İftara/Sahura Ne Pişiriyorsunuz Melekler 2013

• Konbuyu başlatan TİTAN
TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
ÖzGüL.' Alıntı:
bizde dün eşimin teyzesıne gittik bizi dışarda çok güzel bi yerde ağırladı :)) bugun bende şehriye çorbası,taze fasulye,bulgur pilavı ve tavuk yaptım yanınada salata.bitmiyorr bu yemek derdiii bitmiyor hahaha
Özgl, teyze sizi nereye götürdü, yoksa bizim iftar mekanları bölümünde tanıttığımız yerlerden biri mi hahahaİnş kadıncağız kazıklanmamıştır :D:D

Bu arada dün yoğun ısrar üzerine kıymalı pide yaptım, evet itiraf ediyorum yedim ama 1.5 tane :D:D Şunu da belirteyim benim pideler kebapçılardaki pideler kadar büyük olmuyor :D:D

Bugün muhtemelen börek, patates salatası ve kahvaltı gibi hafif bir menüyle geçiştireceğim, çünkü kaç gündür hayli ağır yedik :D:D

bitanesi

bitanesi

Hamiş Melek
bugün dünden kalan yemekler var
cuma günü misafirlerim gelio onlar için şöyle bir menü hazırladım
mercimek çorbası
ara sıcak tavuk dürüm
bezelyeli izmir köfte pilav
patatesli börek
çoban salata
cacık
kavun
revani

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
bitanesi' Alıntı:
mercimek çorbası
ara sıcak tavuk dürüm
patatesli börek
çoban salata
cacık
kavun
revani
Harika vallahi, maaşallah bu ramazan misafiriniz hiç eksik olmadı bitanesi :D:D

Ö

ÖzGüL

Daimi Üye
Üye
yok "TİTAN' Alıntı:
Özgl, teyze sizi nereye götürdü, yoksa bizim iftar mekanları bölümünde tanıttığımız yerlerden biri mi hahahaİnş kadıncağız kazıklanmamıştır :D:D

Bu arada dün yoğun ısrar üzerine kıymalı pide yaptım, evet itiraf ediyorum yedim ama 1.5 tane :D:D Şunu da belirteyim benim pideler kebapçılardaki pideler kadar büyük olmuyor :D:D

Bugün muhtemelen börek, patates salatası ve kahvaltı gibi hafif bir menüyle geçiştireceğim, çünkü kaç gündür hayli ağır yedik :D:D
TİTAN' Alıntı:

yok titanım burda başakşehırde biyere getirdi ama çok güzeldi yok kazık değildi :) teyze saolsun hahaha bu arada pideleri götür titanım afiyet bal şeker olsun.löp löp et olcak sizin diyet topınız hahaha

Asena_Sule

Asena_Sule

Daimi Üye
Üye
bitanesi' Alıntı:
mercimek çorbası
ara sıcak tavuk dürüm
patatesli börek
çoban salata
cacık
kavun
revani
kıss maşllah da o tavuk dürüm ne kıss hazır mı söyliyeceksn :)

Asena_Sule

Asena_Sule

Daimi Üye
Üye
benimde yemeğim yok bide tek başımayım eşiimde geç gelecek kendime ne yapsam aab canım acayip akrşık kızrtma istiyor dokunurmu acaba diye korkuyorum

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Asena_Sule' Alıntı:
benimde yemeğim yok bide tek başımayım eşiimde geç gelecek kendime ne yapsam aab canım acayip akrşık kızrtma istiyor dokunurmu acaba diye korkuyorum
Senin mide hassastı yanlış hatırlamıyorsam, gece acillere düşme bak sonra aç mideye kızartmayla :D:D

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
ÖzGüL.' Alıntı:
yok titanım burda başakşehırde biyere getirdi ama çok güzeldi yok kazık değildi :) teyze saolsun hahaha bu arada pideleri götür titanım afiyet bal şeker olsun.löp löp et olcak sizin diyet topınız hahaha
Löp löp etler seni götürsün özgl, sen bir doğum yap hayırlısıyla ben o zaman görecem löp löp etleri hahaha

Asena_Sule

Asena_Sule

Daimi Üye
Üye
TİTAN' Alıntı:
Senin mide hassastı yanlış hatırlamıyorsam, gece acillere düşme bak sonra aç mideye kızartmayla :D:D
haklısın titan benim mide hassas ben en iyisi bi çorba bide slata yapsma yeter

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Asena_Sule' Alıntı:
haklısın titan benim mide hassas ben en iyisi bi çorba bide slata yapsma yeter
O kadar da değil canım, bir sebze yemeği de fena gitmez hani, ya da menemen yap kahvaltıyla beraber, bir de çay, mis :)

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Eee kızlar, ramazan geleli akşam yemeği yemiyorsunuz herhalde, hani menüler ? hahaha

Bu akşam etli yaprak ve kabak dolması yapacağım. Önüne tarhana çorbası, ardına da belki makarna. Salata ve tabi ki ramazanın gülü güllaç. Her ne kadar güllacı çocuklar sevmese de, onlara da çayın yanına bisküvi :)

bitanesi

bitanesi

Hamiş Melek
ben bugün davetliyim
yarın misafirlerim var yaptıklarımı yazarım

Asena_Sule

Asena_Sule

Daimi Üye
Üye
bende bugün kumpir yaptım :) çayla artık idare edecem evde tekim aklıma bişey gelmedi :)

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Ben de dün gece bugün iftar için zeytinyağlı yaprak sarması da yaptım. Gerçi hem etlisi hem zeytinyağlısı olmaz aynı menüde ama büyük oğlan çok istedi, ne yapalım :D:D

Asena_Sule

Asena_Sule

Daimi Üye
Üye
benidmde canım ne mzandır istiyor yaprak sarmask ama ahhh şu üşengeçlik olmasa bide :)

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Asena_Sule' Alıntı:
benidmde canım ne mzandır istiyor yaprak sarmask ama ahhh şu üşengeçlik olmasa bide :)
Dün öldüm yorgunluktan hem yarım tencere etli, hem bir tencere zeytinyağlı :S Canım çıktı. Ama siz iki kişisiniz, hadi üşenme kalk da yap :D:D

Asena_Sule

Asena_Sule

Daimi Üye
Üye
TİTAN' Alıntı:
Dün öldüm yorgunluktan hem yarım tencere etli, hem bir tencere zeytinyağlı :S Canım çıktı. Ama siz iki kişisiniz, hadi üşenme kalk da yap :D:D
benim eşim pek yemez de ben severim samayı bakayım alkonumda varmı asmada yaprak topluyum da sarıyım taze tane :)

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Asena_Sule' Alıntı:
benim eşim pek yemez de ben severim samayı bakayım alkonumda varmı asmada yaprak topluyum da sarıyım taze tane :)
Oooo, ne güzel asman da var demek :)

Ben bugün için henüz karar vermediğim bir çorba yapacağım. Yanında patates dolması, makarna ve köy peynirli börek olacak. Ve tabi ki buzz gibi suuuuuuuu :D Sonrasında soğuktan donmak üzere olan beyaz ve siyah üzümlerle, bir kavanoz da nutella :D

Asena_Sule

Asena_Sule

Daimi Üye
Üye
TİTAN' Alıntı:
Oooo, ne güzel asman da var demek :)

Ben bugün için henüz karar vermediğim bir çorba yapacağım. Yanında patates dolması, makarna ve köy peynirli börek olacak. Ve tabi ki buzz gibi suuuuuuuu :D Sonrasında soğuktan donmak üzere olan beyaz ve siyah üzümlerle, bir kavanoz da nutella :D
bende görümcemde davteliydim yemeğe kuru fasulye plav slata bide tavuk sote yapmış aö kaldım bişye yemedim :) sanada bu arada afiyet oolsun titancımmmm :) tatlı niyetine nutellamı yiyeceksin iyi fikir alsında bende evde var ama diyete girdim yiyemiyorum :)

Asena_Sule

Asena_Sule

Daimi Üye
Üye
titannnnn en seini küçükklük halinin buldum nutella yerkene hahahaha