İkiz Bebeklerin Banyosu Nasıl Yaptırılır?

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
İkiz Bebeklerin Banyosu Nasıl Yaptırılır?
İkiz Bebeklerin Banyosu- İkiz bebeğe bakmak gerçekten zor bir iştir tek bebeğe bakmaktan daha da bir güç bir iş olabilir bir bebeğe banyo yaptırmak başlı başına zorken ikiz bebeği düşünemiyorsunuz bile belki. Ama korkmayın tabii ki bunun da kolay yolları var yardım almaktan kesinlikle çekinmeyin eşinizden kayınvalidenizden yanınızda mutlaka yardımcı olsun özellikle yeni doğan bebeklerde yani yenidoğan ikiz bebeklere banyo yaptırmak biraz zor olabilir. Hele ki çok küçük doğmuş olabilirler erken doğmuş prematüre olabilirler. Öncelikle ikizlerinizi banyo yaptırmak için banyodan önce yanınızda bulunması gereken şeyleri söylemek istiyorum önce suyu hazırlayın sonrasında bezini kremini kıyafetlerini mutlaka yanında hazır edin ki bebek banyodan çıktıktan sonra üşümesin hemen giydirebilin.

ikiz bebek banyosu.jpg

Ben ikizlerimi aynı gün hemen arka arkaya yıkıyordum ama siz bir gün arayla yıkarsanız daha fazla zorlanmamış olursunuz. İkiz bebeklerin banyosunda önemli olan bir kural da bir bebeği yıkarken diğer bebeğin emniyetli olduğundan emin olmalısınız yani bir bebeği yıkarken ikinci bebeğin yatağında ya da korunaklı bir yerde olmasına özen göstermelisiniz mutlaka dediğim gibi zaten yardımcı olduğunda sizin işiniz epey kolaylaşacaktır. Banyodan sonra bebeğinizi giydirip onu da aynı şekilde emniyetli bir şekilde yatağa koyup diğer bebeği hemen yıkamaya geçmelisiniz. İkizlerinize banyo yaptırırken yardımcı kişinin de mutlaka tecrübeli birisi olması gerekir yani sizin ve sizinle birlikte senkronize hareket etmesi gerekir ikizlerinizi banyo yaptırdıktan sonra üşümemesi için sıcak bir ortam sağlamalı özellikle yeni doğan bir bebek ise mutlaka odanın içerisi 24-25 santigrat derece olmalı.

İkiz bebeklerinizi yıkarken küvet ve küvet filesi kullanmak işinizi epey kolaylaştıracaktır eğer bulamadıysanız bir leğenin ortasına havlu gibi yumuşak bir beze benzer bir şey koyarak bebeğinizi yıkamak da işinizi kolaylaştıracaktır. Tabii yenidoğan gibi zor olmayacaktır daha büyük ikiz bebeklerin yıkama olayı şu an benim ikizlerim 2 yaşındalar ve gayet rahat bir şekilde kendi başıma yıkayabiliyorum onları ve hatta daha eğlenceli bir hal aldı artık banyomuz diyebilirim. Eskiden gerçekten çok zorlanırdım mutlaka eşim de yardımcı olurdu bana ama dediğim gibi artık uzun süredir ben kendim sorunsuz bir şekilde banyoda duşakabin içerisinde rahatlıkla yıkayabiliyorum. Hatta küçüklükten itibaren suya onu alıştırın ki su ile oynamak suyu sevmesi size de kolaylık sağlayacak banyo esnasında ağlamayacaktır.

ikizlere banyo yaptirmak.jpg

İkiz bebek büyütmek tabii meşakkatli bir iş doğru ama büyüdükçe inanın işleriniz kolaylaşacak. Çok küçük yaşta yani bebekken onlara suyu sevdirmelisiniz onların suyu sevmesi birazda size bağlı siz ne kadar suyu sevdirirsiniz banyo yapmanızda onları o kadar kolay olacaktır. Yenidoğan ikiz bebeklerin özellikle kışın doğanlar için haftada bir ya da 10 günde bir banyo yaptırmak uygun olacaktır ama havalar ısındıkça banyoyu sıklaştırabilirsiniz. Daha yaşının ilerlediği zaman banyoya istediğiniz vakitte yaptırabilirsiniz ama dediğim gibi kışın odanın uygun sıcaklıkta olmasında fayda var.

Bir tek bebeği yıkamak başlı başına bir sorun. Ben bebek yıkamaktan çok korkarım. Elimden kayıcak düşücek yada bir yerini incitirim korkusu var. Allah ikiz annelerine yardım etsin .Bebek tek yada ikiz olsun mutlaka birilerinin yardımı gerekli.Bebeği yıkamadan öncede bir takım güvenlik önlemleri alınmalı. Çok güzel anlatmışsınız paylaşım için teşekkürler.

bebeğin sağlıklı bir şekil de gelişmesi için mutlaka banyo yapılması gerekiyor hem banyo sonrası bebekte rahatlar ve daha güzel bir uyku uyur. Gerçekten tek bebek bile yıkamakta bazen zorluluk yaşatıyor ikiz bebeği düşünemiyorum bile bir yardımcıya ihtiyaç olacaktır hem yıkarken hem giydirme esnasında anneye yardım edecek baba yada başka bir yakını bulunursa daha pratik bir şekil de banyo işlemi olacaktır.

Benim ablamın ikizleri var onlarla banyo yapmak gerçekten çok keyifli. İki yeğenimde çok benziyor ve hangisini yıkdağımızı bazen şaşırabiliyoruz .İkiz annesi olanlara olacaklara çok güzel ve faydalı bilgiler vermişsiniz. Paylaşım için teşekkürler.

Geri