Hcg değerini artırmak mümkünmü ? Hcg nasıl artar ? Normal Hcg değerleri

D

deryamleksz

Forum Okuru
Hcg değerim 41.34 çıktı adetim 2 gün gecikti acaba hamilemiyim doktora göstermedim
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hcg değeriniz görünürde gebelik lehine . Durumunuzun teyidi için hekim kontrolünde olun. Hcg testini belli aralıklarla yapmanız istenecek. Son adet tarihiniz ve hcg değeri birlikte değerlendirilerek durumunuz hakkında bilgi verilecek.
 
E

elvangrkn

Forum Okuru
merahaba adetime bir gün kala test yaptım sonuç 26.11 çıktı sonuç nedir anlamadım yardımcı olurmusunuz
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, hcg değeriniz görünürde gebelik lehine . Yalnız benzer sorularda hep belirtiyoruz. Tek değerle gebelik teşhisi yapılmaz. Durumunuz hakkın da sağlıklı bilgi edinmek için bir kadın doğum uzmanına görünün. Hekim son adet tarihinizi ve hcg değerinizi birlikte değerlendirerek durumunuz hakkında bilgi verecektir.
 
E

esnylzs

Forum Okuru
ben hamile kalmak istiyordum 5 aydır deniyoruz adetim gelmedi sonra test yaptık birinci gün 6 üçüncü gün 11 9 gün 4 çıktı kasıklarım ağrıyor hcg değerini artırabilirmiyim
 
B

bergzar22

Forum Okuru
selam ayın 2 sinde adet olmam lazımdı ilk defa gecikti evde gebelik testi yaptım 3 tane ikisi silinik çıktı diğeri tek çizgi sizce hamilemiyim?
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor. İki test sonucunuz da pozitif çıkmış yüksek olasılıkla hamilesiniz. Durumunuzun teyidi için hcg testi yapın ve bir kadın doğum uzmanına görünün.
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, hcg değeriniz görünürde gebelik lehine. Yalnız tek değerle gebelik teşhisi yapılmaz . Durumunuz hakkında emin olmak, sağlıklı bilgi edinmek için hekim kontrolünde olun.
 
H

hcg değeri yükselmesi

Forum Okuru
beta hcg değerleri nasıl artmalı
beta hcg değerinin yavaş yükselmesi
hamile olmayanlarda beta hcg değerleri
2 haftalık gebelikte beta hcg değeri
1 haftalık gebelikte beta hcg değeri
4 haftalık gebelikte beta hcg değeri kaç olmalı
ikiz gebelikte beta hcg değerleri
beta hcg neden yavaş yükselir


Kızlar daha önce şu hcg değerleri hakkında hiç bir bilgim yoktu. Dğerler neyi ifade ediyor anlamıyordum . Çocuk olmayınca insan araştırıyor okuyor ve bilgi ediniyor. Şimdi bilgilerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. İnsan Koryonik gonadotropin veya HCG, bir annenin vücudunun hamileliği hazırlamak ve sürdürmek için yaptığı hormondur. HCG, kendiniz tarafından artabileceğiniz veya azaltabileceğiniz bir hormon değildir. Daha önce belirttiğimiz gibi gebelik hormonudur gebelik sağlıklı ilerlerse değerde ona göre artış gösterecek, gebelik sağlıksız ise değerde ya çok düşük yada dış gebelikte kimyasal gebelikte olduğu gibi yüksek seviyelerde olacaktır. Gebelikte HCG seviyeleri her 72 saatte ikiye katlanır.Tek bir HCG değeri çoğu tanı / teşhis için yeterli değildir. Yani hcg testi yaptınız sonucunuz diyelimki 70.85 çıktı sadece bu değere bakıpta gebeliğiniz iyi ilerliyor yada gebeliğinizde sıkıntı var denemez. Her iki koşuldada hcg testinin belli aralıklarla yapılması gerekir. Ayrıca arkadaşlar bir şey daha paylaşmak istiyorum çoğunuz tek değerle internette araştırmaya koyuluyorsunuz ve okuduğunuz herşşeyi kendinize uyarlıyorsunuz yapmayın. Bir doktora gitmek zor olmasa gerek. Elinizde hcg değerinin sonucu ne olursa olsun mutlaka doktora görünün.
 
Üst