çıktı. Daha sonra tekrar gelmemi istediler. Bugün evde tekrar test yaptım öncekilerden daha silik çizgi çıktı hatta hiç görünmüyor nerdeyse. Kanamam yok sadece kasık ve bel ağrım var. Sizce hamile miyim?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hcg değeriniz şüpheli 8 ve üstü değerler gebelik olarak değerlendiriliyor. 3 gün sonra hcg testini tekrar yapın.

E

Elif Gezer

Yeni Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
Hcg değeriniz şüpheli 8 ve üstü değerler gebelik olarak değerlendiriliyor. 3 gün sonra hcg testini tekrar yapın.
Tutunamamış malesef dediğiniz gibi yaptırdım bugün adet oldum. Teşekkürler cevabınız için

K

kblyesra

Forum Okuru
adetim 4 gün geçti kan testi yaptırdım ama doktora gösteremedim 56.21 çıktı durum nedir acaba hamilemiyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, hcg değeriniz gebelik lehine . Gebeliğinizin seyri hakkında bilgi edinmek ve durumu teyit etmek için mutlaka bir kadın doğum uzmanına görünün..