Huzur Sokağı Kitabının Özeti ve Kısaca Tanıtımı

T

TİTAN

Forum Okuru
Huzur Sokağı Kitabının Özeti ve Kısaca Tanıtımı

Huzur Sokağı Kitap Özeti

Huzur Sokağı Kitabının Özeti

Önümüzde ki günlere televizyon dizisi olarak ekranlarda izleyeceğimiz Huzur Sokağı kitap özeti ve tanıtımı ile karşınızdayız melekler :)

huzur_sokagi-27f.jpg

Romanda müslümanlığı kendisine yol edinmiş bir adam ile dini islam ama müslümanlıkla hiçbir ilgisi olmayan bir kızın âşkını anlatıyor. İstanbul'un kenar semtlerinden birinde kırık dökük, irili ufaklı ahşap evlerin sıralandığı dar ve küçük bir sokakta başlamıştı her şey.

Eski zamanlarda İstanbul’un batılılaşma, modernleşme sevdasından kurtulmuş küçük bir sokak varmış. Bu sokağın erkeklerinin hepsi cemaatten, kadınlarının hepsi ise başı kapalı, dinine düşkün insanlarmış. Bu sokakta üniversite öğrencisi Bilal (dizide karakteri Kutsi canlandırıyor) adında bir genç annesiyle birlikte yaşamaktadır. Bilal mahallenin gururudur. Kimya mühendisliği okumaktadır. Eğitiminin yanında çok terbiyeli ve ahlâklı bir gençtir.

Feyza onu kendine aşık edip dininden döndürmek için büyük çabalar sarfeder. Bilal bir yandan onu severken bir yandan da dinine olan bağlılığıyla Feyza’dan uzaklaşmaya çalışır. Bir başkasıyla, kendi gibi dinine düşkün birisiyle evlenir. Feyza buna çok üzülür. Dadısının da yardımıyla yavaş yavaş İslamı anlamaya başlar. Bir süre sonra tamamen bir islam hanımefendisi olmuştur. İçkici ve zengin kocasından ayrılır. Kızı Hilal’i İslami şartlara çok uygun bir kız olarak yetiştirir. Yıllar sonra Allah, Feyza ve Bilal’i yeniden karşılaştırır. Ama çok farklı bir şekilde…

farklı bi şekilde derken nasıl bir şekilde karşılaşacaklar yaa izlemek istiyorum ben bu diziyi çok merak ediyorum eylül gelsede bi başlasa şu diziler :D:D

Geri