İncir Kürü Kullananlar Kullanıpta Faydasını Gören Varmı??

S

Sali zeynep

Forum Okuru
kızlar beyza hanımın kürüyle hamile kaldım bunların içinde incirde vardı inciri zeytin yağında ytırıp yiyin yumurtlamnıza yardımcı oluyor

G

glat

Forum Okuru
Bende bu ay incir kürüne başladım adetin 5. Gününde 12. Günü de Havuçla birlikte sabah ve akşam içiyorum 6 aydır deniyoruz olmuyo 2 buçuk yıllık evliyiz allah kimsenin kucağıni boş bırakmasın

H

Heey

Forum Okuru
Merhabalar ben de altı aylık evliyim hic kurunmadigim halde hamile kalmadim soğan kurunu maydanoz kurunu ve şimdide incir kurunu basladim bide mantar Enfeksiyonu var fitil kullandım baska ne yapmam lazım

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba her gördüğünüzü sakın uygulamaya kalkmayın.Hekimin verdiği enfeksiyon ilaçlarını düzenli kullanın ve enfeksiyonun tekrarlamaması için önlemler alın.Vajinal bölge ve iç çamaşır hijyeni gibi.Enfeksiyon türüne göre gebe kalmayı engeller.Öncellikle enfeksiyonun geçtiğinden emin olun.Sonrası ovülasyon günlerinize dikkat edin bu günlerde birlikteliğe özen gösterin gebe kalma şansınızı artırın..

S

Syma2016

Yeni Üye
Üye
Kızlar banada bi el atın ne olur bende İncir kürü yapıyorum son zamanlarda sancım olmaya başladı sizdede oldu mu

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , bu kürü uygulayanların çoğu olumlu sonuç aldığını iddia ediyor.Umarım sizde de işe yaramıştır.Mensinizde gecikme olursa test yapın ve durumunuzu bizimle paylaşın..

G

GÜLERYÜZ

Yeni Üye
Üye
merhaba arkadaşlar,
bende yaklaşık bir yıl boyunca hamile kalamayanlardan dım ta ki havuç ve incir kürünü uygulayana kadar.
bugün adet olamam gereken gün idi ve gebelik testi yaptım sonuç pozitif çıktı hala inanamıyorum bile:)

D

DenizAslı

Forum Okuru
Merhaba incir ve havuç kürünü tarif edermisiniz lütfen..

Melis ank

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Merhaba, Yumurtlamayı sağlayan yumurta çatlatan incir ve havuç kürünün yapılışı aşağıdaki gibidir.

Kuru İncir

Kür 1: Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya sekiz-dokuz adet kuru inciri ilave ediniz ve yedi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yedi dakika tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzülür. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karına içilir.
Bu formülün anlamı şudur: İki defa yirmibir gün uygulanır ve her yirmibir gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi kırkiki gündür. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası varsa, soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

21 gün uygulama+7gün ara+21 gün uygulama
toplam 42 günlük uygulama

Kür 2:
Yumurta çatlatıcı ve hamile kalmayı kolaylaştırıcı
Bir litre kaynamakta olan klorsuz suya onbeş-onaltı adet kuru inciri ilave ediniz ve yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yirmi dakika tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzülür. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karnına içilir.
25 gün uygulama+7 gün ara+25 gün uygulama
Toplam 50 günlük uygulama

şeklindedir. Bu formülün anlamı, iki defa yirmibeş gün uygulanır ve her yirmibeş gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi elli gündür. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası varsa soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

Dikkat: Prolaktin yüksekliği olan kişilere kürümüzün kullanımı önerilmemektedir.

Havuç kürü

2 adet büyük havuç
Yarım litre klorsuz su
Yapılışı

Yarım litre klorsuz suyu tencerede kaynatın.
Havuçları 4-5 cm uzunluğunda doğrayıp kaynayan suya ilave edin.
Tencerenin kapağını örtüp, 20 dk boyuyunca kısık ateşte kaynatın.
Kapağını kapatıp, kısık ateşte 15 dk kaynatın.
20 gün boyunca aç karına her sabah kahvaltıdan 15 dk önce 1 bardak için.

A

Azize Atsız

Forum Okuru
musab' Alıntı:
çok teşekkür ederim inş bende başlıyım buna mevla herkese hayırlısını versinn en yakın zamanda kucagı boş olanlara mevla hayırlı saglıklı bir evlat nasip etsinn
İnşAllah Allah bizi bu guzel duygudan mahrum etmesin nasıbımızde yoksa nasıbımıze eklesın‍‍‍‍‍‍‍‍‍

Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
babywhenareyouonboard Bebek Bekleyen Anneler Forumu 5
sevincbilge34 Bebek Bekleyen Anneler Forumu 7
birtutamanne Bebek Bekleyen Anneler Forumu 3