İmplantasyon kanaması her gebelikte olurmu?

Merhaba, implantasyon kanaması bir kaç gün sürebilir. Burda önemli olan yoğunluktur. Adet kanaması gibi olmaz.Bir kaç damladan ibarettir. Bugün gebelik testi yapabilirsiniz. Mutlu haberlerinizi almayı diliyorum.

merhaba ben 6 aylık evliyim ve geri çekilme yöntemi ile korunuyoruz adetim 27 günde düzenli oluyor bu ay adetim başladıktan 17 gün sonra kahverengi damla şeklinde su gibi bi akıntım oldu kesik kesik az 2 gün aralıklarla devam etti ve sağ kaşığımda kramp girmesi gibi bir ağrı oldu su an yok daha önce böyle bişeyle karşılaşmadım adet olmama 4 gün var ve kendimi aşırı yorgun ve uykusuz hissediyorum göğüslerim çok acıyor bide midem de yanma var geceleri neredeyse uykumdan zorla uyanıp tuvalete kalkıyorum idarraım çok sık geliyor hamile olabilir miyim ?

Merhaba, geri çekme yöntemi doğum kontrolünü sağlamak için etkili değildir , gebe kalınabilir. Lekelenmenizin nedeni yumurtlamaya yada rahim kaynaklı bir soruna hormonal bozukluğa işaret edebilir. Belirtileriniz gebelik lehine olsada belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmak yanlış ve yanıltıcı olur. Bu nedenle gebe olup olmadığınızı adetinizde gecikme olunca test yaparak öğrenebilirsiniz.

Merhaba, geri çekme yöntemi doğum kontrolünü sağlamak için etkili değildir , gebe kalınabilir. Lekelenmenizin nedeni yumurtlamaya yada rahim kaynaklı bir soruna hormonal bozukluğa işaret edebilir. Belirtileriniz gebelik lehine olsada belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmak yanlış ve yanıltıcı olur. Bu nedenle gebe olup olmadığınızı adetinizde gecikme olunca test yaparak öğrenebilirsiniz.
Açıkcası bende hamşle olduğumu çok düşünmedim lekelenmeyi görünce ama yorgunluk çok yüklendiği için düşünmeye başladım şimdiye kadar böyle bir kanamam da olmadığımdan tedirgin oldum hayırlısı bakalım cevap verdiğiniz için teşekkür ederim

Benim 3 gun adetim gecikti ama kanamam oldu çok az değil ama eski reglime göre az öyle damla damla değil baya var hamile olabilirmiyim

Gebelik testi yaparak sorunuzun yanıtını alabilirsiniz. Adet kanamasının miktarı her zaman aynı olmaz. Zaman zaman değişime uğrayabilir. Ayrıca şubat ayıda bir çok bayanda adet gecikmesi yanılgısı oluşturuyor.

adetime 4 gün var tuvalete gittim pembe bir leke geldi bir daha kan gelmedi yeni evliyim sizce hamile olabilirmiyim

Çoğu kadın implantasyon kanamasının farkında değildir. Genellikle, bu kadınlar normal bir adet döngüsü olarak implantasyon kanamasını yanlış anlarlar. Normal dönemlerden farklı olarak implantasyon kanamasının belirli özellikleri vardır.İmplantasyondan kanama veya lekelenme hafiftir . İmplantasyon kanaması kan pıhtıları içermez.Açık pembe veya kahverengi görünen kanlı akıntı, implantasyon belirtisi olabilir. İmplantasyondan kanama da kırmızı görünebilir, ancak daha çok kahverengi veya pembe renkte görünür.Tipik olarak, adet akışı durmadan devam eder, ancak implantasyon kanaması bir kaç damladır. İmplantasyon kanaması genellikle bir veya iki gün boyunca lekelenmeye veya kanamaya neden olur. Oysa normal adet kanaması dört ila yedi gün arasında sürer.Menstürasyon ve implantasyondan kanamalar kramplara neden olabilir. Her seferinde kanama miktarı herkes için aynı değildir. Her hamilelik farklıdır ve bu nedenle her kadın farklı implantasyon kanama süresi yaşar.Her kadın zorunlu olarak implantasyon kanaması yaşamaz. Fakat hamile kadınların yaklaşık üçte biri bunu deneyimliyor.

Merhaba ben bir Düşük yaptım ve şu an hamilelikten şüpheleniyorum yerleşme kanaması adetimden 2 gün önce oldu kahverengi renkte Bir kaç damla falan geliyordu Ama sonra adet gördüm Adetim bittikten sonra kanama yani o kahverengi leke ine geldi ve yaklaşık iki üç gün sürdü Bu leke leke geçtikten yani leke bittikten sonra mide bulantısı falan oldu bende baş ağrısı falan oldu yani İki üç gün falan sürdü O da de şu an Sabahları uyandığımda Karnıma kramplar giriyor Gaz sıkışması gibi Sizce bu normal mi yani Gebe miyim göğsümde hafif büyüme var ama hassasiyet yok Bunun nedenini Bir açıklar mısınız Teşekkür ederim.

Geri