İftarda Ne Pişirsem İftar Sahur Menülerimizi Paylaşalım Melekler :)

• Konbuyu başlatan TİTAN
TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
iftara ne pişirsem, sahur menüleri, iftar menüleri iftarda ne yemek yapacaksınız kızlar ?

Sevgili melekler, aslında geç bile kaldık bu konu için ama olsun. Nerden başlasan kardır.:D:D Hadi bakalım herkes iftar ve sahur menülerini paylaşsın da hergün "bu akşam ne pişirsem" derdine düşen meleklerimiz için kolaylık olsun. Hayırlı, bereketli, dua ve niyaz dolu huzurlu sofralarımız olsun inşaallah ;)

iftar-jpg.33501 İftarda Ne Pişirsem İftar Sahur Menülerimizi Paylaşalım Melekler :) Melekler Mekanı Forum

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Önce ben başlayayım Melekler :) İlk gün sebzeli tavuk haşlama, karnıyarık ve pilav vardı. Aslında sırf sebzeli haşlama yetti ama dünden kalmıştı, diğerlerini o gün ekledim.
Ertesi gün karnıyarıkla devam ettik. Üçüncü gün eşim canı çekmiş, kelle, paça getirdi. Ramazan ramazan çekmiş canı işte :oppucuk: Onu pişirdim, sadece o yetti ve tabi bu menülerin yanında bol salata. Sonrasında etli mantar sote-pilav-çorba.

Bugün ise kuru fasülye ıslatmıştım, yanına pilav ve önüne çorbayla menüyü tamamlamayı düşünüyorum.

Sahurda ise tost ya da yumurtalı kahvaltı, ya da karpuz peynir ekmek. Bundan sonraki menülerde görüşmek üzere diyelim :D:D

M

mavi_kelebek

Forum Okuru
düğn annemlerdeydım babam taze balık aldı :D:D onu yedık mercımek corbası , balık , yeşil salata, revanı tatlısını yıyecek yer kalamyınca cayla bırlıkte yedık herkeze afıyet olsun :) bıde asitli içeçeklerden oyy oda benı şişiriyo

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
İçmeyim içmeyim diyorum ama asitli içeceklerden de uzak duramıyorum ben de :oppucuk:

M

mavi_kelebek

Forum Okuru
TİTAN' Alıntı:
İçmeyim içmeyim diyorum ama asitli içeceklerden de uzak duramıyorum ben de :oppucuk:
evet aynen tıtanım yaaa zaten ıcımızı ferahlatan tek sey keske ıcıde ne var bıleseydık

bende bu gun yogurt corbası , türlü , bu kadar zaten evde ben tek oruçluyum buda bana yeter esıme soylerım tatlı bır sey alır :)

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Haydaa niye kimse birşey yazmamış :D:D

Ben devam edeyim o zaman :D:D

Dündan kalan çorba, kuru fasülye ve pilav var. Bol salata, meyve. Tatlı yapmamakta direniyorum bakalım nereye kadar :D:D

mylife-17

mylife-17

Hamiş Melek
Soyle güzel bir ekmek tatlisi yap. KAYMAKLI :) Direnme hic titan. Yedikten sonrada bir turk kahvesi ic. Herşeyi unutturur. :))

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
hasibe gozutok' Alıntı:
Soyle güzel bir ekmek tatlisi yap. KAYMAKLI :) Direnme hic titan. Yedikten sonrada bir turk kahvesi ic. Herşeyi unutturur. :))
hasibe gozutok' Alıntı:

Etimek tatlısı diyorsun herhalde :D:D Ben severim ama eşim sevmiyor ne yazıkki, o yüzden yapmam :D:D Yakındır, güllaç diye tutturur :D:D

Kahve için teşekkürler ama ben kahve içmem, hiç sevmem :D:D

mylife-17

mylife-17

Hamiş Melek
Benden bugun yemek menusu; iskembe corbasi (kendim yaparım terbiyeli hazir degil :) ) firinda karniyarik, bol domatesli bulgur pilavi, cacik, tatlı da dondurmali firin sutlac.

elif21

elif21

Üye
Üye
benim de bugün ki menüm; tarhana çorbası,mantı (hazır olanlarından :D) tatlı olarakta şekerpare:yemek:

mylife-17

mylife-17

Hamiş Melek
elif21' Alıntı:
benim de bugün ki menüm; tarhana çorbası,mantı (hazır olanlarından :D) tatlı olarakta şekerpare:yemek:
mber: 20152"]benim de bugün ki menüm; tarhana çorbası,mantı (hazır olanlarından :D) tatlı olarakta şekerpare:yemek:[/QUOTE]
Yaa ne yapiyim elif esim cok seviyor. Hazir corba hic icmiyor. Bir iki kere hazir corba aldim. Tartistik. Ne demisler deliyle ulunun lafini dinlicekmissin. :)

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Bizde misafir vardı, ondan öncesinden de yemek artmıştı. Dolap sahan dolu :D:D Mercimek ve domates çorbası-kuru fasülye-pilav-zeytinyağlı taze fasülye- etli biber dolması :D:D Schhhhhhhweppessss :D:D Meyve ve çikolata :D:D Tabi ara sıcak isterlese bir de onlar :S

elif21

elif21

Üye
Üye
TİTAN' Alıntı:
Bizde misafir vardı, ondan öncesinden de yemek artmıştı. Dolap sahan dolu :D:D Mercimek ve domates çorbası-kuru fasülye-pilav-zeytinyağlı taze fasülye- etli biber dolması :D:D Schhhhhhhweppessss :D:D Meyve ve çikolata :D:D Tabi ara sıcak isterlese bir de onlar :S
hay maşallah menü çok zenginmiş:abo:

mylife-17

mylife-17

Hamiş Melek
TİTAN' Alıntı:
Titan toplanip sana geliyoz ailecek o kadar yemek varken doyurursun heralde bizi esilam yiyemesede onaada meyve veririz :huhe:

A

aysen*

Aktif Üye
Üye
bizde bu aksam , tarhana corbasi ,bulgur pilavi cacik salata var elektrikli izgaraylaa kanat yapicam yetiversin