Hurma diyeti ile kilo verenler hurma diyeti zayıflatır mı?

Hurma diyeti ile kilo verenler hurma diyeti zayıflatır mı?
Hurma diyeti ile kilo verenler hurma diyeti kilo verdirir mi hurma diyeti ile zayıflama ve daha fazlası Melekler FORUM'da.

HURMA DİYETİ İLE KİLO VERMEK MÜMKÜN MÜ?


Hem maddi hem manevi bir şifa kaynağı olan hurma çok faydası var. Özellikle b12 vitamini açısından çok zengin. Peygamber Efendimiz de biliyorsunuz ki sahurunda ve iftarında hurma bulundurur ve genellikle de hurmadan başka bir şey yemeden oruç tutarmış. Aylarca su ve hurma haricinde bir şey olmasa insan aç kalmaz diye de bilgiye sahibiz. Şimdiye kadar belki de zayıflamak için çok şey denediniz ve çözümsüz kaldı. Ama hurma ile hem doğal hem sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Hurma metabolizmayı hızlandırarak kilo verdiriyor. Aynı zamanda tok tuttuğu için de sadece su içme ihtiyacı hissediyorsunuz. Özellikle tatlı yeme isteği çok oluyorsa kilo veremiyorsanız hurma bunu da bastıracak. Hem kilo vereceksiniz hem tatlı ihtiyacınız da karşılanmış olacak. Ama şunu belirtmeliyim ki hurmada şeker oranı fazla olduğu için şeker hastalığınız varsa diyetisyene mutlaka danışmalısınız.

hurma-diyeti-ile-kilo-vermek-jpg.86498,Hurma diyeti ile kilo verenler hurma diyeti zayıflatır mı?


HURMA DİYETİNİN FAYDALARI?

Özellikle diyet yaparken yapılan yanlışlardan biri de kendinizi aç bırakmaz. Bu tehlikeli aynı zamanda kilo da verdirmez. Az az ve sık sık yemek daha hızlı kilo verdirecektir. Aç kalmak kilo vermek değildir unutmayınız. Hurmada şeker oranı yüksek ama kolesterolü dengeleyici ve tansiyona karşı koruyucu ve kalp sağlığına da iyi gelen bir meyve. Hurma diyeti yaparken yanına ekleyeceğiniz light az yağlı yoğurt ile tamamlayabilirsiniz. Yine gün içinde en az 2.5 litre su içmek kilo vermenize ekstra yardımcı olacaktır. Benim size tavsiyem sadece diyetle kalmamak bunun yanında günde yürüyüş ve egzersiz de yaparsanız daha sıkı kilo verebilirsiniz. Ender Saraç'ın da önerdiği hurma diyeti yanında yoğurt ile birlikte tüketildiğinde göbek bölgesindeki yağlardan kısa sürede kurtulduğunuzu dile getiriyor.

hurma-diyeti-kilo-verdirirmi-jpg.86499,Hurma diyeti ile kilo verenler hurma diyeti zayıflatır mı?


HURMA DİYETİ NASIL YAPILIR?

Hurma diyeti günlük 21 tane hurma ve bunu 3 öğüne bölerek yani her öğüne 7 adet hurma düşüyor. Hurma ve yanında yağsız ev yoğurdu tüketerek hem tok kalacak hem kilo vereceksiniz. 7 gün kadar bunu bu şekil devam ettirmelisiniz ki sonucu görün. Gün içinde yiyeceğiniz hurmaları akşamdan ılık suda ıslatırsanız tok tutma özelliği daha fazla olacaktır ayrıca fazla şekerini de bırakacaktır. Gün içinde her öğün yapmanız gereken bir kase ev yoğurdu içine 7 hurma ve yarım çay kaşığı tarçın ekleyerek tüketiyorsunuz. Çay ihtiyacınızı da şekersiz yeşil çaydan karşılıyorsunuz. 7 gün sonrasında biraz ara vermek gerekiyor ama o arada verdiğiniz kiloları almamak için aşırıya kaçmamak gerekiyor bol su içmeye ve yürüyüş egzersizlere devam ediyorsunuz. Bu diyeti ayda 1 kez 1 hafta kadar yapılabilir.

 
Üst