İmplantasyon (yerleşme ) kanaması olabilir mi ?

kedidelisi

Yeni Üye
Üye
İmplantasyon (yerleşme ) kanaması olabilir mi ?
Merhabalar ... Normalde 33-34 günde bir regl oluyorum 3 Şubat'ta olması gerekiyordu ama gecikti. Gecikmenin 9. Gününde kan testi yaptırdım ama gebelik çıkmadı. Bir iki gün önce pembe renk bir lekelenme sonrası gece boyunca yoğun karın ağrısı ile dun başlayıp bugün biten kanama oldu (18.19subat) :rolleyes: ilk başta koyu kahve renkteydi ama sonra normal regl gibiydi. Sizce implantasyon kanamasi olabilir mi yoksa regl mi oldum ? Bu arada normalde reglim 5-6 gün sürüyor.

(Bu arada 1 Şubat'tan beri korunmuyoruz ama regle 2-3 gün kala hamile kalmış olabilir miyim? Bazı yazılarda bunun olabileceğini okudum )

Buna benzer yasayanlar varsa paylaşır mısınız lütfen. Kafamda deli sorular :S inşaallah :hamile: dir

Hcg değeriniz negatif sonuç verdiyse gebe değilsiniz. Ancak burada daha önce gebelik tetsi negatif çıkıp bir kaç gün sonra pozitif sonuç alanları da gördük. Gebelik dışında durumunuz hormonal problemlerden, rahim kaynaklı sorunlardan , stresten vs kaynaklanabilir. Bu nedenle durumunuz hakkında net bilgi edinmek için bir kadın doğum uzmanına muayene olun.

Merhaba korunmasız ilişkiden 11 gün sonra 4 gün boyunca arada kahverengi arada tam regl döneminde olduğu gibi kırmızı renkte bir kanamam oldu akıntı gibi değildi ama normal regl olduğumdakinden daha az geldi 3 gün sonra idrar testi yaptım negatif çıktı bu arada son reglimden 24 gün sonra bu kanama geldi oldum normalde 35 günde bir olurum yerleşme kanaması olabilir mi

Selamlar Deniz Gülaylar lütfen aşağıdaki konumuzu inceleyiniz.

Selamlar Deniz Gülaylar lütfen aşağıdaki konumuzu inceleyiniz.

konuyu inceledim ben hamile kalmak istemiyorum, evde test yaptım negatifti sizin görüşünüzü merak ettim siz ne düşünüyorsunuz acaba

Yani testi tam zamanında yaptı iseniz örneğin adetinize iki gün kala gibi ya da bi gün kala gibi öyle negatif aldı iseniz hamileliğinizin kesinlikle olmadığını düşünüyorum. Hamile kalmak öyle eski türk filmlerindeki gibi şak diye olmuyor malesef en azından bu zamanda olmuyor görüyorsunuz onlarca kadın hamilelik ile ilgili her şeyi yerine getirdiği halde kalamıyor. Açıkçası ben hamile olduğuna ihtimal vermiyorum.

Yani testi tam zamanında yaptı iseniz örneğin adetinize iki gün kala gibi ya da bi gün kala gibi öyle negatif aldı iseniz hamileliğinizin kesinlikle olmadığını düşünüyorum. Hamile kalmak öyle eski türk filmlerindeki gibi şak diye olmuyor malesef en azından bu zamanda olmuyor görüyorsunuz onlarca kadın hamilelik ile ilgili her şeyi yerine getirdiği halde kalamıyor. Açıkçası ben hamile olduğuna ihtimal vermiyorum.
şöyle söyleyeyim bu anlam veremediğim kanamadan önce en son 16 ocakta regl olmuştum ve testi de 16 şubatta yaptım, yalnız adetim genelde 35 gün civarı olur düzensizdir bu sefer içime şüphe düştü karaciğerimde iltihap değeri yüksek çıktı o bile etkileyebiliyormuş internetten okudum ama söylediğim gibi 24 gün sonra az günde ve az miktarda geldiği için şüphelendim teşekkür ederim bu arada cevapladığınız için

Rica ederim sevgili Deniz, soruların olur ise çekinmeden sorabilirsin. Göreceksin bak hamile felan değilsin. Bu işler bu kadar basit değil tatlım.

Sevgiler.

Geri