HCG değerim düştü düşükmü yapıcam?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, tek değerle gebeliğinizin durumu hakkın da değerlendirme yapmak yanlış olur. Daha önce düşük geçmişiniz var hekim kontrolünde olmanız faydanıza olacaktır. Son adet tarihiniz + hcg değeriniz ve usg incelemesi gebeliğiniz hakkın da net bilgi sağlayacaktır.Ayrıca tekrarlayan düşüklerin nedeni mutlaka araştırılmalıdır . Kontrolün de bulunacağınız hekime geçmiş dönemlerdeki düşükleriniz ile ilgili bilgi verin..

N

NAZ1.

Yeni Üye
Üye
Teşeküredrim verdiğiniz bilgiler için. Bütün tahlillerimi yaptırdım. Kan pıhtlasması icin igne oluyorum
4 Aralık son adet tarihim. 02.01.2018 de beta hcg 51 10.1.2018 de yaptırdığım beta hcg 1350 çıktı. Bugün doktora gittim(11.01.2018) keseyi cok ufak gorduk. nezamana kalp atışı için randevu almalıyım.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Rica ederim . Gebelikte bazı anne adayları, bebeğin kalp atışlarını gebeliğin 5. Haftasında duyabilirken, bazı anne adayları daha geç duyabilir. Ancak genellikle 5-8- 9 . cu Gebelik haftaları içerisinde bebeğin kalp atışları duyulabilmektedir. 10- 12. haftada bebeğin kalp atışını net olarak duyabilirsiniz. Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile.

Y

yagmurersoy

Hamiş Melek
Çok kafam karışık 17 subatta en son reglimi oldum normalde çok düzenli değildir. 28 martta kan verdim hcg 8,62 çıktı, 30 martta 23,42, 2 nisan 90.cikti 6 nisanda 600 cikti 10 nisanda 910 cikinca doktor saglikki ilerlemiyor dedi. Bos ya da dis gebelik dedi. Abdominal usg de rahim kalinlasmasi dışında birsey çıkmıyor Kurtaj olmam gerekebilirmis.. Kanamam yok agrim yok,, kafam çok karışık kizima da gec dollenmeyle gebe kalmistim 2 hafta geriden geliyordu. ne yapmam lazim.beklemem gerekir mi.. böyle düzgün giderken az artması normal mi? kanamam yok ağrım yok göğüs hassadiyeti var. Gebelik belirtilerim var ama bu durum endişelendirdi.. Doktor umutsuz konuştu :(:(

Z

Zeynep2727

Forum Okuru
Merhaba . Iki gun once hcg 17 cikti . Bugun 16 ya dustu . Adete 6 gun var . Bu durum normal midir ?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gebelik testini çok erken yapmışsınız. Adet gecikmesi olduğu taktirde testi tekrar yapın ve sonucu bizimle paylaşın yardımcı oluruz.Şu an durumunuz hakkında yorum yapmak için çok erken.

A

aysun22

Forum Okuru
adetime 3 gün var ama bütün belirtileri yaşıyuorum test yaptım negatif çıktı sizce ne yapmalıyım

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, her adet gecikmesi gebelik kaynaklı değildir bir çok koşul gecikmeye neden olabilir. Adetiniz de gecikme olursa tekrar test yapın.

R

RMZ

Forum Okuru
İLK BETA HCG 91/200/312/558/789 VE SON OLARAK BUGÜN İSE 423 ÇIKTI BU DURUMDA NASIL BİR SONUÇ BENİ BEKLİYOR

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
RMZ' Alıntı:
İLK BETA HCG 91/200/312/558/789 VE SON OLARAK BUGÜN İSE 423 ÇIKTI BU DURUMDA NASIL BİR SONUÇ BENİ BEKLİYOR
Selamlar :) Vallahi 9 ay kadar sonra net sonucu görürsünüz :D:D Hamilelik baya iyi gidiyor gösteriyor hadi bakalım hayırlısı :)

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hcg değerleriniz bize göre iyi fakat gebeliğinizin seyri hakkında tek başına hcg bilgi vermez. Hekim kontrolünde olun.

G

Gmş

Yeni Üye
Üye
Merhabalar hıc belırtı olmamasına rağmen bende pko var ve bunun ıcın 10 gün ınofolıc kullandım ve yumurtlama sonrası 12. gün değerim 17 2 gün sonra 26 cıktı kanamam vs olmadı 5 gün sonra yaptgmda ıse hcg degerım sıfırlanmıstı. Ama kanamam olmadı adet sokturucu ıle geldı ama cok az lekelenme seklınde daha sonra Rahim duvarım kalın oldgnu söyleyip benı kurtaj ettıler ve patolojı sonucumda gebelıge daır bır bulguya rastlanlmdgnı soyledı ılactan olabılır dedı ınıfolıc gıda takvıyesı dıye bılıyorum hcg mı nasıl etkılıyebılır?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hcg gebelik hormonu olsada sadece gebelikten dolayı artmaz . Bazı hastalıklar ilaçlar hcg hormonun da artışa neden olabilir. Hekim size nedenini açıklamış.

H

halide36

Forum Okuru
adetime 3 gün kala test yaptım 21 çıktı adet olmayınca yine test yaptım 44 çıktı adet olunca test yaptım 2 çıktı neden böyle oldu

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba muhtemelen kimyasal gebelik geçirmişsiniz. Durumunuz hakkında sağlıklı bilgi edinmek için mutlaka hekime görünün

H

hlmkış

Forum Okuru
selam adetime 1 hafta kala test yapmıştım 45 çıkmıştı adetime 3 gün kala 20 çıktı sonra adet oldum test yaptım 3 çıktı kimyasal gebelikmi oldu sizce

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, evet kimyasal gebelik geçirmişsiniz. Test yapmamış olsaydınız siz durumun farkında bile olmayacaktınız.Mutlaka yinede bir hekime görünün.

H

hlmkış

Forum Okuru
7 aydır bebek istiyoruz olmuyor bende testi erken yapmıştım

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gebe kalmak için yumurtlama günlerinizi takip edin. Yumurtlamadan bir kaç gün önce ve yumurtlama gününde birlikteliğe özen gösterin. 1 yılı aşkın bir süre tüm denemelerinize rağmen gebelik sağlayamazsanız bir kadın doğum uzmanına görünüp muayene olun.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
İnşallah en kısa zamanda mutlu haberlerinizi almayı diliyorum, sevgiler.