İdrardan gebelik testi kesin sonuç verir mi?

M

Mert&Gamze

Forum Okuru
Eşimle mayıs ayında birlikte olduk. Fakat yeni evli olduğumuz için 24 saat olmadan ertesi gün hapı kullandım. Bir süre sonra kanamam oldu ve geciktirici içtim. Geciktiriciyi bıraktıktan 3-5 gün sonra regl oldum. İçimde hep 1 endişe olduğu için ilişkiden 1 ay sonra idrarda gebelik testi alıp yaptım. Sonuç negatif çıktı. Hatalı çıkmış olabilir diye düşünerek 1 hafta sonra tekrar test alıp yaptım ve yine negatif çıktı. Hamile olma ihtimalim var mıdır sizce?
 

anka198181

Yeni Üye
Üye
Selam
benim en son adetim ağustosun 6 siydi ayin 30 gecesi ilişkiye girdik ve esim maalesef kaçırdı ve bugün eylulun 14 ve halen adet olmadım geciktikten 5 gün sonra test yaptım negatif çıkmıştı ama halen adet olmadım korkuyorum tekrar hamile olmaktan 3. Çocuğum olacak ve küçük kızım 2 yaşında ve beni halen emiyor çok stress yaptım ondan gecikebilir mi
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , öncelikle tedbiren çocuğunuzu emzirmeyi bırakın.Gebelik var ise düşükle sonuçlanabilir. Cuma gününe kadar mensiniz başlamaz ise HCG testi yapın net sonucu alırsınız.
 
M

Melek5767

Forum Okuru
Merhaba benim bi şüpheli ilişkim oldu agustos 30 da ilişki yaşadım 5 gün sonra yani 5 eylülde adet oldum ama her zamankinden biraz farklı gibiydi daha sonra iki kez idrar testi yaptım negatif daha sonra 29 eylülde yine adet oldum yada yerleşme kanamasiydi bilemiyorum ancak 3 ekimde hem idrar testi hem kan testi yaptım ikiside negatif kan sonucu 0.1 tabi bu da yetmedi 10 gün sonra yine idrar testi yaptım yöne negatif son olarak bugün iliskinin üzerinden 56 gün geçti yalnız bnm adet olmam lazımdı olamıyorum iki gün üst üste yine idrar testi yaptım ikiside negatif ama hala adet olamadım ve adetim hiç gecikmezdi ve o iliskiden sonra bi daha birlikteligim olmadı ama çok korkuyorum acaba kan ve yaklaşık 10 a yakın idrar testi yanlış sonuç verebilir mi nolur yardım edin şimdiden teşekkürler
 
A

Aysel9034

Forum Okuru
9 şubat günü sürtünme yoluyla ilişkiye girdim ve vajina etrafına ve vajina içine boşalma olmadı. Ne olur ne olmaz diye ella kullandım. 14 şubat gibi adet olmam gerekiyordu adetim gecikti ve bu sabah adet oldum ama kıvamı çamur gibi ve siyah renkteydi böyle olunca da üstüne görme olabilir mi diye idrar testi yaptım negatif çıktı sizce hamile olma olasılığım nedir?
 

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda gebeliğin söz konusu olmayacağını vurgulayalım. Gebelik testinizde negatif çıkmış. İlerleyen saatlerde regliniz yoğunlaşarak normal rengine dönecektir.
 
E

Eliftubis

Forum Okuru
Merhaba. Martın 27 sine bi ilişki yaşadım. İçine boşalma söz konusu değil. Nisanın 12 si regl olmam gerekti ama hala olmadım. 5 gün gecikti. İdrar testi yaptım negatif Ama hala regl olmadım ? Sizce hamile miyim?
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, mens gecikmesi sadece gebelikten ötürü olmaz. Birkaç neden den dolayı menste gecikme olabilir. + Korunmasız her birliktelik istenmeyen gebelik açısın dan risktir. + Çubuk testler hatalı sonuç verebilir . Durumunuzun netlik kazanması açısın dan HCG testi yapmanızı öneriyorum.
 
I

irem1069

Forum Okuru
3 martta regl oldum. 7 nisanda ilişkiye girdik eşimle geri çekme yöntemiyle korunduk. Fakat regl olamadım bugün 17 nisan idrar testi yaptım negatif çıktı. Hamile olma ihtimalim nedir?
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Geri çekme yöntemi % 100 gebelikten korumaz. Gebelik testiniz negatif çıkmış fakat çubuk testler hatalı sonuç verebiliyor emin olmak için HCG testi yapmanızı öneriyorum.
 
B

Betüş123

Forum Okuru
Merhabalar 11 ocakta mensım gercekleşti 22 si şüpheli ilişkim oldu geri çekilme yöntemi ile 11inde bi sonrakı mensım gerçekleşmedi ilişkiden 22 sonra erken gebelik testı yaptım negatifti ıkı gun sonra tekrar yaptım yıne negatıf Sadece hastalancakmısım gibi bir kasık agrısı ve mensten önce lekelenme yasıyorum gebelık olma olasıgı var mı ?
 

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Merhaba, şüpheli ilişki sonrası adet olmamışsınız. Ya stresten yada gebelikten dolayı adetiniz gecikmiş olabilir. Korunmasız her ilişki istenmeyen gebelik açısın dan risktir. 1 hafta içinde adetiniz gerçekleşmez ise hcg testi yapın ve doktora görünün
 
Z

zzzzzzz

Forum Okuru
adetim bu ay 7 gün gecikti sonra adet oldum ama 3 gün sürdü pıhtılı ve ağrılı oldu karnımda bir şey var sanki hamilelik olabilirmi ne zaman test yapayım
 
H

Hck00

Forum Okuru
Adetim 6 gün gecikti dün test yaptım negatif çıktı ama halen olmadım çok sıkıntı yapıyorum acaba hamile olma ihtimalim var mı
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Adetim 6 gün gecikti dün test yaptım negatif çıktı ama halen olmadım çok sıkıntı yapıyorum acaba hamile olma ihtimalim var mı
Adet gecikmesi sonrası test yapmışsınız sonuç negatif bu durum da gebe değilsiniz. Her adet gecikmesi gebelik kaynaklı değildir. Bir çok koşul gecikmeye neden olabilir. Bir kaç gün içinde adetiniz gerçekleşmez ise tekrar test yapın ve sonuca göre hekime görünün.
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hamileliğin oluşabilmesi için bir sperme ve bir yumurtaya ihtiyaç vardır. Korunmasız cinsel ilişkiye girdiğinizde, hamilelik şansınız olur. Burada hamilelik belirtileri, hamileliğin erken belirtileri ve hamilelik testi hakkında bilgi edineceksiniz. Erken gebelik belirtileri ve adet öncesi belirtileri çok benzer:

Ruh hali
Kramplar
Göğüslerde hassasiyet
Baş ağrısı
yorgunluk
Kanama

İşte PMS belirtileri farklı erken gebelik belirtileri şunlardır:

Adet kanaması hamilelikle ilişkili lekelenmeden daha ağırdır.
PMS deki yorgunluk genellikle kanama başladıktan sonra çoğu zaman geçer.
Bulantı yaygın bir gebelik semptomudur, ancak PMS ile çok fazla değildir.
Gıda istekleri veya rahatsızlıkları hamilelikle daha yoğundur.
Kramplar menstürasyondan önce yoğun olabilir, ancak gebeliğin erken evrelerinde daha hafiftir.Adet düzensizliği ve yumurtlama

Birçok kadının uzun veya düzensiz döngüleri vardır. Yumurtlama döngülerinizi dikkatlice izlemediyseniz veya bunu tahmin edemiyorsanız, kesin bir sonuç için mümkün olan en erken sürenin ne zaman olduğunu söylemek zordur. Yumurtlama kitlerinden kullanın.

Sık idrara çıkma gebelik belirtisimi

İdrar yolu enfeksiyonu (İYE), aşırı aktif mesane, diyabet, idrar tutamama, mesane taşı veya yumurtalık kanseri neden sürekli işemek istediğinizi hissettirmek için neden olabilir. Bununla birlikte, bu semptom PMS veya menopozda da yaygındır..

Polikistik over sendromu ve gebelik

Polikistik over sendromundan (PKOS) muzdarip kadınlar, adrenal bezlerde veya yumurtalıklarda hormonal dengesizliğin bir sonucu olarak genellikle çok kilo alırlar. Hormonal bir dengesizlik, aynı zamanda, bir kadının kilosunu ve vücut yağını arttıran diyabet ve diğer rahatsızlıklara da yol açabilir. Kadınların çoğu doğurganlığını büyük ölçüde etkileyen PCOS dan muzdariptir. PKOS'lu kadınlarda hormonlar aşırı testosterondan aşırı östrojene ve progesterona kadar değişebilir. Eğer ikinci hastalığınız varsa, vücudunuz hamileliğe benzer belirtiler sergileyecektir. PKOS'un en sık görülen semptomları (özellikle bel çevresi) kilo alma, pelvik ağrı, anksiyete veya depresyon, dönem dışı lekelenme, geç veya geç dönemler ve ağrılı göğüslerdir.

Mide bulantısı gebelik belirtisimi?

Mide bulantısı stres veya anksiyetenin yaygın bir belirtisidir. Anksiyete, mide ağrılarına, kramplara ve hatta kusmaya neden olabilir. Anksiyete ile birlikte bu belirtiler varsa, stres veya anksiyetenin giderilmesi için profesyonel yardım almayı düşünebilirsiniz.

Gebelik belirtileri ve diğer koşullar

Bazı kadınlar, birkaç gün önce ve yumurtlama sırasında veya bir dönemden birkaç gün önce belirgin belirtiler yaşarlar. Hamilelik belirtileri (bulantı, kramplar, şişkinlik, meme hassasiyeti , vb.) Genellikle ovulasyon ve menstrüasyon belirtilerine benzerdir.
Bulantı veya tükenme hissi, soğuk algınlığı, grip veya diğer hastalıklardan kaynaklanabilir. Hap ve diğer hormonal doğum kontrol yöntemleri yaygın olarak bulantı, baş dönmesi, meme hassasiyeti ve duygudurum değişikliklerine neden olur. Bu yan etkiler sizi rahatsız ediyorsa, markaları veya yöntemleri değiştirmeyi deneyin.
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Tekil gebelik, son adet döneminin ilk gününden tahmini doğum tarihine kadar ortalama 40 hafta (280 gün) sürmektedir.Hamile misiniz? Bunu anlamanın bir yolu, hamileliğin ilk belirtilerini araştırmaktır ayrıca gebelik testi yapmaktır. Bu septomlar sadece birkaç hafta sonra ortaya çıkabilir.

Adet gecikmesi
yorgunluk
Koku duyarlılığı
Sabah bulantısı (mide bulantısı)
Gıdalara karşı tiksinme
Ruh hali değimleri
şişmiş göğüsler
Daha koyu, areolalar
Sık idrara çıkma
Şişkinlik
Yükselmiş sıcaklık
Kanama ( yerleşme kanaması )

Bu belirtileri adete bir kaç gün kala yada adet gecikmesinde yaşayabilrisiniz. Durumdan emin olmak için gebelik testi yapmak gerekir.Bununla birlikte, hamilelik belirtilerinin farklı kadınlarda farklı zamanlarda ortaya çıktığı bilinmelidir.Hamilelik testleri çok hassastır, bu nedenle hamileliğinizin herhangi bir belirtisi olmadan adete bir kaç gün kala gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.Hamilelik testleri bunları nasıl kullandığınıza bağlı olduğundan, testi yapmadan önce talimatları dikkatli bir şekilde okumak önemlidir.
 
S

sinemsinemabdurrahim

Forum Okuru
merhaba ben sabahar idrar testi yaptım adetim 10 gün gecikti ama 2 kere yaptığım testler negatif çıktı dogrumudur:kutlama::kutla:
 
Üst