İlişkiden sonra idrarımı yaptım hamile kalırmıyım?

Uzman SühaN

Administrator
İlişkiden sonra idrarımı yaptım hamile kalırmıyım?
ilişkiden sonra idrar yapmak gebeliği önlermi,ilişki sonrası tuvalate gitmek gebeliği önlermi,ilişki sonrası hemen kalktım hamile kalımıyım,ilişkiden sonra idrar yapma ve gebelik hakkında bilgiler

İlişkiden sonra idrar yapmak genellikle önerilmeyen durumların içinde yer alıyor. Bunun nedeni ise elbette hemen ayağa kalkmanız ve tuvalette oturmanız dolayısı işle spermlerin dışarıya çıkıyor olması olacaktır. Sizler hamile kalmayı daha hızlı bir şekilde yapmasına olanak vermek istiyorsanız o halde ilişkiden sonra bir süre sonra yatakta yatmalı ve hatta ayaklarınızı havaya kaldırmalısınız

t.jpg

Daha sonrasında ise bir süre dinlenebilir ve kalkıp idrarınızı yapabilirsiniz. İlişkiden hemen sonra idrar yapmamak mı gerekir gebelik istiyorsak tarzında sorulara aslında en doğru yanıtı almış olacaksınız. Mümkünse ilişkiden önce tuvalete gidebilir ve sonrasında biraz dinlenebileceğinizi bilmeniz en doğrusu olacaktır.

Sitemizde yer alan hamile kalmayı hızlandıran diğer önerileri de okuyabilirsiniz. Aynı zamanda ilişki öncesi kayganlaştırıcı ya da farklı krem gibi ürün gruplarını da kullanmaktan kaçınınız. İdrarınız içinse en az bir yarım saat beklemeli ve daha sonrasında tuvalet ihtiyacınızı gidermelisiniz. Bu aşamaları yaparak çok daha emin bir şekilde hamile olmaya giden yoldan yürüyebilirsiniz.

merhaba sorum var evleneli 2 sene oldu çocuk ıstemıyorduk dogum kontrol hapı kullandım duyduguma gore cocuk olmasını engellıyormus yada sakat dogumlar oluyormus ılacı 7 ay kullanımdan sonra bıraktım ve suanda cocugum olsun ıstıyorum ilişkiden sonra idrarımı yapıyordum burda duydum kı hamıle kalınmazmış dısarıya cıktıgı ıcın peki idrar yapmazsam cocugumun olma ıhtımalı var mı yada kullandıgım ılacın cocugumun olmamasında bı etkısı varmı ve adetim benım çok dğzensiz bununda etkısı olur mu .

Öncelikle selamlar doğum kontrol hapını kullanmak sakat doğumlara neden olmaz sadece doğumu yani sizin gebe kalmanızı engeller. Onun haricinde idrar yapma durumu için konuda zaten sizlere belirtmişiz. hemen idrar yapmanız için lavaboya oturmanızdan dolayı yani ilişkinin hemen ardından bunu yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Yapmanız gereken yarım saat kadar yatakta durup hatta konuda bilirtilen gibi on dakika boyunca belinizin altına yastığı koymanız, spermlerin yumurtalarınıza ulaşmasını hızlandırarak hamile kalmanızı sağlayacaktır.

Kullandığınız ilaçların doğuma doğurganlığa etkisi olabilir fakat siz doğum kontrol hapını soruyorsanız hayır hapı bıraktıktan sonra üç ay içinde hap etkisini yitirir ve çocuğunuzun olma ihtimali olabilir. Saygılar.

erkek arkadaşımla 7 gün önce ilişkiye girdim hemen tuvlate gitim vajinamı yıkadım spermler aktı hemen böylede hamile kalınırmı korkuyorum

Merhaba, korunmasız her ilişki istenmeyen gebelik açısın dan risk oluşturur.İlişki sonrası vajinanızı yıkamanız gebe kalmanızı engellemez. Reglinizde gecikme söz konusu olursa gebelik testi yapın.

sevgilimle yakınlaşma oldu içime boşaldı bende hemen gidip idrarımı yaptım ve vajinamı yıkadım yinede hamile kalırmıyım? tsk

Merhaba, istenmeyen gebelik için uygun bir korunma yöntemi seçin. Bu şekilde hareket etmeniz sizi gebelikten korumaz. Beklenen döneminizde gecikme olursa test yapın.

Mrb ben sevgilimle yakınlaştim ama birlesme olmadi.spermleri üzerinde kaldı.hemen yıkayıp tuvalate çıktım sizce hamile kalirmiyim

Mrb ben sevgilimle yakınlaştim ama birlesme olmadi.spermleri üzerimde kaldı.hemen yıkayıp tuvalate çıktım sizce hamile kalirmiyim

Mrb ben sevgilimle yakınlaştim ama birlesme olmadi.spermleri üzerimde kaldı.hemen yıkayıp tuvalate çıktım sizce hamile kalirmiyim

Yakınlaşma esnasında sperm vajinaya temas ettiyse ve vajina içine sızdıysa gebelik söz konusu olabilir. İdrarınızı yapmanız vajinanın dışını yıkamanız gebe kalmayı önlemez.

Geri