İdrardan sonra gelen sıvı abdesti bozar mı ?

L

liyatattülli

Forum Okuru
İdrardan sonra gelen sıvı abdesti bozar mı ?
İDRARDAN ÖNCE SONRA GELEN SIVI YA DA İDRAR gusül gerektirir mi ya da abdesti bozar mı ? Özellikle namaz kılanların son derece bu sıkıntılar ile karşılaştıklarını biliyorum. Bazı şeylerden tam anlamı ile kaçınmadıkça doğru yapmadığımı düşünüyorum. Yani çişini yap çek kilodunu çık abdest al bana biraz sıkıntı veriyor. Hatta çok ama çok sıkıntı veriyor Özellikle bayan ya da erkek olarak idrardan sonra temizlik için ne yapıyorsunuz. Necaset dediğimiz şeylerden ben de sizler gibi uzak durmak istiyorum bana yardımcı olur musunuz arkadaşlarım

Yani soruyu tam olarak anladığımı düşünmüyorum. Yine de anladığım kadarı ile yazmak istiyorum sizi bilgilendirmek adına. İdrardan sonra gelen sıvı için eğer erkek iseniz tam anlamı ile sıkıştırma yaparak ilgili bölümde kalan idrarı tam boşaltırsınız. Yine kafanızda soru işareti olur ise eğer bu sefer de tuvalet kağıdı yardımı ile sararsınız. Kadınlar için ise ped kullanabilirsiniz. Abdesti bozmadan ziyade dediğiniz üzere necasetten uzak durmak gerekiyor.

İdrardan sonra gelen herşey namaz abdestini bozar , idrardan sonra gelen sıvı erkekler de eğer meni ise gusül abdestini de bozar eğer belirsiz bir sıvı ise meni değilse sadece namaz abdestini bozar

Geri