İftar Sahur Menülerimizi Paylaşalım Melekler :)

TİTAN

*Melekler Mekanı*
İftar Sahur Menülerimizi Paylaşalım Melekler :)
iftara ne pişirsem, sahur menüleri, iftar menüleri 2014

Sevgili melekler, aslında geç bile kaldık bu konu için ama olsun. Nerden başlasan kardır.:D:D Hadi bakalım herkes iftar ve sahur menülerini paylaşsın da hergün "bu akşam ne pişirsem" derdine düşen meleklerimiz için kolaylık olsun. Hayırlı, bereketli, dua ve niyaz dolu huzurlu sofralarımız olsun inşaallah ;)

iftar.jpg

Önce ben başlayayım Melekler :) İlk gün sebzeli tavuk haşlama, karnıyarık ve pilav vardı. Aslında sırf sebzeli haşlama yetti ama dünden kalmıştı, diğerlerini o gün ekledim.
Ertesi gün karnıyarıkla devam ettik. Üçüncü gün eşim canı çekmiş, kelle, paça getirdi. Ramazan ramazan çekmiş canı işte :oppucuk: Onu pişirdim, sadece o yetti ve tabi bu menülerin yanında bol salata. Sonrasında etli mantar sote-pilav-çorba.

Bugün ise kuru fasülye ıslatmıştım, yanına pilav ve önüne çorbayla menüyü tamamlamayı düşünüyorum.

Sahurda ise tost ya da yumurtalı kahvaltı, ya da karpuz peynir ekmek. Bundan sonraki menülerde görüşmek üzere diyelim :D:D

düğn annemlerdeydım babam taze balık aldı :D:D onu yedık mercımek corbası , balık , yeşil salata, revanı tatlısını yıyecek yer kalamyınca cayla bırlıkte yedık herkeze afıyet olsun :) bıde asitli içeçeklerden oyy oda benı şişiriyo

İçmeyim içmeyim diyorum ama asitli içeceklerden de uzak duramıyorum ben de :oppucuk:
evet aynen tıtanım yaaa zaten ıcımızı ferahlatan tek sey keske ıcıde ne var bıleseydık

bende bu gun yogurt corbası , türlü , bu kadar zaten evde ben tek oruçluyum buda bana yeter esıme soylerım tatlı bır sey alır :)

Haydaa niye kimse birşey yazmamış :D:D

Ben devam edeyim o zaman :D:D

Dündan kalan çorba, kuru fasülye ve pilav var. Bol salata, meyve. Tatlı yapmamakta direniyorum bakalım nereye kadar :D:D

Geri