Hemoroid için Aloe vera nasıl kullanılır ?

Uzman SühaN

Administrator
Hemoroid için Aloe vera nasıl kullanılır ?
Hemoroidler, insanları etkileyen oldukça yaygın bir sorundur. Hemoroidler, rektum ve anüsün en alt kısımlarında bulunan şiş ve iltihaplı damarlardır. Sıklıkla rektal kanamaya neden olsalar da, nadiren tehlikelidir.. Hemoroid de ağrıya, kaşıntıya ve yanma hissine neden olur. Rektumunuzda veya anüs açılışında bulunan damarlar uygulanan basınçtan dolayı iltihaplanabilir. Baharatlı yiyecekleri yemek, hemoroidleri büyük hale getirmeye de katkıda bulunabilir.Hemoroid iç veya dış olabilir. İç hemoroidler rektumun çok uzağında gelişirken, dış hemoroid anüsün dış duvarında gelişir. İç veya dış olsun, aloe vera hemoroidler için etkili bir doğal tedavidir. Şişmiş dokuları küçültmeye ve hızlı bir şekilde iyileşmeye yardımcı olur.

aloe vera.Jpeg

Günümüzde Aloe Vera, çeşitli saç, cilt, güzellik, kozmetik ürünlerinde yaygın bir madde olup, çeşitli sağlık koşullarını tedavi etmek için de bir ev ilacı olarak kullanılmaktadır. Bu bitkiden elde edilen jelin en yaygın kullanımlarından bazıları, güneş yanıkları, akne, kızarıklık ve daha birçok tedaviyi içerir . Aloe Vera, hem iç hem de dış hemoroidler için etkili bir tedavi olarak kendi başına veya diğer ev katkı maddeleriyle birlikte kullanılabilir . Rektumunuzda ki damarlar etkilendiğinde oturma, yürüme ve hatta banyo yaparken akut ağrıya neden olabilir. Anal fistül ve anal fissür gibi diğer anal hastalıklar ile bile karşılaştırılır . Hemoroitlerin bazı yaygın semptomları kaşıntı, dışkı sırasında ağrı, rektumdan kanama ve anüs etrafında tahriş içerir.

Hemoroidler, bölgedeki damarların basıncı arttığında anal bölgede ortaya çıkan çıkıntılar olup, iltihaplanmalarına ve ağrı, kaşıntı ve karıncalanmalara neden olurlar. Tedavi rahatsızlığı ve enflamasyonu azaltmak için belirtilen kremler veya merhemler veya hastayı çok acı çekmeden rahatlatacak uygulamaları içerebilir. Bununla birlikte, aloe vera nın bu hastalığı iyileştirmek için getirdiği çok sayıda faydalı özellik sayesinde semptomlarını azaltmak da mümkündür. Aloe veranın yatıştırıcı özellikleri kaşıntıyı ve ağrıyı hafifletmeye ve iltihabı azaltmaya yardımcı olur.Yara iyileşme özellikleri Açık yaraları kapatmaya ve daha çabuk temizlemeye yardımcı olur. Cildin hasarlı dokularını rejenere eder, iyileşmesini destekler. Tüm bu nedenlerden ötürü, aloe vera, anal bölgede ortaya çıkan ve çok fazla ağrılı ve karıncalanmaya neden olan bu çıkıntıların tedavisi için mükemmel bir doğal çözümdür.

Aloe Vera nın hemoroid tedavisi için faydalı olup olmadığını merak ediyorsanız, cevap kesinlikle evet. Aloe Vera yı hemoroidler üzerine uygulayarak, neredeyse iltihaplı dokuları sakinleştirmeye ve yatıştırmaya yardımcı olacağından neredeyse anında bir rahatlama sağlayabilirsiniz. Bu nedenle, bu bitkinin jelin, tahriş, yanma hissi, kaşıntı ve ağrı gibi semptomlara karşı etkili bir ilaç olabileceği söylenebilir . Bu bitkinin anti-septik ve anti-inflamatuar özelliklere sahip olmasından dolayı, sadece semptomların giderilmesinde değil, aynı zamanda bu durumun tedavisinde de etkili olabilir.Aloe Vera hem topikal hem de oral olarak kullanılabildiğinden, potansiyel yan etkiler nasıl kullanıldığına bağlı olarak biraz farklı olabilir. Nadir durumlarda, bazı kişiler de Aloe Vera jeli uygulandığında cildin kaşınması veya yanmasına neden olabilir.

Dış hemoroidler kolayca tanımlanır ve hastaların krem ve merhem kullanmasını kolaylaştırır. Aloe vera, hemoroidleri doğal olarak tedavi etmede yardımcı olan çeşitli tıbbi değerleri içeren eski bir bitkisel bitkidir. Parmağınızda bol miktarda taze aloe vera jeli alın. Doğrudan dış hemoroidinize uygulayın. Bölgeye birkaç dakika yavaşça masaj yapın. İşlemi birkaç hafta boyunca günde 2 ila 3 kez tekrarlayın. Soğutma etkisi için jeli 20 dakika buzdolabında kullanabilirsiniz. Aloe Vera nın yaprağını düzgün şekilde soyup kullanmadan önce yaprağın diken kısmını atın. Hemoroid için aloe vera kullanmanın çok basit ve hızlı bir yolu, aloe vera jeli almak ve doğrudan etkilenen bölgeye uygulamaktır. En önemlisi, mümkün olduğu kadar saf bir jel seçmeniz, formülün en az % 95 aloe vera içerdiğinden emin olmanız önemlidir.

Aloe vera jeli, kızarıklıklara ve cilt tahrişlerine çok yatıştırıcıdır. Aloe veranın anti-viral ve anti-inflamatuar özellikleri iyileştirici özellikleri nedeniyle kabul edilmiştir. Bu bitkisel bitkinin topikal kullanımı evde hemoroidleri tedavi etmenize yardımcı olabilir. Zerdeçalın güçlü anti-inflamatuar özellikleri, hemoroidler için etkili bir tedavi olmasını sağlar. Anüs çevresindeki ve rektum içindeki iltihaplı damarları yatıştırmaya yardımcı olur. Bir kaseye 1/2 çay kaşığı zerdeçal tozu ve 1 çorba kaşığı aloe vera jeli alın. Bir merhem oluşturmak için malzemeleri iyice karıştırın.Yatmadan önce anüse uygulayın. Çatlaklar iyileşene kadar bu ilacı en az günde bir kez tekrarlayın.

Aloe vera ve hindistan cevizi yağıda hemoroid oluşumu için etkili bir tedavidir. Bu bitkisel bitkinin yatıştırıcı ve sakinleştirici özellikleri, anal kaşıntı ve yanma için kullanılmıştır. Tahrişleri yatıştırır ve rektum iltihaplanmasını azaltmanıza yardımcı olur. Buna ek olarak, hindistancevizi yağının kullanılması iyileşme hızını artıracaktır. Bu tropikal meyve, cilt besleyici yağ asitleri içerir. Ayrıca, doğada anti-inflamatuar olan ve şişliği azaltmanıza ve ağrınızı hafifletmenize yardımcı olur. Hemoroid tedavisi için hindistan cevizi yağı ve aloe verakullanımı için ; Aloe vera jel 1 çorba kaşığı 2 yemek kaşığı donmuş hindistancevizi yağı. Tüm malzemeleri bir arada karıştırın ve 5 dakika buzdolabında saklayın.Soğuk olduğunda, bu merhemi doğrudan ağrılı hemoroidler üzerine uygulayın. Semptomlarından kurtulmak için 2 hafta boyunca günde 2 kez tekrarlayın.

Aloe vera nın kan dolaşımını düzenlemek için yararlı olan sinir sakinleştirici özellikleri vardır. Meyve suyunu içmek kanamayı durdurmanıza ve hemoroidlerin neden olduğu ağrı ve yangılardan kurtulmanızı sağlayabilir. Aloe vera jel 1 çorba kaşığı, 1 bardak soğuk su, Kimyon tozu 1/2 çay kaşığı, Organik bal 1 yemek kaşığı. Tüm malzemeleri soğuk suyla karıştırın.Kahvaltıdan 20 dakika sonra bir bardak için. Bu rahat dışkılamanızı ve ağrıdan kurtulmanızı sağlar.Zeytinyağı, cildinizin sağlıklı kalması için yüksek miktarda E vitamini nedeniyle aloe veraya iyi bir ektir.Zeytin yağının güçlü anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleri iltihabı azaltır ve rektumdaki şişmiş kan damarlarının büyüklüğünü azaltır. Zeytin yağı ayrıca kan damarlarının elastikiyetini artırır.Bu kombinasyonu kullanmak, hemoroidlerin neden olduğu iltihap, ağrı ve tahrişten kurtulmayı sağlayacaktır. Hamilelik hemoroidlerin nedenlerinden biridir ve Aloe veranın cildinizde dışarıdan kullanılması hemoroidlerin yol açtığı rahatsızlıkları azaltabilir. Topikal uygulama çok sağlıklı ve cildinizde besleyici bir etkiye sahiptir.

Dış hemoroid için merhem olarak aloe vera kullanımı kaşıntı, tahriş ve ağrıyı yatıştırmak için en iyi tedavi yöntemidir. Cildin üst kısmında bulunan herhangi bir yaranın yönetimi kolaydır. Ancak iç yaralar, ev çarelerini uygularken sorun yaratır. Herhangi bir bitkisel mağazadan aloe vera fitilinden yararlanabilirsiniz. Aloe vera, cildi enfeksiyondan ve kızarıklıklardan korunmak için yaygın olarak kullanılır. Kaşıntıyı, iltihabı, tahrişi ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olan cilt yatıştırıcı özelliklerine sahiptir. İnsanlar semptomlarından kurtulmak için yüzyıllardır hemoroid için aloe vera kullanıyorlar. Ancak faydalarını iddia edebilecek hiçbir bilimsel çalışma yoktur.Hamile kadınlar ve kolit, apandisit, Crohn hastalığı veya diğer bağırsak problemleri olan kişiler, herhangi bir şekilde aloe vera tüketmemelidir. Hemoroidi önlemek için yumuşak pamuklu iç çamaşırı giyin. Rektumunuzu her zaman kuru tutun ve nemin birikmesini önleyin.Lif açısından zengin yiyecekler yiyin ve normal bağırsak işlevini sürdürmek için bol su için.

basur nasıl geçer

Hemoroid nedir bilmezdim. Taki bir gün dışkımı yaparken aşırı zorlanıp kanama yaşayıncaya kadar hemoroid hakkında bilgim yoktu. Normalde kabızlık problemim yoktu.Ama son 1 ay boyunca kabızlık yaşadım. Tuvaletimi yaparken aşırı ağrım ve sancım oluyordu ayrıca anüsümde kanama oluyordu. Doktora gittim hemoroidin var dendi ilaçlar verdi ama geçmedi . Sonra biraz araştırma yaptım. Aloe veranın ve kantaron yağının hemoroide iyi geldiğini okudum. Hemen her ikisinide temin ettim. Önce kantaronu denedim. Kantaron tuvaletimi rahat yapmamı sağladığı gibi hemoroidimi küçülttü. Sonra aloe verayı kullandım şimdi hemoroidim toplu iğnenin başı kadar küçüldü. Doktorlar hemoroidi olanlara acıyı baharatı yasaklıyor valla her ikisi olmazsa asla yemek yiyemem. Doktorumun önerisine uymadım hala baharatlı ve acı yemekleri keyifle yiyorum. Nasıl olsa derdimin dermanını buldum.. Şimdi arkadaşlar bu ikisi nasıl kullanılacak . Makyaj temizleme pamuğuna kantaron yağı dökün sonra bunu anüs bölgenize yerleştirin ( içine sokmayın) Aloe vera jelini gece uyumadan önce yine anüs bölgenize uygulayın. Allahın izni ile hemoroid probleminiz kalmayacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
basur nasıl geçer

Hemoroid nedir bilmezdim. Taki bir gün dışkımı yaparken aşırı zorlanıp kanama yaşayıncaya kadar hemoroid hakkında bilgim yoktu. Normalde kabızlık problemim yoktu.Ama son 1 ay boyunca kabızlık yaşadım. Tuvaletimi yaparken aşırı ağrım ve sancım oluyordu ayrıca anüsümde kanama oluyordu. Doktora gittim hemoroidin var dendi ilaçlar verdi ama geçmedi . Sonra biraz araştırma yaptım. Aloe veranın ve kantaron yağının hemoroide iyi geldiğini okudum. Hemen her ikisinide temin ettim. Önce kantaronu denedim. Kantaron tuvaletimi rahat yapmamı sağladığı gibi hemoroidimi küçülttü. Sonra aloe verayı kullandım şimdi hemoroidim toplu iğnenin başı kadar küçüldü. Doktorlar hemoroidi olanlara acıyı baharatı yasaklıyor valla her ikisi olmazsa asla yemek yiyemem. Doktorumun önerisine uymadım hala baharatlı ve acı yemekleri keyifle yiyorum. Nasıl olsa derdimin dermanını buldum.. Şimdi arkadaşlar bu ikisi nasıl kullanılacak . Makyaj temizleme pamuğuna kantaron yağı dökün sonra bunu anüs bölgenize yerleştirin ( içine sokmayın) Aloe vera jelini gece uyumadan önce yine anüs bölgenize uygulayın. Allahın izni ile hemoroid probleminiz kalmayacak.
Peki iç hemoroide nasıl uygulayacaz dediklerini?

Geri