Hürrem Neden Öldü? Hürrem Sultan Nasıl Öldü

tarih bilginiz eksik bir kişisiniz belli ki mahidevran türk değil!!! baBası sırplı fanatik patriklerden ve annesi bulgar o da hareme kaçırılarak getirildi ve doğal olarak sonradan müslüman oldu ayrıca ilk girişimi şehzade mehmet 14 yaşındayken onun yatağına pargalı ibrahim ve esma kalfa sayesinde şehzade mahmet (hürremin ilk oğlu) öldürmek için yaptırmıştır bundan 3 sene sonra hürrem in özel hamamına yılan göndermiştir ve bunun mahidevran gülbahar sultan tarafından yapıldığı padişahın casusları tarfından bulunmuştur fakat zamanın hocası ali mustafa paşa efendi tüm bunların veliaht şehzade mustafa nın anası tarafından yaptığı duyulunca ülkenin ve iktidaren ne hale geleceğini söylemiştir bundan 4-5 sene sonra rüstem paşa ile hürrem in kızı mahrimah evlenince hürrem mustafa ve gülbahar mahidevrana savaş açmıştır(SAVUNMA) OSMANLI DA SADECE OSMAN BEY TÜRK KADINDAN ÇOCUK SAHİBİ OLUR VE EVLENİR PADİŞAHLAR TÜRK KADINLARLA BİRLİKTE OLMAZ EĞER OLURLARSA KIZ TARAFININ SOYU TAHTTA HAK İDDİA EDER SALTANAT BÖLÜNÜR ! MAHİDEVRAN IN TÜRK LÜKLE ALAKASI YOK AÇIN KİTAPLARIN HEPSİNİ YUTUN ÖYLE KONUŞUN SEVGİLİ YURTTAŞLAR

bende
bayılıyorum harika biri ölümüne çok üzülüyorum çocukları ve kendisi çok güzel

e mahidevran katil zaten..
her türlü dalavere yapmış..
hürremi öldüresiye dövmüş,zehirlemiş..
vs vs vs
zaten pargalı hep arka çıkmış,saklamış onun entrikalarını..(al birini vur ötekine)
valide sultan da hep mahiyi kayırmış,hürremi ezmiş..
sarayda nefes aldırtmamışlar kıza..
hürremin bir tek dayanağı varmış,o da süleyman..
mahidevran nasıl iyi yürekli ve asil anlamadım hiç..

sanki hürrem olmasa başkalarıyla olmuyo muymuş süleyman..
bknz ayşe hatun.. daha kimler kimler..

hürremse bu ayak oyunlarını onlardan öğrendi..
iyi de yaptı..

ayrıca süleyman onu o kadar çok sevmiş ki,onu kölelikten azad edip,nikahına almış..

Son düzenleme:
yani mahidevran suclu senin gozunde. sen bence iyi izle ve iyi oku. kendi oglunu oldurttu.

hurrem gibi vicdansiz birtane daha, ogulunu oldurten insandan nekadar iyi bilmiyorum artik. bence siz iyi okuyun. heryerde acik acik gosteriyor. sizce ne oldu.

ölmüş gitmiş kişinin arkasından konuşulan şeylere bakın kadının kemikleri bile kalmamıştır
iyisede kötüysede herkes yaptığının cezasını zaten çeker
kalp kırmayın melekler:rtfm:

mahidevran basta musluman olmaya bilir sonradan olmus, hurrem ise o da musluman olmus, mahidevrani iyi anliyorum cunki esini paylasmak istemiyor. sanirim sizlerde aynisini yapardiniz, ama hurrem disiligini kullanarak intikam almak icin sultana yanasiyor. sonra seviyor sultani ama sonra ki hirsi yuzunden cok daha fazlasini yapiyor, oz oglunu oldurtuyor. peki musluman olmus sa muslumanlikta insan oldurtmek , kin tutmak, fesatlik yapmak gunah degilmidir. neden savunuyorusunuz bu kadini , sevdigi icinmi, hayir , tahta kendi oglunu getirtirtmek icin, nasil olur ya biz nasil muslumaniz. anlamiyorum. birde kumaya karsi gelirsiniz. ozaman kuma da normal, tabi koylu erkekler yaparken cani ler osmanli yaparken hunkarimiz dersiniz.

Sevgili üyeler ve sevgili misafirler... Hürrem Sultan ve Mahi Devran Sultan taraftarları olarak, eleştiri ve fikir belirtmeniz gayet normal ama çoğunuzun bu konuda yaptığı hakaret içerikli yorumlar anormal oluyor... Bizler tarih profesörü değiliz, ekranlarda yer alan Muhteşem Yüzyıl dizisinde ki anlatılanları izliyor ve dizide geçen olaylar hakkında yorumlar bildiriyoruz. Hoşunuza gitsede, gitmesede tarihimizde yer alan iki efsanevi önemli kadınlardan bahsederken kelime dağarcığınızda ki saygın kelimeleri kullanarak eleştiri yapmanızı rica ediyor ve üyelerimize ve bu konuda yorum yapan diğer tüm ziyaretçilerimize amacınızı aşan cümleler sarfederek haddinizi aşmamanızı rica ediyoruz. Mahi Devran kötü ya da Hürrem Sultan kötü ne fark eder ki, unutmayın ki hiç bir kötülük karşılıksız değildir. Tarihte yaşamış ve hayatını yitirmiş iki kadının günümüzde "iyi biri yok o kötü biri" gibi cümlelere konu olması hiç birşeyi değiştirmez. Dizide anlatılanları eleştirecekseniz, gerektiği gibi eleştirin, hakaret ederek eleştiri yapamaz sadece kendiniz küçültürsünüz.

Saygılarımızla...

Meleklermekani.com

Geri