Her gün okunması gereken dualar

suCre

Daimi Üye
Üye
Amin,amin,amin...
Rabbim hayırlı şifalar verir inşALLAH Gizemlim en kısa zamanda hayırlı haberlerini bizimle paylaşır..

ALLAH hepinizden razı olur inşALLAH...

Son düzenleme:

*Gizemli Kıs*

Yeni Üye
Üye
Bütün hazinelerin sahibi Yüce Rabbimiz.
Bize verdiğin nimetler için Sana şükürler olsun.
Sağlığımız, bizim en büyük hazinemiz.
Bizi hastalıkla imtihan etme Rabbim.
Hastalarımıza ve hastalık riski taşıyanlarımıza (Gizemli Kız) deva ver, bizi korkularımızdan emin kıl Ya Rabbim.
Dermansız dertleri bizden uzak eyle Allah'ım...

Canım çok teşekkür ederim binlerce kez saol benim ne güzel bir ailem varmış böyle ya birkez daha anladım hepinizde dua eden etmeyen herkese teşekkür ederim sucrem jujum inş balım güzel haberlerle gelicem

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Amin Ecmain...

Ey yalnızların,kendi başına kalmışların arkadaşı
Ey mutsuzluğa düşmüşlerin yardımcısı
Ey yoksulların zenginliği
Ey zayıfların gücü
Ey fakirlerin hazinesi
Ey gariplerin sığınağı
Ey tek güç ve kudret sahibi
Ey ihsanıyla tanınan keremi sonsuz Rabbi'm Resulullah ve yakınları hürmetine sıkıntımı gider.
Ey Rabbim sen sıkıntılarıma karşı hazırlığım, musibetim anında ümidim, yalnızlığımda arkadaşımsın. Gurbetimde dostum, kederli halimde beni ferahlatansın.
İhtiyacım anında yardımıma koşan; zor anlarımda sığınağımsın.
Beni korkuların karanlığından kurtaran aydınlığımsın.
Ey Rabbim, sen şaşkınlığımda bana yol gösterensin.
Biliyorum Rabbim, sen günahlarımı bağışlayan, ayıplarımı örten,sıkıntılarımdan kurtaran,kalbimi sevginle süsleyensin.
Sen kalbimin hem tabibi hbirlikle yeşert kalplerimizdeki ümit ve neşeyi. Şeytanın hilelerinden uzak eyle, meleklerin hafifliğine kat bedenlerimizi.
Sen beni yaratmışsın insan yaratanını sevmemezlik edebilir mi hiç?
Sevgiden öte bu Rabbim, Sana aşığım.
Sen beni kendine dost seçinceye kadar yaşat
Ve aşkınla yandığım bir anda canımı al,
Ki ölüm aşkımın adı olsun............!

ASİMELEK

Daimi Üye
Üye
bu günde benden bi dua gelsin arkadaşlarım;

rabbimmm
derdi veren sen derman verende sensin.
peygamber efendimizin (s.a.s) yüzü suyu hürmetine hastalarımıza (gizemlim-fatma ablam-rüyam ve aklıma gelmeyen) şifalar ver rabbim.sana sığındık allahım ellerimizi açtık dualar ediyoruzz sen ellerimizi boş çevirme rabbim. Minicik yüreği annesiz sevgisizz koyma rabbim ona şifa ver allahımm.
dertlilerimize devalar ihsan eyle.
allahım bizi kazalardan belalardan kötünün şerrinden koru rabbim.
vatanımızı toprağımız bölmek isteyen kötülere fırsat verme allahım. Ezanımızı dindirme bayrağımızı göklerden indirme alllahım.
rabbim sana yalvarıyorummm ne olur hastalarımıza şifa ver ellerimizi geri çevirme allahımmmm.
toprak altında yatan gelmiş geçmişlerimizin gühanlarını affet allahım.
sana inandık sana sığındık rabbim şu mübarek cuma gününde dualarımız kabul eyle alllahım. (aminnnnnnnnnn)

suCre

Daimi Üye
Üye
Amin,amin,amin...

Derdi hastalığı veren Rabbim Ya Şafi ismi ile tez zamanda hayırlı şifalar nasip etsin,hayırlı bir vesile nasip etsin .
Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin .Selam ve dua ile ....

juju

Yeni Üye
Üye
buda benden bir cuma duası allah hepimizin duasını kabult etsin

Lailahe illallah Cuma'nın sebebiyle, Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver.
Melekler duasıyla, Ya vedüdüm, entel maksudum, Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapılarını aç, benim günahımdan geç.
Benim günahım varsada senin gibi halikim var. Muhammed Aleyhisselam dostum var.
İlahi kabre vardığım gece lütfeyle, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser şarabına daldır, ulu cemalini göster.
Gece gündüz yalvarırım sana dünya ve ahiret muradımı ver bana.
Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah.
Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi şahımız var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.
Sırrım sübhanım Allah, derdim dermanım Allah, gafil kuluna gam düşmüş, yetiş imdadımıza ya Muhammed.
Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umarız senden şefaat.
Lailahe illallahtır özüm, Muhammed Mustafadır sözüm, ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm.
Bugün Cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nısfına, mühürledim üstüne.
Lailahe illallah üç muradım var, biri cennet, bir ırmak diyarını görmek. Aç cemalini göster diyarını.
Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvarırım sana. Her zaman sana muhtacım, cemalini göster bana.
Cennetine davet et Allahım kabrimizde rahatlık, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle.
Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.
Lailahe illallah selalar duası için, Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi için hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.
Elif Allah, Nur Muhammed tez selamet.
Ya Celil, etme zelil, gönder delil. İlahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulaştır, duaya açılan elleri icabete eriştir.
Allahım senden başka kimsemiz yoktur. Lailahe illallah arşı alaya Muhammedün Resullullah şükür Mevlaya.
Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana.
Lailahe illallah günahlarımız af eyle, Muhammedün Resullullah makamımı nur eyle.
İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim.
Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma'ya.
Lailahe illallah ve cellehü edası ile, Rabbim muradımızı ver melekler duası ile.
Lailahe illallah kalbimizi karartma, rızkımızı azaltma, kabrimizi, daraltma, senden başka kapı aratma, muhannete muhtaç etme.
Lailahe illallah imanla sabır, Muhammedün Resullullah azapsız kabir.
Allahım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle.

Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde beytullah Lailahe illallah Muhammedün Resullullah. "Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü" diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi.
Allahım şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çıyanlardan, ölümün dehşetinden, kabirin azabından, sıratın zulmetinden muhafaza eyle Allahım.
Ölümün hayırlısını, üç ayların birisini, Yasinin yarısını okurken ölmeyi nasip eyle Yarabbi.

Amin.
Hayırlı Cumalar...

Cumanız Mübarek Olsun...

Dua İle...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Cennet-ul Meva

Daimi Üye
Üye
Allah'ım!

Bana kendi celal ve azametinden, seni görüyormuşum gibi bir korku makamı nasib et. Kendi beni takvanla mutlu kıl. Beni, sana isyan etmekle bedbaht eyleme.

Allah'ım!

Senin geciktirdiğin şeyin acele olmasını, ve acele ettiğin gecikmesini arzu etmemem için, kaza ve kaderinde benim için hayır ve bereket mukadder eyle.

Allah'ım!

Nefsimde gina ve tokluk, kalbimde yakin, amelimde ihlas, gözümde nur ve dinimde basiret ver. Beni, bedenimin uzuvlarından -beğendiğin şekilde- yararlandır. Kulağımı ve gözümü (aklımdan faydalanmaları için) bana mirasçı kıl. Bana, zulümedenin karşısında bana yardımcı ol. Zalimin karşısında intikam ve galibiyetimi aşikâr eyle. Zalimin mağlub olmasıyla beni sevindir.

Allah'ım!
benim keder ve hüzünlerimi gider. Kusurlarımı ört. Hatalarımı bağışla. Şeytanımı benden uzak et. Üzerimdeki bütün hakkları edâ eyle.

Münzevi

Aktif Üye
Üye
Canım çok teşekkür ederim binlerce kez saol benim ne güzel bir ailem varmış böyle ya birkez daha anladım hepinizde dua eden etmeyen herkese teşekkür ederim sucrem jujum inş balım güzel haberlerle gelicem
Ben teşekkür ederim Gizemlim. Tahlillerinin sonuçlarını yazmışsın, bugün baktım. İnşallah en kısa zamanda toparlanırsın ve bir şeyciğin kalmaz. Allah beterinden esirgesin...

Dualarıyla konumuzu zenginleştiren meleklerime de tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun...

Amin amin amin...

juju

Yeni Üye
Üye
gizemlim inşallah tez zamanda güzel haberlerini bekliyorum canım allahım hastalara şifa dertlilere deva versin
allahım yolundan ayırma bizi allahım cümlemizden razı olsun

ASİMELEK

Daimi Üye
Üye

"Yâ Rabbî! Bizim hâlimize bakarak muâmele etme. Kendi ikrâm ve ihsanına göre bize muamele eyle.

Yâ Rabbî! Kerem ve lütfunla hidâyet ettiğin kalbi tekrar dalâlete,sapıklığa meylettirme. Belaları bizden sarf eyle, çevir ve değiştir.

Ey affı çok olan, günahları örten Rabbim! O günahlar dolayısı ile bizden intikam alma. Bize azab etme.

Yâ Rabbî! Biz nefis ile şeytana köpek gibi tâbi olduksa da sen, azab arslanını bize saldırtma.

Ey Hayy, ebedî diri olan Rabbim! Taleb ve duâ üzerine nasıl olur da kerem etmezsin. Sen kerem sâhibisin.

Ey mahlûkâtın, yaratıkların canlıların ihtiyâcını gideren Rabbim! Sen varken hiç bir kimseyi hatırlamak ve ondan bir şey ummak lâyık değildir.

Yâ Rabbî! Rûhumda bir ilim katresi var. İlâhî onu hevâ rüzgarıyla ten toprağından muhâfaza eyle.

Ey ihsânı çok olan Rabbim! Cefa içinde geçip giden ömre merhamet et.

Ey affetmeyi seven Rabbim! Bizi affeyle. İsyân derdimize çâre eyle.

Ey yardım isteyenlerin yardımcısı! Bizi hidâyete çıkar.

Yâ Rabbî! Duâ ve yakarışlarımızda sana lâyık olmayan sözleri bilmeyerek söyleyip hatalarda bulunmuş isek, o kelimeleri sen ıslah et ve duamızı kabul buyur. Çünkü sözlerin hakimi ve sultanı ancak sensin.

Ey alemin yaratıcısı! Kasvetli, kararmış, katılaşmış adeta taş gibi olmuş olan kalbimizi mum gibi yumuşat, feryadımızı, ah u vahımızı, hoş eyle ki

rahmetini celbetsin, çeksin.

Bizi köle gibi kullanan bu serkeş nefisten bizi satın al. O nefis bıçağı kemiğe dayandı (zulmü canımıza yetti).

Ya Rabbî! Sana ne arz edeyim. Çünkü sen gizli ve açık her
şeyi bilirsin."

Cumanız mübarek olsun.

Rabbim dualarımızı kabul etsin.

aminnnnnnnnnnnn.

19bjk03

Yeni Üye
Üye
Dualarıyla konumuzu zenginleştiren meleklerime de tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun...

Amin amin amin...
Münzevi senden de Allah razi olsun bu güzel konuyu baslatdigin için.

ins. etdigimiz bütün hayirli Dualar kabul olur.

Bu duayı okuyan kimseye amin demek için,Cenab-ı Hak,yetmiş melek görevlendirmiştir.

"Allahümme inni es'elükel a'fve vel'afiyeh,fiddünya vel'ahireh,Rabbena atina fiddünya haseneten ve fil'ahireti haseneten ve kına azabennar!"

Ma'nası Allah'ım!Beni dünya ve ahiret'de senden aff ve afiyet dilerim.Ey Rabbimiz!Bize dünyada da iyilikler ver!Ahiret'de de iyilikler ver!Ve bizi cehennem azabından koru!...

(amin)

Hayırlı Cumalar...Allah dert ve keder vermesin...hayirlisinla etdigimiz dualar kabul olsun ins.

Son düzenleme:

*MeleK*

Yönetici
Kızlar ne güzel olmuş dua köşemiz hayırlı olsun..Sizden bir ricam olucak kızlar 15 yıldır içtiğim ve bir türlü bırakamadığım siğarayı bu mevlid kandilinde inşallah bırakıcam lütfen bana da dua edin stressiz bir şekilde bırakim şu zıkkımıda bir an önce bebek tedavisine başlim :))

Cennet-ul Meva

Daimi Üye
Üye
Rabbim binbir günah ile kapina geldim, sana sigindim, sana dayandim, sanadir tüm ...ayetim, sanadir sarilisim, sanadir sevgim.

Elimde sahadet karanfilleri, kalbimde pisman olmus bir cocukla önünde diz cöküyorum.

Sen esirgeyen, sen bagislayan, sen affedensin, affet bizi Allah'im.

Her sabah uyaniyorsa gözlerimiz, her sabah yeni bir gün doguyorsa, mevsimler degisiyor ve biz buna sahid oluyorsak, bize tevbe etmek icin yeni bir firsat daha verdigin icin sana hamd ile tesekkür ediyoruz.

Ilahi, bizi gözleri kör bakan, kulagini tüm seslere kapamis, kalbindeki sicakligi yitirmis insanlik zincirinin cürük bir halkasi eyleme.

Senden baska kimsemiz yok ilahi, önünde diz cökecegimiz, ugruna sevda sarkilari besteleyecegimiz, yolunda canimizi verecegimiz, gözyaslarimizi huzurunda utanmadan dökecegimiz kimsemiz yok senden baska...

Eger sevgini yüregimizden alirsan, biz kaybedenlerden oluruz, ebedi azabini hak edenler arasinda saf tutariz, bize aci, bize merhamet et , bizi yolu dosdogru olanlarin kervaninda yolcu kil rabbim.

Allahim kalbimizi sana adiyoruz, su dünyanin acilarina kederlerine yenilmeden, senin rizan icin sirf senin icin kalbimizi sana adiyoruz, adagimizi kabul buyur.

Bize gönül dilini ögret, bize sana gitmeyen yolun sarp bir yokus, kainatin dehlizlerinde ebedi bir kaybolus oldugunu anlat.
Bize kucagini ac ey merhametlilerin en merhametlisi, bizi sevginle kusat, bizi birakma!

Bizi teslim etme, bizi senden koparacak olan hic bir seye teslim etme!

Bugün hüzün tasiyorsa gözlerimiz, bugün kaniyorsa yaralarimiz, bükükse halen boynumuz, biliyoruz ki senden geldi, narinada nurunada kucak aciyor ,riza gösteriyoruz.

Ilahi darilma, yeterki sen bize darilma, yeterki sen bizi unutma, düzenin kana susayan carki arasinda kan revan icinde kalsada bedenimiz, hor görülsek, iskence görsekte, sen bizimleysen asla müteessir degiliz.

Allahim! Bizi namazi, duasi, ibadeti, yasami ve ölümü senin icin olanlardan kil, bizi affet, bizi bagisla...

Amin...

Münzevi

Aktif Üye
Üye
Çitoscuğum edelim inşallah sen yeter ki niyetlen bunun için. : ) Allah yardımcın olsun, kolaylık ve sabır versin canım.

Amin amin amin...

"Bize kucagini ac ey merhametlilerin en merhametlisi, bizi sevginle kusat, bizi birakma!"
Allah razı olsun...

Son düzenleme:

*MeleK*

Yönetici
Münzevi canım Allah razı olsun mesajımı dikkate alıp duanı etmişssin ..Müminin mümine duası en çabuk kabul olandır Allah gönlüne göre versin dualarımızıda kabul etsin canım:kiss:

juju

Yeni Üye
Üye
Allah'ım !

Benliğimin yaktığı ateşte yakma beni!

Beni nefsime kul etme, kul et nefsimi Sana !

Bir lahza dahi bana bırakma beni!

Sen bana yetersin, yetmem ben bana

Bilmediğimi bildir, görmediğimi göster!

Sen bildirmezsen bilemem, göremem göstermezsen

Gönlüme huzur,gözlerime nur, dizime derman ver!

Sen “OL” deyince olur, olmaz “OL” demezsen

Canana can, cana canan , kalbe ferman ver!

Ne olur, ne olur bırakma beni bana !

Sen bana yetersin , yetmem ben bana !

Allah'ım, ellerimi bırakma!

Allah'ım !

Moderatör tarafında düzenlendi: