Hz.İsa'nın Söylediği İlk Sözler...

T

TİTAN

Forum Okuru
Hz.İsa'nın Söylediği İlk Sözler...
hz.isa söylediği ilk sözler bebekken beşikteyken nedir ne demiş ile ilgili bilgiler burada melekler
Müslümanlar olarak bizim inancımızda tüm peygamberlere iman vardır melekler .Son peygamber,bizim peygamberimiz Hz.Muhammed (SAV)'den önce dünyayı şereflendirmiş olan Hz.İsa da mucizeleriyle Kur'an-ı Kerim'de yerini almıştır.

Allah-197.jpg

Bu mucizelerin ilki de daha yeni doğduğunda annesi Hz.Meryem'in kucağında konuşması olmuştur.Hz.Meryem Allah'ın bir lütfu ve hikmeti olarak Hz.İsa'yı babasız dünyaya getirince Allah tarafından Cebrail aracılığıyla ona yapması gerekenler söylendi melekler.Hz.Meryem'e mutlu olmasını,eğer insanları görürse onlara Allah için susma orucu adadığını söylemesi ve konuşmaması emredildi.

Hz.Meryem bebeğini kucağına alıp insanların arasına girince herkes ona şüpheyle baktı ve ona yaptığı şeyin çok kötü olduğunu söylediler.O da hiç konuşmadı ve bebeğini gösterdi ve işte o anda Hz.İsa bebek haliyle konuşmaya başladı.Aynen Mur'an-ı Kerim'den aktarıyorum melekler;

''Ben gerçekten Allah'ın kuluyum.Bana kitap verdi ve beni peygamber yaptı.Beni her nerede olsam mübarek kıldı ve yaşadığım müddetçe bana namazı,zekatı emretti.Beni anneme hümetkar kıldı,azgın bir zorba yapmadı.Hem doğduğum gün,hem öleceğim gün,hem de diri olarak kaldırılacağım gün selam bana! '' MERYEM SURESİ-30/31/32/33. AYETLER

evet inecek ve şeriatı muhammediye ile amel ederek hz.muhammed a.s.'ın ümmetinden olacak.

Suyu gerçek kaynağından için o su tatlı ve lezzetlidir. Sahtelriden kaçının acı ve sancı doludur onlar

Geri