Hepatit A en kolay göz akından fark edilir

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Hepatit A en kolay göz akından fark edilir
göz akında sarılık gözdeki sarılık göz akındaki beyazında gözde
Hepatit A teşhisinde artık göz akından faydalanabilinecek..

Yeni bir yöntemle artık gözakından da bu hastalığın teşhisinin yapılabildiğini açıklayan uzmanların bu konudaki açıklamış olduğu bilgilerin detayına geçiyorum:
hepatit1-2413.jpg

Hepatit A (sarılık) virüsü, kişiler arası temasla ya da virüs bulaşmış su veya besinlerin alınmasıyla bulaşır. Virüs vücuda ağız yoluyla, özellikle yiyecek ve içeceklerle girer. Hepatit A’lı olgular, hastalanmadan 2 hafta önce ve iyileştikten 1 hafta sonrasına kadar hastalığı bulaştırır. Hepatit, halk arasında bulaşıcı sarılık adıyla bilinen, karaciğerin harabiyeti ile karakterize bir hastalıktır.

Hepatit A’nın belirtileri
Hastalığın ilk belirtileri ateş, yorgunluk, iştahsızlık, karın ağrısı, baş ağrısı, kas-eklem ağrıları, öksürük, nezle, bulantı, kusma ve ishaldir. 1-2 hafta sonra karaciğer büyüyebilir ve sarılık görülebilir.

Sarılık en kolay şekilde gözlerin beyaz kısmında fark edilir. Sarılık sırasında idrar koyulaşır ve dışkının rengi açılır. Hepatit A genellikle 3-6 hafta sürer, ancak bazı olgularda 6 aya kadar devam eden uzun süreli ya da kötüleşerek tekrarlayan belirtiler olabilir. Hepatit A’nın klinik belirtileri 2 yaşın altındaki çocuklarda fark edilmeyebilir.

Hepatit A açısından risk grupları
  • Kalabalık koşullarda yaşayan ve altyapısı elverişsiz arazilerde eğitime çıkan askeri personel
  • Özel bakıma gereksinim gösteren hastaları barındıran kurumlardaki, hem hastalar hem de sağlık/ bakım personeli
  • Küçük çocukların gündüz bırakıldıkları yuva ve kreşlerdeki, hem çocuklar hem de personel
  • Kanalizasyon işçileri
  • Damar içi uyuşturucu bağımlıları
  • Oral-anal seks alışkanlığının yoğun olduğu eşcinsel gruplar
  • Hastalığın daha düşük oranda görüldüğü ülkelerden, daha yüksek oranda görülen bölgelere seyahat edenler

göz akında ben

mrb ben 19 yasındayım ve sol göz akımda ben var göz bebgine cok yakın ve koyu renkli. aldırmak istiyorum ama göz bbegine yakın oldugu için korkuyorum . bu konuda bilgi almak istiyorum simdiden tskr ederim :)

Geri