Hormonlu Spiral Mirena Hakkında Bilgiler

Merhaba bende Mirena kullanıcısının 1 Yıldır kullanıyorum adetim tamamen kesildi aşırı bel ağrısı ve karın ağrısı çekiyorum bunun yanı sıra 7 kilo aldım yeme alışkanlığımın değişmemesine rağmen bende bu hafta çıkarttırmayı planlıyorum

Arkadaşlar Merhaba, 4 aydır mirena spral kullanan biri olarak kesinlikle memnun kalmadığımı paylaşmak istedim...doktorlar bu spral konusunda neden bu kadar ısrarcı onuda anlamış değilim açıkcası. hemen ilk ayda çıkarttırmak istedim ama 3 ayda ancak yan etkilerinin geçeceği söylendi ama halen ben aynıyım ve randevumu aldım 2 gün sonra çıkarttırıcam. Bende gerçekleşen yan etkiler bitmeyen kasık ağrıları, aşırı kilo alımı, aşırı sivilcelenme, ödem oluşması, yumurtalıklarda kist, anormal bir halsizlik sürekli uyku hali, depresyon daha nasıl bir yan etkisi olsun hayatımın içine etti benim 4 ayda. KESİNLİKLE TAVSİYE ETMİYORUM

merhaba.. ikibuçuk ay önce bende mirana taktırdım. ama hala kanamam durmadı. bu tarz bir şikayetle karşılaşan varmı aranızda???

2011 yılından beri mirenalıyım, bu süreçte 39 kg verdim, 10'dan yukarı Çıkmayan hemoglobinim 14-15 oldu. Ağrı, Sancı, ped, leke vs... çıktı hayatımdan. Yazın 3 ay kesintisiz deniz keyfim var mesela... Seneye yenileyip bu konfora aynen devam etmeyi düşünüyorum.

Ben 4 sene once ozel bir hastenede mirena taktirdim ama o kadar cok pisman oldumki taktirdigim gunden beri adet goremiyorun 3 sene kullandim birsene oncede cikartirdim cikartirmama ragmen adet goremiyorum bende o kadar cok yan etkisi olduki 12 kilo aldim taktirdikdan bir sene sonra kronik migren basladi ve goguslerimde kitleler olustu lutfen taktirmak isteyenler iyi dusunsunler sonra cok buyuk problemler yaratiyor

Arkadaşlar konuyla ilgili görüşlerinizi okumaya çalıştım özellikle mirenanın yan etkileri içine kilo giriyorumu diye araştırmaya çalışıyorum ama sonuçlar kafa karıştırıcı özellikle bu yüzden kilo aldığına emin olan kimse varmı

Bir yılı aşkındır kullanıyorum ve son 6 ayda 7-8 kilo aldım asil sorun vermeye çalıştığım halde verememem gerekli tahlilleri yaptırdım farklı bir sorun çıkmadı acaba nedeni mirenamı emin olamıyorum bu konuda fikri olanlar paylaşırsa sevinirim

Arkadaşlar konuyla ilgili görüşlerinizi okumaya çalıştım özellikle mirenanın yan etkileri içine kilo giriyorumu diye araştırmaya çalışıyorum ama sonuçlar kafa karıştırıcı özellikle bu yüzden kilo aldığına emin olan kimse varmı

Bir yılı aşkındır kullanıyorum ve son 6 ayda 7-8 kilo aldım asil sorun vermeye çalıştığım halde verememem gerekli tahlilleri yaptırdım farklı bir sorun çıkmadı acaba nedeni mirenamı emin olamıyorum bu konuda fikri olanlar paylaşırsa sevinirim

Mirena hormonlu sprailin istenmeyen olası yan etkilerindan biri dir kilo alma.Hızla kilo alıyorsanız hekime danışıp uygun başka bir korunma yöntemi tercih edebilirsiniz.

Merhaba
Bende 6 hafta once mirena takdirdim tavsiyeleri dinledim adet olmak istemiyordum ama hic memnun degilim, inanin cok pismanim 6 hafta icinde 2 kere adet oldum adetde pek denilmez 10 ve 12 gun surdu lekelerimde cabasi, toplam 3-4 gun lekesiz kalabildim
6 haftada 4 kg aldim :(
Hormon salgiladigi icin piskolojim bozuluyor bel agrim basladi , normalde en fazla 8 saat uyuyan insanim ama gunde 8 saat uyudugum halde uykuya doymuyorum 10 saat uyudum yinede uykuya doymuyom sersemledim halsizim, tum vucudum sis hemen doktorumla randevu yapcam ve cikarttircam
Internette arastirmisdim memnun olanlar ve olmayanlar vardi, dusundum herkesin bunyesi ayni degildir dedim bende memnun olanlardan olurum sandim ve
Yanildim
BEN ESKI BEN OLMAK ISTIYORUM
Ve Mirenaya HAYIR diyorum

Herkesin bunyesi farklidir ama ben Mirenayi kesinlikle tavsiye etmiyorum.2 sene once taktirdim.kilo aldigim yetmiyo gibi ac gezdim bir türlü kilo veremedim.adet olmayi ozler olmustum.sinirlilikte cabasi.nihayet Cikarttim şuan halimden çok memnunum arkadaşlar

Geri