İftara Ne Pişirsem Haydi Birbirimize Fikir Verelim Melekler :)

iftar

bu akşam ki mönümü eşimin isteği üzerine yapıyorum :D:D köfte, patates kareli ayranlı (dudmaç ) çorbası bizim yöreye ait :D:D dünden kalan peynirli makarnam çaybide salata bide bol bol su :D:D

benim bugünki menümde buz gibi suuuuu :D:D yayla çorbası karnıyarık domatesli pilav coban salata ayran tatlı olarak revani yaptım....

Bizim evde bu gün iftara tüm aile davetli ve yemek menümüz; fırında güveç, bulgurlu ciğer pilavı, sebzeli ve kıymalı makarna (ben yaptım) et suyuna şehriye çorbası (ben yaptım) çiğköfte, hoşaf, etli patates haşlama, salata, cacık, kola, karpuz kavun gibi bir menümüz var:) Tüm Melek'lerimiz de bu akşam ki iftar soframıza davetlidir :D:D:D:D

Hey maaşallah, bu menüyle tüm Melekler de doyar vallahi, ellerine sağlık adminim :D:D

Vallahi menüler yıkılıyor yine, hele o buz gibi suuuuular yok mu :deli:

eveeeetttt bugünün menüsünü yazıyorum hemennnn.....bol domates ve nohutlu bamyaaa,yanına bulgur pilavı,yoğurt.....tatlı olarakta revaniiiii....belki bide peynirli börek yapıcammmm....bol bol buz gbiii suuu yanınadaaa

Selam meleklerr :deli:
Önce hafif buzlanmış suuuuuuuuuuuu :deli:
Sonra çorba (henüz karar vermedim ama sanırım sarımsaklı un çorbası ), beylerin isteği üzerine bol domatesli biberli kekikli yürek sote, şehriyeli pilav, salata, karpuz, kola, meyve suyu, ramazan şerbeti, yani içecek ne varsa evde hahaha

Ellerimize sağlık, afiyet olsun, Allah kabul etsin :D:D

Merhaba...
Bizim evde de bu akşam, dünden kalan güveç, ciğerli pilav, sebzeli ve kıymalı makarna var birde annemin canı çekmiş mangal yakacaz, közlenmiş biber, domates, patlıcan, ayran, kola, karpuz ve kavun kardeşler var:) Buyrun gelin hepbirlikte iftar edelim:)

Bu arada Titan adminim unlu sarımsaklı çorbanın tarifini bir ara konu olarak açarsanız sevinirim merak ettim :)

Merhaba...
Bizim evde de bu akşam, dünden kalan güveç, ciğerli pilav, sebzeli ve kıymalı makarna var birde annemin canı çekmiş mangal yakacaz, közlenmiş biber, domates, patlıcan, ayran, kola, karpuz ve kavun kardeşler var:) Buyrun gelin hepbirlikte iftar edelim:)

Bu arada Titan adminim unlu sarımsaklı çorbanın tarifini bir ara konu olarak açarsanız sevinirim merak ettim :)

Ellerine sağlık Rüyam adminim :D:D
Ben de ilk defa deneyeceğim, inşaallah iyi olursa derhal buradan hepinizle paylaşacağım :D:D

Geri