İç Çamaşırıma Sperm Bulaştı Hamile Kalırmıyım?

• Konbuyu başlatan Uzman SühaN
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Özellikle genç kızların en çok sorduğu sorulardan biri iç çamaşırıma sperm bulaştı hamile kalırmıyım ya da hamile kalma şansım ne kadardır? Öncelikle uzmanlar tıpta hiçbir şeyin olanaksız olmadığının altını çizmekte ve iç çamaşırıma sperm bulaştı hamile kalırmıyım sorusuna kesinlikle hayır diyememektedirler. Bir kadının ya da genç kızın iç çamaşırına sperm bulaşması sonucunda hamile kalma şansı çok düşükte olsa bulunmaktadır.ıslaklık olduğunda hamile kalınıp kalınmayacağı geliyor.

İLK GEBELİK BELİRTİLERİ BUNLARDIR

Dışarıya boşalma sonrası ve cinsel ilişki olmadığı durumlarda boşalma bayanın iç çamaşırı üzerine olduğunda hamilelik riski var mıdır?

Öncelikle bu tür bir ihtimalin yok denecek kadar az olduğunu ifade etmeliyiz.
Ancak iç çamaşırı tamamen sperm ile bulaşmış ve ıslanmış ise ve bu ıslaklık da vajen ağzı ile temas etmekte ise, çok az da olsa bir hamilelik ihtimali olabilir.

1-jpg.54476 İç Çamaşırıma Sperm Bulaştı Hamile Kalırmıyım? Melekler Mekanı Forum

Böyle bir durumda, beklenen adet tarihinde bir gecikme olması durumunda test yaptırılabilir.
Erkek sperminin kadın vajinasında 72 saat dış ortamda ise 4 veya 5 saat yaşabildiğini belirten uzmanlar sperm için gerekli şartlar oluştuğunda kadının hamile kalma şansı olduğunu belirtiyorlar.

Kadının külotunun iç ağ kısmına erkek spermi bulaşması halinde sperm kendine bir yol bularak vajinadan içeri girebilir ve yumurtaya erişmek için rahme doğru ilerleyebilir ve bunun sonucunda gebelik gerçekleşebilir. Sürtünme yolu ile cinsellik yaşayan gençler tarafından en çok sorulan soruların başında gelen iç çamaşırıma sperm bulaştı hamile kalırmıyım yanıtına küçük bir ihtimal olsa da evet diyen uzmanlar bu konuda gençlere prezervatif kullanmalarını öneriyorlar.

ilişki sırasında erkeğin kadın vajinasına boşalarak hamilelik oluşması dışında kadının külotuna boşalma söz konusu olmuş ve külot tamamen ıslanarak kadın vajinası ile temas halinde bulunmuş ise hamilelik meydana gelmesi çok küçükte olsa ihtimaller arasındadır. Kadının külotuna sperm bulaşmış ise kadın külotunu vajinasına temas ettirmemeli mümkünse külotu giymeyerek hamile kalma şansını tamamen ortadan kaldırmalıdır.

K

KORKUYODUM

Forum Okuru
Yazıyı okumadan önce sevgilimin hamile kalacağını düşünüyordum allahtan belirttiğimiz gibi hamile kalacağı tüm şartları ortadan kaldırmışız üstüne üstlük biz bir de 4 saat sonra ertesi gün hapı kullandırdık ne olur ne olmaz diye kesin hamile değildir değil mi beyza hanım

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bu tür birliktelikte gebelik ihtimali yok denecek kadar azdır.Yazıda belirttiğimiz gibi spermlerin,elbiseden çamaşıra ordan vajen içine sızması söz konusu olursa gebelik olabilir.Buda çok düşük ihtimaldir. Tedbir amaçlı ertesi gün hapı kullanılmış %100 güvenilir olmasa da bu ilaç la olası gebelik riski engellenmiş. Partnerinizin mensin de gecikme söz konusu olursa tedbir amaçlı test yapsın..Biz burdan %100 gebelik söz konusu değil diyemeyiz.

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Bu konuda çok hurafeler var ya .Birinden duymuştum.Eşiyle birlikte oluyor .Eşi ilişki sonrası bir bezle temizleniyor kadında silinmek için aynı bezi kullanıyor ve hamile kalıyor. Kadın 40 yasında torun sahibi durumdan utandığı için kürtaj oluyor. Bazen olmaz dediklerimiz garip bir şekilde oluyor. Kimi onca çabaya çocuk sahibi olmazken kimide böyle ceketi üstüne atsam hamile kalıyor tabiri ile gebe kalıyor.

S

Seln

Forum Okuru
Sevgilim uzerimde kulot varken belimin hemen altinakalcama dogru kulotumun ustune bosaldi vajinama gelmediginden eminim ic camasirimi hemen cikardim ve suyla kendimi temizledim sizce hamilelik riski varmi

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Seln' Alıntı:
Sevgilim uzerimde kulot varken belimin hemen altinakalcama dogru kulotumun ustune bosaldi vajinama gelmediginden eminim ic camasirimi hemen cikardim ve suyla kendimi temizledim sizce hamilelik riski varmi

Selamlar Seln, bu şekilde hamile kalma ihtimaliniz yok boşuna kuruntu yapıyorsunuz.... Hamile kalamazsınız.

G

Gamze-1813

Forum Okuru
Merhaba sevgilimle sürtünme Yolu ile bir ilişki yaşadık. Çamaşırıma fazla değil sadece bir iki damla sperm damladı ve zevk suyu bulaştı bu şekilde hamile kalma ihtimalim var mıdır. Ayrıca adet sonrası 14-18 günleri arasındaydım

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Spermler çamaşırdan vajina içine sızma yaparsa gebelik söz konusu olabilir. Adetinizde gecikme olursa test yapın

L

Lazım değil

Forum Okuru
Sevgilimle sürtüşme yaşadık boşalma olmadı kilodum ve zıbınım vardı sadece zevk suyu bulaştı biraz adetimde gecikti 13 ünde 1 ay gevikmiş olucak hamile olma şansım nedir

S

Sevvaal

Forum Okuru
Sevgilim çıplaktı benim eşofmanım vardı ve sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Sevgilim boşaldığında iç çamaşırımın ön kenar kısmında bir iki damla ıslaklık fark ettim. Hemen çıkarttım ama 3 gün geciktim bi problem olabilir mi?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Sevvaal' Alıntı:
Sevgilim çıplaktı benim eşofmanım vardı ve sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Sevgilim boşaldığında iç çamaşırımın ön kenar kısmında bir iki damla ıslaklık fark ettim. Hemen çıkarttım ama 3 gün geciktim bi problem olabilir mi?
Bu tür birliktelikte gebelik tek koşulda olur sperm çamaşırdan vajina içine sızarsa . Gebelik ihtimali düşükte olsa imkansız değildir. Tedbiren gebelik testi yapın..

Z

Zeynepptena

Yeni Üye
Üye
Merhabalar erkek arkadaşımla seviştik kilot üstünden ve kiloduma boşaldı elimle yıkadım hemen ve kilodun ön kısmını hemen arkaya geçirdim hamile kalırmıyım

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Zeynepptena' Alıntı:
Merhabalar erkek arkadaşımla seviştik kilot üstünden ve kiloduma boşaldı elimle yıkadım hemen ve kilodun ön kısmını hemen arkaya geçirdim hamile kalırmıyım

Selamlar Zeynep, İlişkide biraz dikkat etmeniz gerekiyor. Kilot üstünden hamile kalınmasa da olay gerçekleştikten hemen sonra kilotu çıkardı iseniz sıkıntı olmayacaktır. Çok sıkıntı yapar iseniz lütfen ertesi gün hapı kullanın. Ama böyle hamilelik olmaz bilginiz olsun.

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Sevgili Zeynep malesef telefon numarası veremiyoruz. Sorularınızın tamamını buradan bizlere sorabilirsiniz. Cevaplayacağız. Saygılar

Z

Zeynepptena

Yeni Üye
Üye
Peki bizim bu olayımız dün gece saatlerinde oldu yaklaşık 5 6 saniye kilot bende durdu ve hemen alt tarafımı yıkadım ve kilodu yönünü değiştirip girdim şu an da midem bulanıyor hamile kalmam dimi..

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Korunmasız her birliktelik gebe kalma açısından risktir. Ejakülasyon sonrası spermler iç çamaşırdan vajina içine sızabilir iç çamaşırın yönünü sonradan değiştirmeniz gebe kalmayı engellemez. + dün gece birlikte olmuşsunuz bu kadar kısa sürede gebelik oluşmaz ve belirtiside olmaz. Adet döneminizde gecikme olursa test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

P

Pişmannnn

Forum Okuru
Sevgilimde boxer vardı boxerı zevk sıvısından dolayı ıslanmıştı onuda bana sürttü hamilelik riski var mıdır ?

E

Endişelii

Forum Okuru
Boxer prostat sıvısı ile ıslanmıstı onuda yanlışlıkla bana sürttü adetimden sonraki 14 -18 gün arasındaydı bu olaydan sonra adet oldum ama hamilelik riski var mıdır yinede

E

Endişelii

Forum Okuru
Boxerdan gecen zevk suyu hamile bırakır mı ilişkiden sonra adet oldum

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Endişelii' Alıntı:
Boxerdan gecen zevk suyu hamile bırakır mı ilişkiden sonra adet oldum
Şüpheli ilişki sonrası adetiniz gerçekleşmiş bu durum da gebelik söz konusu değildir.