İdrardan gebelik testi kesin sonuç verir mi?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, her adet gecikmesi gebelik kaynaklı değildir. Bir çok koşul adet gecikmesine neden olabilir. Test sonuçlarınızda gebe olmadığınızı gösteriyor .Bu durum da bir kadın doğum uzmanına görünüp muayene olmanızda fayda var.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Negatif bir gebelik testi hamile olmadığınız anlamına gelmez. Bazen testler hatalı veya test yöntemleriniz yanlış olabilir (çok erken test ettiniz, çok fazla su içtiniz, vb.)Her bir hamilelik testinin duyarlılığı değişkendir, ancak en hassas test en erken hamileliği saptayabilir. Adetinizde gecikme olursa test yapmanız daha uygun olacaktır.Semptomlarınız hamilelikle açıklanmıyorsa ve haftalarca sürüyorsa mutlaka hekime görünün. Anormal tiroid fonksiyonları veya düşük hemoglobin sayısı söz konusu olabilir.Hem psikolojik hem de fiziksel sorunlar adet gecikmesine neden olabilir. Stres, vücudun hormonal dengesini bozan temel psikolojik faktörlerden biridir. Stresli olduğunuzda, vücudunuz böbreküstü bezlerinde baskı yapan ve androjenlerin aşırı üretimine yol açan stres hormonu kortizol salgılar. Bu bozulma akne, boğaz ağrısı, gözden kaçan dönemler, yorgunluk ve bulantı gibi belirtileri tetikler

A

azize336

Forum Okuru
İyi akşamlar adetime 1 gün var ama bütün gebelik belirtilerini yaşıyorum ve kendimi hamile hissediyorum biraz önce iki tane test yaptım ikiside silik çıktı gebelik varmı yokmu anlamadım yardımcı olurmusunuz?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor yani test sonuçlarına göre gebesiniz. Durumunuz hakkında net bilgi edinmek için yarın hcg testi yapın.

Z

Ziyaretciiiii

Forum Okuru
Merhaba ilişkiden
Uzman SühaN' Alıntı:
Merhaba, gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor yani test sonuçlarına göre gebesiniz. Durumunuz hakkında net bilgi edinmek için yarın hcg testi yapın.
Merhaba ilişkiden 40 gün sonra idrar testi doğru sonuç verir mi

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, evet ilişkiden 40 gün sonra gebelik testi doğru sonuç verir.

H

hafsaenis

Forum Okuru
evde gebelik testi yaptım çift çizgi çıktı. Kan tahlili yaptırdım değerim 4,00 çıktı ve yanında negatif yazıyor. 2 aydır adet olmuyorum hamile olabilir miyim?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , İdrar testi gebeliğin pozitif olduğunu gösteriyor. Ancak evde yapılan gebelik testleri bazı koşullardan dolayı hatalı sonuç verebilir. İki aylık gecikmeye görede hcg değeriniz düşük ve buda gebe olmadığınızı gösteriyor. Şunu da belirtelim her adet gecikmesi gebelikten dolayı olmaz. Bir çok neden adet gecikmesine sebep olabilir. 2 aydır gecikmeniz var neden hekime görünmediniz ? En kısa zamanda bir kadın doğum uzmanına görünün. Jinekolojik muayene +ultrason ve hormon tetkitleri adet gecikmenizin nedenini belirleyecektir.Tedavide altta yatan nedene yönelik yapılacaktır. Sağlıklı günler diliyorum.

L

leylal22

Forum Okuru
merhaba korunmasız ilişkiye girdim test yaptım adete 2 gün kala negatif çıktı bugünde adet oldum gebelik riskim varmıdır?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, şüpheli ilişki sonrası beklenen adetiniz gerçekleşmiş , bu durum da gebelik söz konusu olmaz.

A

anıkdry

Forum Okuru
merhaba ilşkiden 6 gün sonra adet oldum sonra test yaptım negatif çıktı hamilelik riskim varmıdır

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, şüpheli ilişki sonrası adet olmuşsunuz + gebelik testi yapmışsınız negatif bu durumda gebe değilsiniz.

H

hale368

Forum Okuru
11 gün önce ilişki oldu 4 gün önce adet oldum bugün test yaptım negatif sonuç ksinmidir?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, şüpheli ilişki sonrası adetiniz gerçekleşmiş + gebelik testiniz negatif bu durum da sonuç kesindir, gebe değilsiniz.

N

nurdantrn

Forum Okuru
adetim 1 gün geçti sabah test yaptım ikinci çizgi silik çıktı hamilemiyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor fakat idrar testleri zaman zaman hatalı sonuç verebiliyor. Durumunuzdan emin olmak için kanda gebelik testi (HCG) yaptırın net sonucu alırsınız.

L

leylaakblt

Forum Okuru
merhaba dateim gecikince test yaptım yumurtlama günleri ilişki oldu testim negatif çıktı adetime 5 gün var sonuç kesinmidir

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , sonuç kesin değildir çünkü adet gecikmesi olmadan test yapmışsınız. Adetiniz de gecikme söz konusu olursa sabahın ilk idrarı ile yada Hcg testi yapabilirsiniz.

Y

yılmzseren

Forum Okuru
iyi günler ben adet olmayınca 3 tane test yaptım hepside negatif çıktı ilk defa adetim gecikiyor durum nedir

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, adet gecikmesi sonrası 3 tane gebelik testi uygulamışsınız ve sonuç negatif bu durum da gebe olmadığınızı belirtelim.Gecikmenizin nedenini öğrenmek için bir kadın doğum uzmanına görünüp muayene olun.

M

manarin.

Forum Okuru
adetim 2 gün geçti bu sabah test yaptım silik çıktı hamilemiyim