Hürrem Sultan'ın burcu hayatı ve hakkında bilgiler

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
Hürrem Sultan'ın burcu hayatı ve hakkında bilgiler
hürrem sultanın burcu
hürrem sultanın hayatı
hürrem sultan hakkında bilgilerMerhaba Melek'ler... Günümüz dizilerinden Muhteşem Yüzyıl ile yeniden hayat bulan ve günümüz konularından olan merak uyandıran Hürrem Sultan'nın hayatı hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda.
Hürrem Sultan 1506 yılında doğup 1558 yılında 52 yaşındayken vefat etti. Osmanlıca yazılışı خرم سلطان

Kanuni Sultan Süleyman Han'ın eşi ve sonraki padişah II. Selim'in annesidir.

Lehistan Krallığı'nın sınırları içerisinde bulunan Rohatyn'da[3] doğdu. 14 yaşındayken Tatar akıncılar tarafından 1520 tarihinde Rohatyn'den kaçırılmış[1], Kırım Hanı'nın himayesine girmiş ve daha sonra Osmanlı sarayına sunulmuştur.

16. yüzyıl kaynaklarına göre kızlık ismi bilinmiyordu. Ama daha sonraki kayıtlara geçen iddialara göre mesela 19. yüzyılın Ukrayna'daki ilk kayıtlarına göre (!) Anastasia (Kısaca Nastia) Polonyalıların geleneğinde, Aleksandra Lisowska olarak bilinir. Genelde Hürrem Sultan ya da Hürrem balsaq sultan olarak bilinirdi; Avrupa dillerinde Roxolena, Roxolana,Roxelane, Rossa, Ruziac, Türkçe'de Hürrem (Farsça kökenliخرم Khurram), neşeli olan kişi ve (Arapçada Karima -كريمة) Soylu olan kişianlamına gelir. Roxelana, onun gerçek ismi olmayabilir ama takma adı onun Ukraynalı soyuna ait olan (Günümüze ait yaygın isim Ruslana) ve doğu slav ismi olan, Roxolany ya da Roxelany, şimdiki Ukrayna halkında 15. yüzyıldan sonra kullanılıyordu.

Hürrem Sultan, sarayda özel bir eğitim gördü. Güzelliği, zekası ve becerisi ile padişahın dikkatini çekmeyi bildi. Harem kadınları ve saray ileri gelenleri arasında da kendine yer edindi.

Hürrem Sultan, Kanuni Sultan Süleyman'a bir kız, dört oğlan çocuğu doğurdu. En büyük oğlu Mehmet Şehzade tahta çıkamadan öldürüldü. İkinci oğlu Selim tahta çıktı. Diğer çocukları da Beyazıt ve Cihangir Şehzadelerdir. Kızı Mihrimah Sultan'ı Rüstem Paşa ile evlendi.

Hürrem Sultan 18 Nisan 1558 tarihinde eşi Kanuni Sultan Süleyman'dan 8 sene önce 52 yaşındayken öldü. Oğlu II. Selim'in tahta çıkışını göremedi. Süleymaniye Camisi Külliyesi içinde kendisi için yaptırılan türbeye gömüldü. Türbenin iç duvarları bir cennet bahçesini tasvir eden İznik çinileriyle kaplıdır.

Hürrem Sultan İstanbul'da günümüzde onun adıyla anılan Haseki semtinde, Mimar Sinan'a Haseki Külliyesini yaptırmıştır. 1538-1550 yılları arasında inşaatı tamamlanan külliyenin içinde bir hamam, medrese ve hastane bulunmaktadır. Günümüzde T.C. Sağlık Bakanlığı Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak tanınan bu hastane Türkiye'de kesintisiz hizmet vermekte olan en eski hastane olma özelliğini taşır.

Hürrem Sultan ayrıca Ayasofya Camii civarında yardıma muhtaç ve fakirlerin karnını doyurmak için bir mutfak yaptırtmıştır.

Hürrem Sultan Avrupa'da, modern Türkiye'de ve batıda birçok resim, müzik ve bale gibi tarihi çalışmalara konu olmuştur. Mesela Joseph Haydn'in 63. senfonisini örnek verebiliriz. Eserler Ukraynalılar tarafından yazılmıştır ama genelde İngilizce, Almanca ve Fransızcadır.

Hürrem Sultan'ın doğduğu yer olduğuna inanılan Ukrayna'nın Rohatyn kentinde bir Hürrem Sultan anıtı bulunmaktadır. 2007 yılında, Ukrayna'daki bir liman kenti olan Mariupol'daki Tatarlar Hürrem Sultan'ın onuruna bir müze açmıştır.
 
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
arkadaşlar öncelikle merhaba. şu son zamanlarda herkes hürrem sultanın burcunu merak etmekte.açık konuşmak istiyorum benim burcum yengeç.hürrem sultanın burcunu deneme yanılma yöntemiyle bulabilirz.ki ben hürrem sultan hakkında çok dderin araştırmalar yaptım ve hürrem sultaın burcunu adım gibi biliyorum.bir kere gerçekçi olalım hürrem sultan yengeç terazi başak balık yay ve ikizler olamaz.bana göre kovada düşük bir ihtimal ama çok azda olsa olabilitesi var. benim aklımda olabilcek burçlar akrep oğlak aslan koç tur.boğayada ihtimal vermiyorum.bu dört burcu nerden seçtiğimin kanısını varacak olursak,akrep burcu çok sinsi ve kıskançtır istediğini elde edebilcek güce sahiptir.oğlak burcunun ise siğer 12 burcun egosunu hırsını ve adı gibi inadını ikiye katlayacak güç vardır. avına ve istediğine yavaş ve emin adımlarla giden oğlak burcunun hırsıda gittikçe artar ve olayı inada bindirir tıpkı mahidevranı yenmedeki inadı gibi.koç burcu kadını da istediğini elde etmek için her türlü şeyi dener ve elde eder aslan burcu ise yönetmek ister ve bu özelliği oğlak kadınına benzer.ama bu dört burçtan aslanı elemek zorundayım çünkü az bir özeeliği tutmakta.ve bence hürrem sultanın burcu oğlak yükseleni akrep ay burcu koç belki şöylede olabilir burcu akrep yükseleni oğlak ay burcu koç.
 
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Boğaya ihtimal vermiyormusun?
Arkadaşım Sen hiç intikam almaya yemin etmiş bir boğa burcu hatunu gördün mü ? Bana kalırsa ya boğa yada akrep başka bir seçenek olamaz.Bu işve cilve entrika keskin zeka yalnızca bu burcun hatunlarında oluyor.Ayrıca sabırlı ve kararlı adımları var aynı boğa burcu kadını gibi . bir işe başlıyor sonunu görmeden bırakmıyor.Ki divan şairlerinin ve osmanlı padişahlarının zevcelerinden çoğa boğa burcu kadınıymış .Güzel oluyorlar , güzel olmasalar bile kendilerine ait bi sempatileri var bunların şeytan tüyümü dersin ne dersen.Bana kalırsa boğa burcu ha akrebede ihtimal veriyorum.
 
B

Bellaaa

Forum Okuru
Tahmin yürüteceğinize araştırın canlarım tahmin ettiğiniz hiç bi burç hürremin burcu değil :) hürrem Sultan ikizler burcu bunu tv de dahi açıkladılar ;)
 
B

Blmmne

Forum Okuru
Öncelikle, şunu belirtmek isterim ki bu konu hakkında çok düşünüyorum. Hürrem gibi bir kadının burcunu saptamak biraz zor ama bulacağım inanıyorum, 7 senedir burçlarla pek alakalıyım. Artık birini dış görünüşten dahi çıkarabiliyorum, hangi burç olduğunu. Şimdi ilk önce şu yola başvurmuştum bu biraz teorik.. İnsanlar ölüm tarihine yakın doğarlarmış. Hürrem'in ölüm tarihi Koç ve Boğa arasında. Ben Koç olabileceğini düşünmüyorum. Neden derseniz, Hürrem'in kızı Mihrimah Koç burcuymuş ve biraz arkaplanda duruyor farkederseniz hatta okuduğum bir kitapta entrikaya kafasının basmadığını anlatır. Boğa'ya gelirsek; Gayet tembel bir yapısı vardır. Entrika kurucakta, bunun için bütün bir ömür uğraşıcakta.. Oooo. Boğa'ya ters! ;) İkizler baskın bir burç değil. Yengeç bu kadar tutkulu bir aşık ve ihtiraslı bir kadın olamaz. Su grubunun hafifletici etkilerini taşıyor. Neyse işte ben Akrep olduğunu düşünüyorum. Bu özgüven, entrika, dişilik.. ?
 
A

Azize Gökyokuş

Forum Okuru
Merhabalar.
Tahminlerini yürüten herkes aşırı yüzeysel bir şekilde yorum yapmış. Uzan zamandır astroloji ile ilgileniyorum, özellikle burçların karakterlerine yoğunlaşmış durumdayım. Hürrem sultan sadece iki burçtan olabilir. Bunlardan biri aslan diğeri başak burcu. Fakat Kanuni'nin akrep olması Hürrem sultanın başak olmasını bir nevi doğrular nitelikte. Aslan ve akrep burcunun bu denli büyük bir aşk yaşayabileceğini sanmıyorum. Hürrem sultanın başak olması konusuna gelirsek, davranışları ve yaptıkları aynen başak burcu kadını gibi. Kendi çevrenizden sıradan insanlara bakarak, şu burçtan olabilir falan demeyin. Bakın bakire kraliçe I. Elizabeth'e 7 eylül doğumlu ve İngiltere tarihin görmüş olduğu en güçlü hükümdarlardan biri. İngiltere tarihinin en parlak dönemini yaşatmış kişi kendisi. Burçlar konusunda görünen ile yetinmeyin ve görünmeyenlerin arkasına bakın, bakın ki gerçek olanı bulasınız. İkizler olduğu falan da kanıtlanmadı kötü astrologların uydurması. Biraz gözlem yapın bence.
 
A

Aslan burclu Hatunnn

Forum Okuru
Merhaba arkadaslar, ben 100 de 100 eminim Hürrem Sultan bir Aslan burcu, onun tüm özelikleri bende de var bende Aslanim, benim elimde onun gibi imkanlarim olsa intikamimi alirim ve düsmanlarima gülüp gecerim. Aslanlar ayni zamanda cok zekiler bir ise atlilirlarsa zor birakirlar her türlü planlar kurarlar ve cook sabirli olurlar ve insanlar sever aslanlari bende öyle bazen arkadaslarim diyorlarki sen buna ne kadar dayanabilirsin senin sinerlerin et den degil celikdenmi diye sorarlar, ya da egon cok yüksek yada sen gercekten zeki sin yada arkadaslarimi gülmekten yerlere yatiririm istersem tabi her duruma göre kendimi o duruma hazirlarim. Aslanlar aslinda tam liderler aslan hanimlar evlatlarini öyle korurlarki cümle alem hayran ile bakar. Aslanin sevdigi renk ise altin ve turunc sari portakal aslan kadinlarda saclari biraz kirmizilik vardir. Aslanlar hem severler hemde döverler kahkahlari da hic eksik olmaz, aslan Kadin sevdigi esine derki ben senin kollarinda ölmek istiyorum senin kalbine gömülmek istiyorum cünki aslanlar dramayi severler, ve aslan kadin severse tam sever hic ihanet etmez askina aynen hürrem iste. Iste arkadaslar hürrem beni anlatiyor ama malesef onun gibi varlikli degilim ama aslan gibi kalbim var kalbim zengin bu da kafi hayirli aksamlar.
 
D

dilruba çelik

Forum Okuru
Merhaba arkadaslar tartistiginiz konu uzerinde cok genis capli bir arastirma yaptim.oncelikle hurrem sultanin ikizler olma olasiligi yoktur.yengec,boga,koc ,akrep olma olasiligi da bir o kadar azdir.balik ,terazi yay derseniz bu olanaksizdir.uzmanlar be kaynaklarim hurrem sultanin oglak ve basak oldugu kanisinda.nasil mi diyeceksiniz?oglak burcu cekicidir,gucludur,her istedigini oyle boyle alir ,askina sadiktir,asiri derece hirslidir bu dunyadaki korkulacak burclarin basinda oglak gelir .Toprak grubudur. arkadaslar kanuni boga burcu oldugundan boga burcu da toprak burcu oldugundan bu aski yasama ihtimalleri ck yuksek..bir ihtimal basak burcu oglak ve basak burcu arasindaki tek fark oglak burcunun hirsidir.basak burcuda toprak grubudur:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
 
G

garipastrolog

Forum Okuru
Ben bunu uzun süredir düşünüyorum, çevre gözlemlerimle her şeyine kadar çıkardım Hürrem'in haritasını. Hürrem iki zıt burcun birleşimi imiş bence. Çünkü hem duygusal, kırılgan, ailesinin intikamı için uğraşan masum bir tarafı var hemde ölümüne kinci, acımasız bir ruhu var. Ben burcu Kova diye düşünüyorum. Özelliklerini okuyun uyuyor; Zeki, 'olmayanı olduran', kendi kendine muhakeme yapabilen, gösterişli, özgürlükçü, sadakatli aşık falan filan. Dış görünüşü bile uyuyor. Kova kadınları kızıl saçın en çok yakıştığı kadınlardır, gözleri büyük ve derin olur. Geniş kalça, güzel dolgun fizik.. Yükseleni Akrep idi. Kinciliği, iradesi buradan geliyor bana kalırsa. Akrep ve Kova'nın tek vücutta birleşimi anca Hürrem Sultan gibi koca bir imparatorluğu yönetmiş kadında görebiliriz.
Ay Burcu etkisi kesinlikle Başak taşıyor. Çünkü Kanuni Süleyman Boğa burcu idi. Boğa erkeklerinin Başak kadınlarına düşkünlüğü malum.. Ayrıca Ay'da Başak burcu kadını etkisi yine güçlü bir kişilik verir. Kadın, anne, çocuk, dişi, kadın her role bürünebilir.
 
B

Berna Uyar

Forum Okuru
Akrep'i gözünüzde bukadar büyütmeyin. Akrep kiskancdir dogru ama ileriye yönük planci ihtimalci mantikla hareket edenler degildirler. Aslan hic olamaz cünkü aslanlar kavgayi sevmezler hemen barisirlar arti tembel olurlar ve herkezle iyi gecinmek isterler, yapicidirlar. Ikizler mantik insani degildir hemen af ederler ve cabuk etkilenirler özeline karismazlar. Oglak kuralcidir isyan cikarmaz ve pes edicidir mücadele etmez sonuna kadar. Koclar inatcilardir sevdigi kisiye boyun egilmezler ve at bakislilardir. Balik asla olamaz cünkü baliklar ürkek ve herkeze yagcidirlar. Boga lüksü kendini ve parayi sever ve ask kadini degildir. Hürrem sultan erkegine rengini belli etirmemisdir ve saf yönünü gösterip etkileme sanati olan bir kisiliye sahipdi. Karekterini bir akrep gibi basdan reklam etmemisdir aleme. Hemen kivirmasini bilen, herkeze süpheci bakan ve herzaman her ihtimali düsünen planci bir kadindi. Zekasinla tuzaklara düsmeyen ve kendini lafla riske atan ve adamina göre palavra atan bir kisilikdi. Hürrem sultan kesinlikle bir kova kadinidir! Kovalarda vardir bu özeleliklerin hepsinin bir arada zeka mantik ask süphe menfaat sag gösteren sol vuran, ileriye yönük plan her seye hazirlikli bir ihtimal cevap isyan dik konusmalariyla dikkati ceken, annelik, erkegine göre yogurt yigisi olan davranis, kincilik, yapilan kötülügü taze tutup unutmamak. kovadan baska bir burc degildir bunlarin hepsini aynanda uygulayan. Hürrem zaten cok güzel bir kadin degilmis sadece akiliymis ve kova kadinlari da böyledirler zaten!!!!!!!!
 
A

alexandra la rosssaaaaa

Forum Okuru
Hürrem sultan kova burcu.. Neşeli olmasıyla ve zekasıyla tanınıyo zten açında okuyun burcları teker teker
 
H

HASEKİ HÜRREM

Forum Okuru
Hürrem sultan kova burcudur neşesi güzelliği dik başlılığı devrimci ruhu herşeyiyle tam bir kova burcu kadını
 
?

...

Forum Okuru
Kanuni akrep diyen arkadaş kanuni sultan süleyman akrep değil boğa burcu 27 nisan dogumlu iyi arastir bana kalirsa hürrem sultanda akrep burcu cunku akrep ve boğalar çok tutkulu bir aşk yaşarlar tipki onlaribki gibi ...
 
F

filozofbaci

Forum Okuru
Bazı yorumları okudum. Aynı fikre yakın olduklarım da var.
Kişisel gözlemlerim ve astroloji bilgilerime göre şunları söyleyebilirim.
Koç hırslıdır , savaşçıdır. Entrika ve oyun işlerini severler, sinirleri sağlamdır, "ben"cidirler ve kendisine ait olan erkek için çok şey yaparlar. Ama kıskanç değildirler.
Boğa sıcak kanlı insancıl bir burçtur. Nadiren hırslanırlar. Sabırlıdırlar ama saman alevi gibi öfkeleri de vardır. Uzun vadeli planlarla uğraşamazlar sıkılırlar boğalar. Kin tutarlar, ama intikam almak için hayatlarını adamazlar. Ayrıca merhametlidirler, adildirler. Güzel sanatlara meraklıdırlar. Çirkin dümenler çeviremezler.
İkiz yönetmeyi severler. Lüks yaşamayı da severler. Gücü severler. Duygusal değildirler çok fazla. O nedenle tutkulu da değillerdir. Gamsız bile sayılabilirler. Arkadaşlık kurmayı sosyal olmayı severler. Fesatlık düşünüp plan yapıp uzun vadede intikam almak pek onlara göre değildir.
Yengeç duygusaldır, güven sever. Entrikayı becerirler ama tedbirli olmayı da sevdikleri için fazla risk almak istemezler. Sıcak kanlıdırlar. Zor güvenirler. Kıskançtırlar. Hayatı severler, intikam almak için hayatlarını harcamak isteyecek kadar gözleri kara değildir.
Aslan gücü elinde bulundurmayı sever. Zaman zaman sinsice de davranabilir. Duruma uymayı, işini yürütmeyi bilir. Yükselmek ister ancak gizli kapaklı işleri çok iyi beceremeyebilir.
Başak hırslıdır zekidir duygusal değildir. Aklını ön planda tutmayı iyi bilir. Çocukları sever. Vefalı oldukları söylenemez. Ama sıcak kanlıdırlar. Aktif olmayı severler, pratiktirler. Tutumludurlar. Gözleri kararabilir ve bir anda herşeyi silip atabilirler. Uzun vadeli intikam planları, sinir savaşları onlara göre değildir pek.
Terazi zeki kurnaz, politik ve idareci olur. Duruma uyum sağlamayı, düzeni severler. Kargaşayı kavgayı pek beceremezler. Kaçmayı, kendini durumdan kurtarmayı tercih ederler.
Akrep kıskanç tutkulu hırslı bir burçtur. Dost olarak benimserse sahiplenir. Aşkını da sahiplenir. Mevki güç önemlidir ama kibirli değildir akrepler. Ayrıca eğlenmeyi gülmeyi hayatla dalga geçmeyi seven yönleri de vardır. İyi analiz yaparlar. İntikam planları yapabilirler ancak bunun için çok mantıklı geçerli bir sebepleri olması gerekir.
Yay özgürlüğüne düşkündür. Kin tutmazlar pek. Eğlenmeyi gezip tozmayı severler. Aşık olduklarında arabeske bağlayabilirler. Sır tutabilen tipler oldukları söylenemez. Uzun vadeli dümenler çevirebilecek kimseler de olmazlar genellikle.
Oğlak hırslı tutkulu gücü sever ve inatçıdır. Hesapçıdır üstelik. Herşeyi detaylarına kadar düşünür. Çalışmayı sever. Sevdiği biri için uzun zaman mücadele edebilirler, yılmazlar. Politik olabilirler, işine göre.. Merhametli oldukları kadar kin de tutabilirler Sildi mi silerler. Soğuk görünürler. İnadı için dünyayı yakacak tipte bir karaktere sahiptirler çoğunlukla.
Kova zekidir, stratejik ve diplomatik olabilir. İşine göre davranabilir, sinir savaşı yapabilir. Ancak özgürlüğüne düşkündür kovalar. Fazla kıskanç da değillerdir. Sosyaldir kovalar, çok arkadaşları olur. Mevki güç gibi hırsları da fazla yoktur.
Balık duygusaldır ama kin de tutar. İnatçıdırlar bildiğini okumayı severler. Lüksü de severler. Ama politik olmaya çalışsalar da bir yerde açık verirler çünki düşünmeden konuşmaya meyillidirler. Uzun vadeli sinir savaşları da onlara göre değildir pek. Zaten sözlerini de unuturlar, dalgındırlar.

Bütün bunları düşününce.. Kanuni'nin de akrep burcu olduğunu varsayarak.. Hürrem oğlak olabilir büyük ihtimalle diyebiliriz. Akrepler ve oğlaklar tutkulu aşklar yaşarlar. İkisi de tutkuludur. Ünlülerden veya çevrenizdeki beraberliklerden bunu inceleyebilirsiniz. Büyük ihtimalle oğlak olabilir Hürrem. Akrep de olabilir ancak, eğlenceli, sıcak kanlı, dost canlısı yanı da vardır akrep kadınlarının. Yine ünlülerden buna bakabilirsiniz. Tabi biz filmdeki karaktere göre düşünüyoruz. Gerçeği nasıldı bilmiyoruz..
 
D

dilek984arslan

Forum Okuru
Bnce Hürrem Sultan'ın burcunun ikizler olması da yüksek bı sebeb çünkü İkizler Burcu da kafasına koyduğunu yapan ve oldukça hırslı zeki ve güzel olmasıyla tanıtılır ve en çok gülen burç ikizler burcudur.malum Hürrem Sultan'ın da gülüşü yüzünden adı hurremdir Hürrem in anlamı gülen güldüren demektir zaten bnce bu ihtimal daha yüksek
 
B

Balommy

Forum Okuru
Ya akrep değil di diyenlere sesleniyorum diğer burçların bir özelliğini tutup hürremi o bjrçtan bellemişsiniz heleki kova ve ikizler grubu olanlar hiç alakası var mı sizce? Ya toprak ya su grubu olması lazım o iki grubjnda en dişlileri akrep ve oğlak .Benim tercihimce adının anlamı yüz güldüren olduğu ve sevdiği insana karşı çok güler yüzlü olduğu için akrep.Oğlak bifaz daha mesafelidir.Yükseleni de oğlak.Başka bir burç olduğunu elbetteki düşünebilirsiniz ama hava ya da ateş olamaz çünkü bu kadar duygu derinliği su ve toprakta var ikizler falan olsa bu kadar kararlı olur muydu ya da kova olsa.Kovalar düşünme odaklıdır eylem değil.
 
N

Nnnn

Forum Okuru
Akrep'i gözünüzde bukadar büyütmeyin. Akrep kiskancdir dogru ama ileriye yönük planci ihtimalci mantikla hareket edenler degildirler. Aslan hic olamaz cünkü aslanlar kavgayi sevmezler hemen barisirlar arti tembel olurlar ve herkezle iyi gecinmek isterler, yapicidirlar. Ikizler mantik insani degildir hemen af ederler ve cabuk etkilenirler özeline karismazlar. Oglak kuralcidir isyan cikarmaz ve pes edicidir mücadele etmez sonuna kadar. Koclar inatcilardir sevdigi kisiye boyun egilmezler ve at bakislilardir. Balik asla olamaz cünkü baliklar ürkek ve herkeze yagcidirlar. Boga lüksü kendini ve parayi sever ve ask kadini degildir. Hürrem sultan erkegine rengini belli etirmemisdir ve saf yönünü gösterip etkileme sanati olan bir kisiliye sahipdi. Karekterini bir akrep gibi basdan reklam etmemisdir aleme. Hemen kivirmasini bilen, herkeze süpheci bakan ve herzaman her ihtimali düsünen planci bir kadindi. Zekasinla tuzaklara düsmeyen ve kendini lafla riske atan ve adamina göre palavra atan bir kisilikdi. Hürrem sultan kesinlikle bir kova kadinidir! Kovalarda vardir bu özeleliklerin hepsinin bir arada zeka mantik ask süphe menfaat sag gösteren sol vuran, ileriye yönük plan her seye hazirlikli bir ihtimal cevap isyan dik konusmalariyla dikkati ceken, annelik, erkegine göre yogurt yigisi olan davranis, kincilik, yapilan kötülügü taze tutup unutmamak. kovadan baska bir burc degildir bunlarin hepsini aynanda uygulayan. Hürrem zaten cok güzel bir kadin degilmis sadece akiliymis ve kova kadinlari da böyledirler zaten!!!!!!!!
BAk yazdığın burçlarla ilgili olan "tespitlerinin" hepsi yanlış. Sadece kendine benzedip egonu tatmin etmek istiyosun. İddiaya varım ki kova burcusundur. Ama Ben Akrep olmama rağmen Hürremin Akrep olduğuna adım gibi eminim yükseleni de oğlak
 
N

Nnnn

Forum Okuru
Bak tatlım HÜRREM SULTAN gibi kadını kendine benzedip egonu tatmin etmeni anlıyorum. Yazdığın burçlar hakkında olan "tespitlerin" de yanlış. Ama Ben Akrep olmama rağmen eminim ki Hürrem sultan Akrep burcu ve yükseleni de oğlak. Ben burçlar hakkında çok uzun zamandır çalışıyorum. Ve bir tarihçi olarak Hürrem sultanı senden daha iyi tanıyorum.
 
Üst