Hiç unutamadığınız anne babalarınızın verdiği cezalar neler?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Hiç unutamadığınız anne babalarınızın verdiği cezalar neler?
Sakın yanlış anlaşılmasın, anne babaları kötülemek değil amacım ama cahilane bir şekilde bilinçsizce yapılan bazı hareketlerin çocuklarda izler bıraktığını düşünüyorum.Şimdi size soruyorum.Anne babanızın siz küçükken size verdiği en kötü cezalar nelerdi?Hangileri iz bıraktı belleğinizde?

Kendi adıma konuşayım:)Küçükken anne ve baba tarafından verilen cezalar aslında bizlere gelecek için verilen öğüttür.O cezalar ders niteliği taşır.Ben de olumsuz bir etki bırakmadı,bilakis bilinçli bir ergenus olarak büyüdüm..

Samimi söylüyorum ki hiçbir ceza almadım:D:D Oysa oldukça hiperaktif ve asi bir çocukluk dönemi geçirdim duvar üstlerinde ağaç tepelerinde gezerdim resmen hahaha Ama ceza aldığımı hatırlamıyorum alsaydım kesin hatırlardım demekki almamışım :D:D

Ben de bu konuda sansli olanlardanim sanirim:D:D O kadar "Sen yanlis dogmussun kizim" demelerine ragmen, ceza aldigimi hatirlamiyorum.Ama sunu da unutmamak lazim ki eskiden buyuklere saygi on numaraydi :)

Titanım çok haklısın eskiden büyüklere karşı saygı bambaşkaydı. Mesela misafirliğe gittiğimiz de asla kahve içemezdik öyle söze falan karışayım cıx asla bu tür şeyler olamazdı. Şimdiki nesil bu konuda çok eksik...Acaba bu bizden mi kaynaklanıyor orası da tartışılır bir konu ama büyükler mi küçük, küçükler mi büyük zamanımız da belli değil. Haa birde ergen havaları var ergensen dokunamazsın, laf söyleyemezsin, Oysa biz ergenlik dönemini bile bilip anlayamadan bir dönem geçirdik. Okula servisle gitmek pehh o zaman yoktu bile diyebilirim...Sabahın köründe hava zifiri karanlık o yaşımız da yollara düşerdik ben çok korkudan titreye titreye okula gittiğimi hatırlarım. İlk derslerde soğuktan uyuşan ellerim kalemi bile tutamazdı. Anlatacak çok şey var bizim çocukluğumuz da diye başlarsak sanırım sayfalar yetmez:)

Titanım çok haklısın eskiden büyüklere karşı saygı bambaşkaydı. Mesela misafirliğe gittiğimiz de asla kahve içemezdik öyle söze falan karışayım cıx asla bu tür şeyler olamazdı. Şimdiki nesil bu konuda çok eksik...Acaba bu bizden mi kaynaklanıyor orası da tartışılır bir konu ama büyükler mi küçük, küçükler mi büyük zamanımız da belli değil. Haa birde ergen havaları var ergensen dokunamazsın, laf söyleyemezsin, Oysa biz ergenlik dönemini bile bilip anlayamadan bir dönem geçirdik. Okula servisle gitmek pehh o zaman yoktu bile diyebilirim...Sabahın köründe hava zifiri karanlık o yaşımız da yollara düşerdik ben çok korkudan titreye titreye okula gittiğimi hatırlarım. İlk derslerde soğuktan uyuşan ellerim kalemi bile tutamazdı. Anlatacak çok şey var bizim çocukluğumuz da diye başlarsak sanırım sayfalar yetmez:)

Kesinlikle haklısın Mawim. Misafirlikte hiç anne babamın dur sus dediğini bilmem. Annem de babam da şöyle bir bakarlardı, zaten sessiz sakin oturduğumuz yerimizde iyice koltuğun sandalyenin içine gömülürdük :D:D Bir kaşla, bir bakışla olay biterdi. Çok şükür Allah'ıma bizim evde bu sürer ama etrafa gittiğimde görüyorum, çoluk çocuğun, o ergenlerin hali çok fena, Allah sonumuzu hayır etsin :S

Geri