İmplantasyon pıhtılı olurmu ?

T

turnaaa

Forum Okuru
merhaba ben 28 günde bir adet görüyorum ve her zaman tam gününde oluyordum bu ay 28 inde olmam gerekiyordu iki günde kahverengi lekelenme var adet olmadım acaba yerleşme kanaması olabilir mi

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, yerleşme kanaması adet gibi yoğun olmaz lekelenme şeklinde olur. Genelde adete 1-2 gün kala yada adet gecikmesin de gerçekleşir. Gebelik testi yaparak gerçekleşen lekelenmenin gebelik kaynaklı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

E

elmıslm

Forum Okuru
adetim 1 gün gecikti sonra pıhtılı adet oldum 5 gün sürdü bir gün gecikti diye hamile olabilirmiyim korkuyorum

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Yerleşme kanaması adet gibi uzun ve yoğun olmaz . Lekelenmeden ibaret bir kanamadır. Adet gecikmesi bazen bir kaç gün geri yada ileri gelebilir. Gebe değilsiniz lakin kuşkunuzu gidermek adına test yapabilirsiniz.

G

ghjk

Forum Okuru
Merhabaalar ;
Ben 16 martta hasta olmam gerekırken 19 martta oldum ama bu zamana kadar hıc gecıkmem olomamıstı.goguslerımde şişlik , göğüs damarlarım netleşmıstı.
ama 19 martta hastalandım .Sancım daha fazla ve parcalı geldı.İLK gun acık pembe normal adet mıktarında .
ilk gunden buyana koyu parcalar gelıyor.
Sızce ne olabılır.Kımmyasal gebelık olabılır mı?

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhabaalar ;
Ben 16 martta hasta olmam gerekırken 19 martta oldum ama bu zamana kadar hıc gecıkmem olomamıstı.goguslerımde şişlik , göğüs damarlarım netleşmıstı.
ama 19 martta hastalandım .Sancım daha fazla ve parcalı geldı.İLK gun acık pembe normal adet mıktarında .
ilk gunden buyana koyu parcalar gelıyor.
Sızce ne olabılır.Kımmyasal gebelık olabılır mı?

Merhaba, adet gecikmesi bir çok koşuldan kaynaklanabilir. Kimyasal gebelik yada diğer sağlıksız gebelikler ancak düzenli olarak hcg değerinin izlenmesi ile teşhis edilebilir. Hekime görünüp muayene olmanızda fayda var.

M

meHtap.

Forum Okuru
merhaba adet gününe 2 gün kala pembe lekelenme geldi sonra kesildi adet olmadım 2 aylık evliyim durum nedir sizce yardımcı olurmusunuz

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gördüğünüz lekelenme yerleşme kanaması olabilir. Yerleşme kanaması bir kaç damladan ibaret bir lekelenmedir adet gibi yoğun olmaz. Bugün gebelik testi yaparak , gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

shaziye

Yeni Üye
Üye
Merhaba
Ben 2,5 yıllik evliyim. 3 aydir da bebek düşünüyoruz. Polikistik over sendromu teşhisi kondu. Bugün adetimin 3. günü belim ve karin ağrim var. Kanamam normal. Ama geçen 2 gün çok azdi. Normalde ilk gün lekelenme şeklinde olurdu kanamam bu ay ilk gün 1 2 damla kanamam oldu. 2. gün lekelenme bugünde normal pıhtılı kanamam oluyor. Kasıklarimda ağri olurdu daha çok ama bu ay karnim daha çok ağriyor. Önce implantasyon kanamasi zannettim ama bugün kanamam olunca dış gebelik mi diye düşünmeye başladim. Yoksa pco sendromunda olağan şeyler mi. Yardimci olur musunuz?

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, adet dönemi her zaman aynı seyirde geçmez. Adetin ilk günü lekelenme olur zaman ilerledikçe yoğunlaşır. Zaman zaman kan pıhtısı olabilir. Dış gebelik ancak hcg testi ile saptanabilir. Durumunuz da bana göre bir anormallik yok . Normal adetiniz gerçekleşmiş.Yerleşme kanamasıda bir kaç damladan ibarettir adet gibi olmaz. Pcos gebe kalmada sıkıntı yaratabilir mutlaka tedavi olun.

shaziye

Yeni Üye
Üye
Geçen ay doktora gittim. 10 ay daha denemem gerekiyormuş. Gebelik olmazsa gel dedi doktor. Pcos için soğan kürü yazıyor bazı sitelerde sizce faydasini görür müyüm soğan kürünün.

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
1 yıla aşkın bir sürede düzenli ilişkiye rağmen gebelik sağlanmazsa hekime görünmek gerekir. Soğan kürü yapanların bir kısmı kürden olumlu sonuç almış bir kısmı da sonuç alamamış. Beslenmenize dikkat edin fazla kilonuz varsa verin stresten uzak durun . İnşallah en kısa zamanda gebe kalırsınız.

R

Roj gül

Forum Okuru
İyi akşamlar ben normalde 32 günde bi adet oluyorum 26 martta adet oldum 8 nisanda iki gün çok az kanamam ve kahverengi lekenmem oldu sizce hamilemiyim

S

seher_ay

Forum Okuru
iyi günler adetim düzenlidir yine zamanında oldum 7 gün sürdü ama çok pıhtılı oldu ihtimal vermiyorum ama hamilelik olabilirmi

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, normal seyirde adet olmuşsunuz gebe olduğunuzu düşünmüyorum. Zaman zaman adet döneminde parçalı pıhtılar olabiliyor. Kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.

H

hzalmvys22

Forum Okuru
adetim her zaman normal gelir bu sefer hem gecikti hemde ilk defa pıhtılı oldu 7 gün sürdü hamilelik olabilirmi