İnsanlık '' anne lütfen ölme'' ile can çekişti, '' ben ölmek istemiyorum'' ile öldü.

• Konbuyu başlatan BilirDişi
BilirDişi

BilirDişi

Üye
Üye
Emine Bulut , hayvan kestim diyen bir hayvanın hunharca katlettiği bir kadın..Dünyanın en büyük problemlerinden birinin mağdurudur. Emine bulut '' ölmek istemiyorum '' Kızı ane lütfen ölme '' hayatımda bundan daha çok kanımı donduran bir şeyle karşılaşmadım. Emine bulut ile ilgili videoyu izlerken bile dayanamadık o acıyı , o ve kızı birebir yaşadı.. O görüntüler gözümüzün önünden gitmesin , sesleri kulağımızdan eksik olmasın . Unutmayalım unutturmayalım. Fedai baran davasına hangi savcı hakim bakacaksa , lütfen o hayvan kıravatıyla karşınıza çıktığında iyi hal indirimi yapmayın. Yarın öbür gün af çıkacak aftan yararlanmasını sağlamayın.

İdam, terör, kadın çocuk istismarı ve kadına şiddet için tekrar gelmeli. Liderler jet hızıyla gereken yapılacak diyor , her kadın cinayetinde aynı şeyler söyleniyor ama çözüm yok.Daha kaç kadın ölecek kaç evlat ağlayacak ? Ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanacak fedai baran , yani yaşayacak nefes alacak .. Emine bulut cinayeti bir kadının öldüğü bir genç kızın gömüldüğü olaydır unutmayın unutturmayın.Fedai baran umarım '' ölmek istiyorum" diye çırpınırsın acıdan , hunharca katlettiğin emine gitmesin gözlerinin önünden.

Videoyu çeken şahısa gelince nasıl bir vicdana sahip olduğu gözler önünde. O kadın ona çaresizce bir an yöneliyor ve o videoyu çekmeye devam ediyor.. Halbuki üzerindekileri çıkarıp kanayan yere tampon yapabilirdi kanamayı bir nebzede olsa durdurabilirdi. Olaya kayıtsız kalması kan dondurucu cinsten. Olayın yaşandığı yerden insanların kaçıp gitmesi de insanlığın geldiği son noktadır. Bir kez daha utandık.. Videonun yayılmasına da tepki var oysaki videonun faydası şu oldu bir kadın cinayetine canlı tanık olduk ve tepkimizi gösterdik. Tepkiler olmasaydı bu TV de 2 dakikalık bir haber niteliği taşıyacaktı.

Kadına yönelik şiddet, günümüzde sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada insanlığın ortak sorunu haline gelmiştir.Erkek şiddeti ayrımcılık yapmaz ve herkesi etkileyebilir; gelir, ırk, etnik köken, cinsel yönelim veya din ne olursa olsun. Şiddet diyice akla gelen ilk şey fiziksel güç kullanmak, aynı zamanda psikolojik şiddet, cinsel şiddet, fiil şiddeti, ekonomik şiddet ve sosyal şiddet kullanmak şiddet türleridir. Bu nedenle şiddet konusu herkesi etkiliyor .Küresel sesimizi, kadınlara ve kızlara yönelik şiddet biçimlerine ışık tutmak ve onu sona erdirmek için neyin değişmesi gerektiğini tartışmak için kullanacağız.

Fiziksel şiddet her türlü şiddetin en kötüsü olarak kabul edilir, darp , yaralama gibi vücuda zarar veriyor. Psikolojik şiddet ise uzun vadeli insan ruhuna zarar veriyor .. Birçok kadın her gün farklı şiddete maruz kalıyor . Toplum olarak kadına yönelik şiddete kayıtsız kalmıyoruz ancak bir çözümde bulamıyoruz . Yazacak çok şey var ama yazamıyorum.. Yaşar kemalin söylediği gibi Bu Ülkede 4 şey olmayacaksın . Kadın , çocuk , ağaç , sokak hayvanı. Umarım öbür dünyada Türkiye yoktur..

Kadına şiddet, toplumsal bir sorundur ve bu konuda herkesin vicdani sorumluluğu vardır. Sessiz kalamayız. #EmineBulut

Melis ank

Melis ank

Aktif Üye
Üye
O çığlıkları ve görüntüleri asla unutmayacağım. 2 gündür hayalet gibiyim . 10 yaşındaki çocuk bu travmayı nasıl atlatacak ? Yarabbim sen o yavrucağa sabır ver yardım et.. Erkek ben güçlüyüm deyip KADINA Zulmediyorsa Bu Medenilik değil BEDEVİLİKTİR!!

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Küçük bir kızın "Anne lütfen ölme" diye haykırmasını O annenin "Ölmek istemiyorum!" demesini asla unutmayacağım! Ve bir ses yükseldi veda hutbesinden "Kadınlar size ALLAH’ın emanetidir" Hz. Muhammed (S.A.V)

S

s.c.ebesi

Forum Okuru
Bir çocuğun son isteği Annesinden Anne lütfen ölme! parampraça oldum diyecek söz bulamıyorum..

K

kaya38

Forum Okuru
Bir kadının daha yaşamı, bir çocuğun daha çocukluğu elinden alındı. Küçük kızın sadece annesi değil , dünü bugünü yarınıda öldü..En ağır cezalar söz konusu olmadıkça maalesef tekrar tekrar yaşanacak bu canilik #eminebulut

S

Selin’de

Paylaşımcı Melek
Melis ank' Alıntı:
O çığlıkları ve görüntüleri asla unutmayacağım. 2 gündür hayalet gibiyim . 10 yaşındaki çocuk bu travmayı nasıl atlatacak ? Yarabbim sen o yavrucağa sabır ver yardım et.. Erkek ben güçlüyüm deyip KADINA Zulmediyorsa Bu Medenilik değil BEDEVİLİKTİR!!
Bu durum aslında bütün insanlıgın sucu ilk başta cinsiyetçi ayrımcılık yapanların sucu erkeğe adamsın diyenler sen yaparsın diyenler kız çocuğuna aman evden çıkma aman dikkat et diyerek evlat yetiştirirseler boyle adamlarla kızlarını evlendirirler sonuç ne olur sonuç evladının gözünün önünde ölmek istemiyorum diyen bi anne olur böyle adamlara kadın emanet ederler kadın ve erkeğin eşit oldugu bi dünya istiyorum cinsiyetciligin olmadığı bir dünya istiyorum Emin’e bulut ilk değildi son da olmicak

S

Selin’de

Paylaşımcı Melek
Melis ank' Alıntı:
Çok haklısınız bu tüm dünyanın tüm insanlıgın hepimizin sucu ve ne yazık ki hergun bunun gibi seyler le günümüzü yasıyoruz İnan’ın kendime gelemiyorum bu hepimizin basına gelebilir bugun ona yarın sana bana rabbim bütün evlatlarımızı kadınlarımızı boyle canilerden korusun kendi ayaklarımız üzerinde evlenmeden de yaşayabilelim boşandığımız adamlara muhtaç olmayalım somumuz olmasınlar

G

Güneş35

Forum Okuru
Videoyu çeken şahıs ilk yardım uygulasaydı emine bulut aramızda olacaktı yazık çok yazık..ölmek istemiyorum çığlıkları kulağımdan gitmiyor Allah Rahmet eylesin

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Yani ilk yardım uygulansa idi olur ya da olmaz da bu tür durumlarda video çekmek yasak paylaşmak daha da yasak yani ilk yardım bilgisi olsa idi kurtulur muydu açıkcası bilemiyorum. Rabbim Rahmet Eylesin...

LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
çok acı benim de tek düşündüğüm şey sadece o 10 yaşındaki yavru annesine mi yansın gördüklerine mi o gördükleriyle yaşacağına mı yansın yoksa babasının bir şerefsiz olduğuna mı yansın çok yazık. Bize o videoyu izleten insan soruyorum insanların psikolojisi ile iyi oynadın mutlusun umarım güzel prim yaptın çünkü.

summeyyemaviss

summeyyemaviss

Yeni Üye
Üye
Ne kadar acı. Bu denli yıkıcı bir acıya maruz kalan çocuk ve birilerinin güçlendirdiği erkekliğin bu cesareti bularak bir kadını katletmesi ve o kadının sözlerinin "ölmek istemiyorum" olması

Likapam

Likapam

Paylaşımcı Melek
#eminebulut allah rahmet eylesin videoyu izleyemedim bile türkiyede kravat takıp çeker giyince iyi hal indirimi alıyorlar nerde adalet yine yicek nefes alıcak olan emine ye oldu olan 10 yaşındaki kıza oldu böyle adamlar için bi an önce idam getirmeleri şart yada bize versinler gereken cezayı biz verelim artık anneler ölmesin çocuklar ağlamasın :18::18:

Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
zeyyyno Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey 41
cns_01 Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey 1
juju Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey 5
juju Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey 1
suCre Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey 5
laetitia Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey 1
kaprisli Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey 0
L Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey 6