içimdeki sokak

M

Misafir

Forum Okuru
içimdeki sokak
Güneşli bir bahar sabahı girdiğin o güzel sokaktan çiçeklerle örülü bir tâkın altından geçerek çıkmak da vardı... Ya da o seni yaralayan duvarları kıracak, paramparça edecek bir balyoza sahip olmak da...

İçindeki sokağı karış karış bilerek çıksaydın sen de o zaman... Eline bir harita alsaydın. Yanında yardımcı pilot... Keşke böyle olsaydı değil mi?

Ne yardımcı pilot ne de bir harita... Bazı hayatlar hesapsızca yaşamak içindir. Bazı hayatlar milimi milimine planlı. Sanırım o sokaklarda duvarlara çarpa çarpa yürüyenler ve en sonunda o son duvara toslayanlar, “iyi ki yaşadım” diyenler. Yaraların olmasaydı neyi anlatacaktın? Yaralarının acıdığını duymasaydın bedeninin ve ruhunun nasıl farkında olacaktın?

içimde ki sokak benim ki çıkmaz sokak.....suskun......sokak kedileriyle başbaşa...karanlık çamurlu..........dar kısa......arnavut kaldırımlı ama...sağı solu yıkık evlerle dolu...........loşbir bahçe sokağı....................................her köşesini bildiğim yinede kaybolduğun loş karanlık bi çıkmaz sokak....içimde ki sokak............................

Allah kimseleri çıkmaz sokaklara koymasın

Ce: içimdeki sokak

İyi ki duvarlara çarpa çarpa yaşadım.

Yanlış benim yanlışım, ve iyi ki yaşadım:)

Eline ve yüreğine sağlık.

Geri