İftara Ne Pişirsem Haydi Birbirimize Fikir Verelim Melekler :)

T

TİTAN

Forum Okuru
İftara Ne Pişirsem Haydi Birbirimize Fikir Verelim Melekler :)
iftara ne pişirsem
iftara ne yemek yapsam

11 Ayın Sultanı Mübarek Ramazan ayının ilk sahuruna bu gece sabaha karşı kalkarak niyetlerimizi ettik ve oruçlu olarak Ramazan ayının ilk gününe uyandık melekler :) Allah hepimizin ibadetlerini ve dualarını hayırlısıyla kabul etsin inşaalllah .

Ramazan ayı olunca mutfak daha bir önem kazanıyor haliyle. 17 saat gibi uzun bir süre aç kalmak daha bir özenli sofralar kurmaya, daha bir çeşitli yemekler yapmaya itiyor insanı :) Tabi burada kesinlikle israfa kaçmamak gerektiğinin altını da çiziyoruz. :)

Bayanların zaten normalde de varolan akşama ne pişirsem telaşı artık iftara ne pişirsem olarak devam ediyor. Sitemizde sizlerle 30 günlük iftar menüleri paylaştığımız bir bölüm mevcut. Bu konumuzdan da sizler iftara ya da sahur neler hazırlıyorsunuz paylaşın istedik. Böylece birbirimizden fikir alır, düşünme derdinden kurtuluruz :)

Hadi bakalım parmaklarınız konuşsun iftara ne pişireceksiniz ? :tik:

iftar-2b5.jpg

Sofranızın bereketli, ağzınızın tatlı gönlünüzün hoş olacağı bir Ramazan ayı diliyoruz sizlere... :)

tıtanım bende tavık kavırma pılav salata bol mesrubat soguk su salata bıde hurma karpuz ohh daha ne sahuruda pataes kızartabılırım belkı hafıf sade kahvaltı

ayy bende de mercimek çorbası var :D:D dün yapmıştım arttı bugün ısıtıcam yanında da fırın poşetinde tavuk patates, pirinç pilavı ve salata yada cacık düşünüyorum :D:D herkese şimdiden afiyet olsun Allah kabul etsin bizlere de dua etmeyi unutmayın :D:D

hee sahura da börek yaptım dünden yanına ek bişey daha yaparım diye düşünüyorum :D:D kahvaltılık vs işte :D:D valla akşam nasıl olurum bilmiyorum ama sahurda biraz çok yiyorum yaaa ertesi gün acıkmayayım diye hahaha

Of off menüler süper, hanginize gelsem acaba :D:D Davetsiz misafir kabul eder misiniz kızlar :D:D

Bir yanda tavuk kavurmalar, bir yanda börekler, ay bana birşeyler oluyor :S

Yaprak sarma var mı yaprak sarma istiyorum bennn :D:D Biz de barbunya pilaki , pilav, fırında tavuk, cacık, kola, salata yoksada yeşillik var heralde :D:D:D:D Ama yemek benim umrumda değil bir fincan kahve ve sigara of offfffffffffffff :S

önce şehriye çorbasıyla hafif bi açılış :) sonra soslu tavuk sote yanına peynirli tereyağll makarna ve çoban salata- yoğurt-karpuzve meşrubat...Rabbim ne verdiyse çok şükür...

Geri