Her HCG Değeri Gebelik Lehine Değildir !

Merhaba, evde yaptığınız testlerin silik çıkması gebelik olarak kabul görüyor . Fakat gebeliğin teyidi için Hcg nizin izlenmesi + ultrason muayenesi şart . Şayet gecikme sonrası test yaptıysanız , durumunuzun net izlenmesi için hekim kontrolünde olun.

Merhaba, hcg değeriniz gebelik lehine değil. Bir kaç gün sonra mensiniz gerçekleşmez ise tekrar test yapabilirsiniz..

geçen perşembe kan tahlili verdim hcg 1390.0 çıktı bana hamilesin ama kese görünmüyor söylendi bugün hastaneye gittim lekem vardı hcg 3.6 çıktı düşük yapmışsın dediler doktora görünmeedim yardım edin ne olur hamilemiyim değilmiyim yarın doktora gidicem

geçen perşembe kan tahlili verdim hcg 1390.0 çıktı bana hamilesin ama kese görünmüyor söylendi bugün hastaneye gittim lekem vardı hcg 3.6 çıktı düşük yapmışsın dediler doktora görünmeedim yardım edin ne olur hamilemiyim değilmiyim yarın doktora gidicem

Öncelikle geçmiş olsun. Bhcg değerlerinin öyle yüksek bir seviyeden 3.6 ya düşmesi düşük yaptığınız anlamını taşıyor malesef düşük yapmışsınız. Hamile değilsiniz :S

Merhaba 12 ekim beta hcg 64.41 çıktı 21 ekim de 108.7 çıktı normal gününde adet oldum ve bitti.30 da yeniden başladı ve hala devam ediyor şiddetli bel ağrısı baş dönmesi ve mide bulantısı var hamilemiyim ??

değerlere göre hamilelik görünüyor yerleşme kanaması yaşıyor olabilirsiniz tekrar kan testi yaptırarak değerlerinize baktırın yada uzman bir kadın doğum uzmanına görünün değerlerin artması gebelik olduğuna dair belirtiler ama kanamanın sürekli olmasıda muhtemel bir düşük belirtisi gibide görünüyor dediğim gibi en kesin cevabı tetkikler sonrası doktorunuz size söyleyecektir.

Merhaba 12 ekim beta hcg 64.41 çıktı 21 ekim de 108.7 çıktı normal gününde adet oldum ve bitti.30 da yeniden başladı ve hala devam ediyor şiddetli bel ağrısı baş dönmesi ve mide bulantısı var hamilemiyim ??

Selamlar,
Hcg değerlerine baktığımızda gebelik oluşmuş fakat sağlıklı bir şekilde ilerleyememiş. Normal gelişen bir hamilelikte iki gün ara ile tetkit edilen hcg değerin de en az 2 kat artış olması gerekmektedir. Sizin Hcg değerleriniz de böyle bir artış izlenmemektedir. Muhtemelen kimyasal gebelik geçirmişsiniz. Kimyasal gebelik adet kanaması ile sonlanır. Kimyasal gebelik geçiren kadınlar durumun farkına varmazlar. Bir kadın doğum uzmanına görünmenizde fayda var. Daha ayrıntılı ve sağlıklı bilgileri hekiminiz den alabilirsiniz.

Mrb adetime 8 gün vardı kan testi yaptırdım beta HCG 0.58 çıktı ne anlama geliyor ve şu an 2 gün adet geçikmem var çok merak ediyorum evde yaptığım testlerden sonuç alamadım karışık çıkıyo

Geri