İlişkiden hemen sonra adet oldum hamile kalırmıyım?

Uzman SühaN

Administrator
İlişkiden hemen sonra adet oldum hamile kalırmıyım?
Hamile kalma oranının en yüksek olduğu dönem yumurtlamadan dört gün önce ve yumurtlamadan bir iki gün sonrasıdır. Yumurtlama olduktan 12 -24 saat içerisinde döllenme olmaz ise yumurta ölür.
Kadınların aklında olan bir şüphede adet oldum ama yine de hamile olabilirmiyim sorusudur. Bu genel olarak adet düzensizliğini de beraberinde getirir. Eğer üstüne görmekten korkuluyorsa son adet tarihine bakılmalıdır. Cinsel ilişkiden sonra adet görmüş iseniz hamile olma olasılığınız yoktur.

Yersiz korkulara kapılmayın. Eğer günlük doğum kontrol hapı kullanıyorsanız ertesi gün hapınızı almaya devam etmelisiniz. İlişki sonrasında hem adet oldunuz hem de hapınızı aldıysanız hamile olma riski ortadan kalkmıştır.
Cinsel ilişkiye girdikten sonra adet kanamanız olmuş ise adet döneminize yakın bir zamanda cinsel ilişki yaşamışsınız demektir. Son adet tarihinizden itibaren yumurtlama döneminizi hesaplamalısınız. Yumurtlama dönemi dışında gebe kalma ihtimali çok düşüktür.

adet-doneminde-hamile-kalinirmi.jpg

Cinsel ilişkiden sonra adet görmek farklı sebeplerle de olabilir. Stres, istenmeyen bir birliktelik yaşamışsanız korku, adet düzensizliğiniz varsa zamanından önce ve sonra adet olabilirsiniz.
Cinsel ilişkiden hemen sonra hiç beklenmedik bir şekilde adet kanmaması olması rahim ağzı Enfeksiyonlarından kaynaklanabilir. Bu Enfeksiyonlara servisit adını vermekteyiz. Tedavi edilmelidirler. Eğer ilişki adet dönemine yakın bir zamana denk gelmişse akmaya hazırlanan kanın dışarı çıkması olarak da yorumlanabilir. İlişkiden sonra ara kanamaların olup olmadığı takip edilmelidir.
Menapoz döneminde kuruluğa bağlı olarak adet kanaması şeklinde kanamalar cinsel ilişkiden sonra görülebilir. Rahim ağzı kanserleri de cinsel ilişkiden sonra adet kanaması şeklinde belirti verebilir. O nedenle önemsenmelidir. Adet olmak kesinlikle hamile olmadığınız anlamına gelmez.
Üstüne görerek bir ay sonra hamile kaldığınız ortaya çıkabilir. Bu tür bir olayın olma olasılığı oldukça düşüktür. Kılcal damarlar embriyo yerleşirken adet kanaması şeklinde kanama yapabilir. Fakat anne adayı bu kanamanın normal adet kanamasından daha farklı bir kanama olduğunu anlar. Adetin şekli kanamanın miktarı kanamanın zamanı kadının kendi adet şeklinden farklılıklar gösterir. Ancak çok büyük bir yüzde oranı ile cinsel ilişkiden sonra adet olmuşsanız hamile değilsinizdir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlişkide bulunalım 4 ay oldu 4 aydr hersy düzgün olmasına rağmen 4 aydan sonra hamilelik belirtilerinin çoğunu gösterdim hamile kalma sansim varmi

Erkek arkadaşımla İlişkiye girdikten sonra hemen akıntı yaşadım ve bir gün sonrada kanamam oldu adet geçireli daha 6 gün oldu ve ilişkiden sonra 7 günde kanamam oldu hamile kalma olasılığı varmı ?

Şüpheli ilişki sonrası adetiniz gerçekleşmiş bu durumda gebe değilsiniz . Kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.

Merhaba ben sürtünme ile ilişki yaşadım iki gün sonra regl kadar yoğun olmasa da onun gibi kırmızı,ve koyu bir akıntım oldu yaklaşık 2 gün sürdü ilişkiden 4 gün sonra ella kullandım elladan sonra akıntım pembe ve kahverengimsi bi hal aldı sizce hamile olma ihtimalim var mıdır

Merhaba, regl olup olmadığınızdan emin değilsiniz. Son adet tarihiniz nedir ? Korunmasız he ilişki gebe kalma açısından risktir.Ertesi gün hapları gebelikten %100 korumaz.

Merhaba, regl olup olmadığınızdan emin değilsiniz. Son adet tarihiniz nedir ? Korunmasız he ilişki gebe kalma açısından risktir.Ertesi gün hapları gebelikten %100 korumaz.

İlişkiden önceki son adet tarihim 4 haziran ilişki 17 haziranda gerçekleşti (bakire olduğumu da belirtmek isterim) regl benzeri kanamam 20 haziranda gerçekleşti ve 21 haziranda ella kullandım ve ondan sonra akıntı pembe ve kahverengimsi bi hal aldı dün idrar testi yaptım negatif çıktı yine de emin olamadım

Şüpheli ilişki sonrası adetiniz gerçekleşmiş bu durumda gebe değilsiniz . Kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.
Iyi gunler erkek arkadasim bosaldiktan sonra elini vajinamin dufak kismina soktu elinde bisey varmiydi bilmiyorum ama ertesi gun olmam gerekn gunde regl oldum hamile kalirmiyim ?

Merhaba erkek arkadasim ile iliski yasadim korunmadim 24 Ekimde adet olmam gerekiyordu ama o gun adet görmedim aksami iliski yasadik dört gün oldu halen adet görmüyorum hamile kalmis olabilirmiyim

Geri