Hukuk okumak istiyorum hangi liseye gitmem lazım

  • Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
Hukuk okumak istiyorum hangi liseye gitmem lazım
Ben ilerde hukuk okumak istiyorum ama lise olarak bu sene hangisini seçeceğim bilmiyoru. Hukuk okuyabilmek için hangi liseleri tercih etmem gerek ?
 

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Hukuk, her şeyden önce bir düzen demektir. Fakat hukukun öngördüğü düzen,fiilen gerçekleşen bir düzen değildir. Hukuk, toplum içinde insanların gerçekten nasıl davrandıklarını değil, nasıl davranmaları gerektiğini gösterir. Hukuk, kendisine uyulmak ve uygulanmak için vardır. Adalet değeri dolayısıyla, insanlar arası ilişkileri bir düzene koymak, toplumsal yaşamın gerçekleşmesini sağlamak ister. İnsanlara, “Bana uy; Beni gerçekleştir” buyruğu ile seslenir. Hukuk düzeni, doğduğu andan itibaren bireyin karşısına kabul edilmesi ve uyulması gereken, kesinlikle doğru kurallar olarak çıkar.

Hukuk Okumak İçin Eğitim Mesleğin temel eğitim süresi 4 yıldır. Daha sonra yaptıkları stajın konusuna göre Avukat, Hakim ve Savcı ünvanları ile çalışmaktadırlar.
Okutulan dersler ; hukuk felsefesi ve sosyolojisi, Türk hukuk tarihi, anayasa hukuku, Roma özel hukuku, medeni hukuk, idare hukuku, devletler umumi hukuku, İslam hukuku, borçlar hukuku, ceza hukuku, ticaret hukuku, ve vergi hukuku gibi derslerdir.
 
B

Bilimsiz

Forum Okuru
Evet gidebilirsin en iyi bir anadolu lise sine gidilip 10. Sınıfta savcı hakim avukat çıkıyo istediği ni seçebilirsiniz
 
Ç

ÇETİN YILMAZ

Forum Okuru
]Selamın Eleyküm. Sen bu işi cevaplarsın sana güveniyorum.PUANIM:373.05555555556 AMA YERLEŞME PUANIM ŞİMDİ HUKUK OKUMAK İÇİN HANGİ ANADOLU LİSESİNE GİTMELİYİM
 
A

Adlet t

Forum Okuru
Hukuk için gitmekte olduğunuz lisenin pek bir önemi yok ancak adalet lisesine giderseniz ek puan alarak rakiplerinizin önüne bir kaç soru ile geçme ihtimaliniz bulunmaktadır.
 

Alyamrz

Üye
Üye
Canım bende hukuk okuyorum bu son senem gerçketen çok çalışman gerek ben şişli anadolu lisesini seçtim üniv ise ankara ünive gecis yaptim istanbulda uoldu istanbula zaten gidip geliyorum
Canim iyi bir anadolu şart ve derslerine iyi çalış benimde son senem umarım bitiriim kazanılması zor ama çalıştıktan sonra her sey kolay gelicek başka sorun varsa yazabilirsin elimden geldiğince yardımcı olabilrim
 
Üst