Hormon testi sonucu değerlendirmem ( yumurtalarım tembel )

Tbtbil

Yeni Üye
Üye
Hormon testi sonucu değerlendirmem ( yumurtalarım tembel )
iyi günler ben 25 yaşındayım hormon sonucum
Lh 12
Fsh 5
Ekstradiol 80
Doktor yumurta tembelliği. Ar dedi sizce nasıl bir tedavi uygulamalıyım bana Doğum kontrol hapı verdi

Lh 12
Fsh 5
Ekstradiol 80
Doktor yumurta tembelliği. Ar dedi sizce nasıl bir tedavi uygulamalıyım bana Doğum kontrol hapı verdi

Merhaba hafendi.Benzer sorun bende yaşamıştım 5 sene önce.Hayatımda 3 kere tüp bebeği yaptırdım ama maalesef başarısız..Benim de azalmış yumurta rezervim olduğu için hamile kalamıyordum.O zaman 39 yaşındaydın..Doktora gittiğimizde Klomifen sitrat testi (CC Test) yaptırdım.
Bu testte adetin 3. ve 10. günleri kanda FSH hormon düzeyi bakılır. Bu arada adetin 4. ve 9. günleri arasında 5 gün süreyle hasta günde 100 mg klomifen sitrat (klomen, serophene.. vb.) kullanır. Bu testte 3. gün ve 10. gün bakılan FSH değerlerinin toplamı 26'dan fazlaysa (veya 10. gün FSH değeri 10'dan yüksekse veya 10. gün FSH bazal 3. gün FSH'dan yüksekse) over rezervinin kötü olduğu düşünülür.Tehlilim çıktıktan sonra doktorum yumurta donusyonu ile hamile kalabilmek için tavsiye etti ve Kıbrıs'ı olarak önerdi.Bende o zaman bu prosedürlerden hiç duymak bile istemedim.Haram çünkü ve dinimize göre caiz değil.yaklaşık 1 sene eşimle yine de çocuk denedik ama kaldığı yerden hareket edemedik maalesef.O zman internette araştırmayı başladım Kıbrıs'ın hakkında ve araştırırken Ukrayna'da ki kliniği de gözüme geldi.Fiyatları kıyasladıktan sonra anladım ki,aynı hizmetler Ukrayna'da veriliyor ama ücret konusunda fark çoktur.O zaman numarasını alıp aramaya kadar verdim ve çok mutlu oldum çünkü benimle konuşan yöneticilerden biri türkçeyi çok iyi biliyordu ve bütün gerekli bilgileri bana açık ve net bir şekilde anlatmıştır.O zman çift pakete anlaştık yani 2 deneme paketi ve 2 hafta sonra eşimle yola çıktık.Oraya gelince çalışan personel bizi havalimandan alıp dairemize götürmüş ve komfortluğumuz için gerekli kontrolü de sağlanmış.2 gün sonra tedaviyi başladık dokrumuzla Elena Mozgovaea çok ta iyi bir kadın her türlü bize destek çıkartıyodu.Onunla veritabanından beğendiğimiz kızının yumurtayı seçtik ve 2 hafta sonra kan verince hamile olduğumu öğrendim ne kadar mutluydum ve heyecanlıydım anlatamam arkadaşlar ama hayatımda ilk defa kendimi o kadar mutlu hissettim =)) Şimdi yavrum 3 yaşında sağlıklı ve çok yakışıklı ve o benim dünyamın tatlısı ) Doktorumuzla hala konuşuyoruz ara sıra ve konuştuğumuzda her aramada teşekkür ediyorum hayatımızı değiştirdiği için =) Yani kızlar demek istediğim şey şu ki,ne olursa olsun umudunuzu asla kaybetmeyin ve anne olmak için her yöntemleri deneyin çünkü ANNELİK - ANLATILMAZ BİR DUYGUDUR ...

Lh 12
Fsh 5
Ekstradiol 80
Merhaba, tetkitlerin değerlendirilmesi için yaş, sonucun refarans aralığı, tetkitin yapıldığı tarih gibi bilgiler lazım. Yaşı belirtmişsiniz fakat diğer iki kriter hakkın da bilgi yok.Hekiminiz gereken bilgiyi vermiş. Nedene göre tedaviye başlamış.Doğum kontrol hapı kullanırken gebe kalmıyacaksınız sadece siklusunuz düzene girecek.Durumunuz bir müddet izlenecek ve sonuca göre tedavi uygulanacaktır..

Geri