Her gün okunması gereken dualar

Münzevi

Aktif Üye
Üye

Yeni bir haftaya başlarken,
Allah'ın adıyla açalım gözlerimizi...

Bütün meleklerimize Allah'tan sağlıklı, huzurlu ve günahlardan uzak bir gün diliyorum...
Hastalara şifa,
Dertlilere deva,
Öğrencilere azim,
Meslek sahiplerine başarı,
Anne olacaklara kolaylık,
Bekleyenlere sabır versin Yüceler Yücesi...

AMİN...

suCre

Daimi Üye
Üye
Sana yöneldim YaRab…Sana Dayandım…sensin tek tesellim..umudum…karanlıklarımı aydınlatan ışığım…buz tutmuş yanlarımı eriten güneşim…Kapına geldim zift karası kalbimide yanıma alıp…ferahlat kalbimi…huzurunla donat yüreğimin her zerresini…tut ellerimden…tut ki yapamam Sensiz.!!!

aysegül87

Hamiş Melek
amin amin...

Allahım! Ben, senin pak, güzel, mübarek ve yüce nezdinde en sevimli olan, onunla dua edildiği taktirde hemen icabet ettiğin, onunla senden istenince hemen verdiğin, onunla rahmetin talep edilince rahmetini esirgemediğin, onunla kurtuluş talep edilince kurtuluş verdiğin isminle senden istiyorum."

suCre

Daimi Üye
Üye
Senden gelen herşeye amenna YaRabbi!!!
ve her sıkıntıda;
inadına;
Dua dua dua
inadına;
Sabır sabır sabır!!!
Ve tabiki her hale sonsuz Şükür!!!

AMİN...

19bjk03

Yeni Üye
Üye
Allahım!

Bize ihsan ve ikram ettiğin yüksek duyguları hayırda, iyilikte, âhiret işlerinde ve Senin emirlerini edâda kullanmamızı nasip eyle!

Bize, verdiğin nimetleri doğru kullanma idrâki ve sevgisi ver! Bize, şefkatimizi harap edecek, merhametimizi serap edecek, sevgimizi bîtap kılacak, göz yaşımızı kurutacak batıl inanç, kötü emel ve kötü amel nasip etme!

Şefkatimizi sevap kıl! Merhametimizi hayır kıl! Sevgimizi güzel ahlâkla taçlandır! Göz yaşımızı affınla, mağfiretinle ve merhametinle ödüllendir!

Bize acı! Bizi hayra karşı şefkatli, şerre karşı izzetli kıl!

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

suCre

Daimi Üye
Üye
Ya Rabb.benim hatalarımı,
bilmeden yaptıklarımı,
işimde aşırı gitmemi,ve
Senin benden çok iyi bildiğin
hallerimi mağfiret elye.
Allah`ım,benim latifeleşmelerimi,
ciddiyet hallerimi,hataen ve kasden
yaptıklarımı ve bende olan herşeyimi
mağfiret eyle!

Aminnn....

Münzevi

Aktif Üye
Üye
Rabbimiz, O'ndan yüz çevirmemize, O'nu unutmamıza müsaade etmesin.
Gaflete düşüp nefsimize boyun eğdiğimizde; acizliğimizden, cehaletimizden ve eksikliğimizden ötürü bizleri bağışlasın.
Ölümün hayırlısını versin, ve bizleri ölüme hazır kullarından eylesin. Günahsız, tertemiz...
Amin...