Hcg değerini artırmak mümkünmü ? Hcg nasıl artar ? Normal Hcg değerleri

E

esmabrak33

Forum Okuru
erkek arkadaşımla ilişkiye girdim 3 gün gecikmeli adet oldum test yaptım 0.1 çıktı kesin hamile değilim değilmi?

B

buşra yılmaz

Forum Okuru
meraba şimdi hastaneden geldim adetim 3 gün gecikti kan testi yaptırdım kimse bilgi vermedi acaba hamilemiyim 21.34 ne demek ?

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hcg değerine göre gebesiniz , yalnız tek değerle gebelik teşhisi yapılmaz hcg nin belli aralıklarla yapılması ve izlenmesi gerekiyor . Bu nedenle durumunuz hakkında net bilgi için hekim kontrolünde olun.

P

Pıtırcık:)

Forum Okuru
Merhaba, tüp bebek tedavisi ile hamileyim. Transferden sonraki 10.gün beta hcg değerim 52
12.gün 104
14.gün 211
16.gün 364

Sizce değerler iyi mi ? Normal gebelik olarak ilerliyor diyebilir miyiz ?

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hcg değeriniz gebelik lehine değil, yani hamile değilsiniz , sonuç kesindir. Adet gecikmesi gebelik dışında bir çok durumdan kaynaklanabilir. Pazartesi adetiniz gerçekleşmez ise bir kadın doğum uzmanına görünün

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hcg değeriniz gebelik lehine değil yani hamile değilsiniz. Adet gecikmesi gebelik dışında bir çok durumdan kaynaklanabilir, bu durumda bir kadın doğum uzmanına görünmenizde fayda var.

H

hmdeyldz

Forum Okuru
slm 7 aylık evliyim çocuğumuz olsun istiyorum adetim iki gün geçti kan testi yaptım 0.0 çıktı biraz öncede kahverengi leke geldi nedeni nedir

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, hcg değeriniz net olarak gebe olmadığınzı belgeliyor, adet kanamasının başlangıcında kahverengi lekelenme olur muhtemelen adet kanamanız başlıyor. Kanama yoğunlaşmaz ise sadece lekelenme yaşarsanız bir kaç gün sonra tekrar test yapın. Düzenli ilişkiye rağmen bir yıl içinde gebelik elde edemezseniz bir kadın doğum uzmanına görünün.

B

bhrslmna

Forum Okuru
15 gün önce ilişkiye girdim içime biraz sperm kaçtı adet oldum ama azdı 3 gün sürdü normalde 5 gün sürüyor kan tsti yaptım 0.1 çıktı sonuç kesinmidir

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Adetin 3 gün sürmesi normaldir. Her ay yoğunluğu aynı olmayabilir. Şüpheli ilişkiden sonra adet görmeniz ve akabinde yaptığınız test sonucu gebe olmadığınızı belgeliyor. Hcg testinin yanılma payı yoktur , sonuç kesindir.