HCG değerim düştü düşükmü yapıcam?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, hcg değerinizde düşüş gebeliğinizin sağlıksız olduğunu gösteriyor, düşük yapıyor olabilirsiniz. Kanama lekelenme varsa buda durumu kuvvetlendirir. Bugün mutlaka bir kadın doğum uzmanına görünün.

Z

Zynpalb

Forum Okuru
Merhaba aşılama ile hamile kaldım. İlk öğrendiğimde beta 95 di. 256. 1667 olarak iki gün arayla sonuçlarım. İki gün sonra 850 düştü 2 gün sonra 575 ve 2 gün sonra yine 655 ve iki gün sonra 622 oldu. Acaba ikiz olupta bir bebek düştüyse hcg düşer mi? Ya da düşük mü yaşıyorum kanamam da var

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, hcg değerleriniz de bir tutarsızlık var durumunuzu biz değerlendiremeyiz. ( Septomlar sağlıksız gebeliğin işareti olabilir ) İnternetten bilgi arayışına gireceğinize hekime görünün. En sağlıklı bilgiyi hekiminizden alabilirsiniz

Z

Zynpalb

Forum Okuru
2 günde bir dr uma gidiyorum. Dış gebelik olabilir dedi ağrım sancım yok. Kimyasal gebelik olsa da değer böyle çıkıp düşer mi? Cevapladığınız için teşekkür ederim sağolun

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Rica ederim .. Sağlıksız gebelik söz konusu olduğun da hcg değerlerinde tutarsızlık olabilir. Bazen değerler normale dönebiliyor. Sizin bu noktada yapmanız gereken kontrollerinizi aksatmamak , stresten endişeden uzak durmak.. Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile.

A

adakızı

Yeni Üye
Üye
Merhaba kolay gelsin geçtiğimiz pazar gebelik testimde 958 çıktı salı sabah 1100 ve salı öğleden sonra 1050 ve kese görüldü normalde 1600lerde gözükür ama dedi doktorum seninkisi gözüküyor dedi bugün cuma bugün sabah yaptırdığım testte 911 çıktı be bakıldı yine kese gözüküyor çocuk düşüyor mu acaba

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Değerlerin düşmesi demek olumsuz bir gebelik olduğunu işaret eder ama şu an için sakın umutsuzluğa kapılmayın biraz daha bekleyin bu şekil de boş kese görünüp değerleri düşerek hamileliği devam eden kişiler de oluyor bir dahaki kontrolünüz de tekrar ultrasona girmeniz de kesin belli olacaktır. Bazı durumlar da bebek kesenin için de geç görünebiliyor

M

Miss44

Forum Okuru
Merhabalar, benim pazar günü hcg 38ti salı yani bu sabah 32 çıktı perşembe tekrar test yaptırıcam sizce yükselme durumu olur mu cevaplarsanız çok sevinirim

*MeleK*

*MeleK*

Yönetici
Yükselme gerekirken hcg değerlerin de düşme saptanmış büyük olasılıkla kimsayal gebelik geçiriyorsunuz sağlıksız gebeliklerde hcg değeri düşmeye devam eder testi tekrar yenileyin

M

Miss44

Forum Okuru
Teşekkür ederim cevapladığınız için perşembe daha düşük sonuca kendimi hazırlıyayım o zaman iki tahlili farklı hastanelerde yaptırdım bunla ilgili bişey de olmuştur belki diye düşünüyorum ama umut işte inş sonra ki aylarda tekrar bu durumu yaşamam

*MeleK*

*MeleK*

Yönetici
Eğer durum olumsuz olursa lütfen canınızı sıkmayın herşey de vardır bir hayır... haberlerinizi bekliyoruz

M

Miss44

Forum Okuru
Tabi ki bilgilendiririm mutlaka ilginiz için teşekkür ederim

M

mihenk tasım

Forum Okuru
slm son adet tarihim 1 kasım adet olmadım bu ay test yaptım önce 48 3 gün sonra 80 dün 49 bugün 21 çıktı durum nedir???

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, hcg değerinizde ki düşüş sağlıksız gebeliğe işaret ediyor. Size tavsiyem durumu netten araştırmak yerine doktora görünün.

M

Miss44

Forum Okuru
Benimde perşembe tekrar kan tahlili yaptırmama gerek kalmadan bugün adet başladı maalesef umut diğer aylara inş kısmet değilmiş

M

mihenk tasım

Forum Okuru
Uzman SühaN' Alıntı:
Merhaba, hcg değerinizde ki düşüş sağlıksız gebeliğe işaret ediyor. Size tavsiyem durumu netten araştırmak yerine doktora görünün.
bugün 5 e düşmüş ama hiç ağrım sızım yok

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gebeliğiniz sonlanıyor bugün yarın mensiniz başlar. Daha önce belirttiğim gibi mutlaka hekime görünün.

S

.sln.

Forum Okuru
evde test yaptım negatif çıktı 6 gün geçti adetimden bu sabah yine test yaptım yine negatif kan testi yapsam çıkarmı

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, her adet gecikmesi gebelik kaynaklı değildir. Bazı tıbbi koşullar gecikmeye neden olabilir. Bugün hcg testi yapın net sonucu alırsınız. Test yine negatif olursa mutlaka hekime görünüp muayene olun.

N

NAZ1.

Yeni Üye
Üye
Beta hcg değerim adetten iki gün once 50 çıktı. Bu değer cok mu düşuk. Adetim suan 6 gun gecti .İki kerede bebeğim gelisemedigi icin dusuk yaptım

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Sevgili nazlı bunu hemen bilemezsin ki, yani iki gün önce 50 çıktığına göre yarın hemen test yaptır 100 ve üstü çıkmalı. İki kere düşük yaptın diye bi daha düşük yapacağın anlamına gelmiyor bu. Bu arada eğer 50 değerinden daha düşük olur ise düşük olmuş olabilir test sonuçlarını kontrol altına almak lazım... Sevgiler...