Her gün okunması gereken dualar

Allahim c.c.!
Bize yalniz, yalniz ve yalniz Senin icin yasama bilinci ver!
Günahlarimizi bagisla! Kullarini dirilttigin gün, bizi tüm sevdiklerimizi, tüm yakinlarimizi, tüm akrabalarimizi ve tüm müminleri Cehennem azabindan koru! Bizi mahser günün sIkIntIsindan, mahcubiyetinden ve iflasindan muhafaza buyur! Bizi rizana erdir! Bizi rahmetine al! Bizi cemaline ulastir! Bizi ebedi mesut kil! Bize cennetini ver! Ya Rabbim bizi sevdiklerimizden ayirma!
Amin

Rabbim Dünyada ve ahirette benim velim sensin, benim canimi müslüman olarak al ve beni salih kullarinin arasina kat.
Ey Rabbim bana ve ana babama verdigin nimete sükür etmemi ve hosnut olacagin iyi is yapmami gönlüme getir. Rahmetinle beni iyi kullarin arasina kat.
Amin

ALINTI

Moderatör tarafında düzenlendi:
Allahim C.C.
Bizi yakin ve uzak olan akrabalarimizla dost kil!
Aramizdaki kirginliklari ve darginliklari kaldir!
Aramiza rahmet koy, merhamet koy, sefkat koy, sevgi koy!
Aramiza düsmanlik ve husumet koyma!
Problemlerimizi seytanin tuzagina ve öfkesine alet etme!
SIkIntIlarImIzI gider!
Bizi düsmanligin ve husumetin esiri deyil, barisin ve dostlugun dostu ve hamisi kil!
Bizi düsmanlik üreten seytanin askeri degil, dostuk, kerem ve affi emreden dinimizin neferi kil!
Bizi sagir nefsimizin ve kör hissiyatimizin serrinden koru!
Bizi kendi elimizin serrinden koru!
Amin

ALINTI

Moderatör tarafında düzenlendi:
Depremde kaybettiğimiz bütün vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, geride kalanlara sabır diliyoruz. En kısa zamanda toparlanabilmeleri için Yaradan'a dua ediyoruz... :( Allah hepimizi bela kazalardan, musibetlerden korusun...

[ı][sıze=4]depremde kaybettiğimiz bütün vatandaşlarımıza allah'tan rahmet, geride kalanlara sabır diliyoruz. En kısa zamanda toparlanabilmeleri için yaradan'a dua ediyoruz... :( allah hepimizi bela kazalardan, musibetlerden korusun...[/sıze][/ı]

allah c.c. Yar ve yardımcıları olsun
amın

Euzü bi kelimatillahittammati min şerri ma haleka

Yarabbi yarattıklarının şerrinden sana sığınıyorum(görünür görünmez her türlü beladan.) Bu duayı her gün 7 defa okuyorum. Bu duayı okuduğum zaman kendimi çok güvende hissediyorum.

Ya Rabbil Alemin, Bizi ve cümle Müslümanları Koru, Evlat acısıyla yananlardan eyleme bizleri, Evlatlarımızı da Kuran'ı Kerim'in ışığı ile aydınlanan, Ecdadına ve öldükten sonra bizlere dua edecek kullar eyle... Onlarıda namaz kılanlardan hayır hasenat yapanlardan eyle ! Ey Büyük Allah'ım, bizleri üç harflilerin Şeytanından İnsanların şeylatından, nefislerimizden ve kulların nazarlarından muhafaza eyle ! Bu dünyada ve ahirette bizleri iyilikler ve güzelliklerle karşılaştır. Sana layık bir kul olarak, Sen'in rızanı alarak ölmeyi uzun ömürlü olmayı bizlere nasip eyle. Aminnn

Geri