INSAN ÖLÜNCE NELER OLUYOR(ibretlik)

yaaa işte insanoğlunun hazin sonu güzelliğiyle fiziğiyle övünenlerin o güzellikten eser kalmayacağı ölüm amelimizden başka bir şey götüremediğimiz ölüm Allah taksiratımızı günahlarımızı affetsin

ozlem_

gerçekten korkunç ve ibret alınıcak bir durum ... Hayattayken ölümün böyle olunacağı bilinse kesinlikle dünya hayatına değil ahiret hayatına daha çok önem verilmesi gerektiği anlaşılırdı ... paylaşım için teşekkürler

okurken tüylerimm dikaen diken oldu resmen o anlar gözümün önünde kafamda yaşadım resmen. hepimiz bir gün toprak olacağız ama dilerimm rabbimden herkese hayırlı ölümler nasip etsin. babanemin bi lafı vardı 2 gün yatak 3.gün toprak nasip etsin derdi hep. rabbim günahlarımızı affetsinn ölümün ne zaman geleceği belli değil. hayatı ona göre yaşamk gerek.

ölüm ani dünya fani unutmayalım ama ben unuuyorum ve bilincli ok gunah işledim allah affeder inş

Rabbim bize hayirli ölümler ve hayirli bir ahiret nasip etsin.
Sunu unutmayalim, eyer sag iken ahiretimizi düsünmessek
hem cehennemde yanariz hemde kabir azabi cekeriz.
Dile kolay ama sadece insan bir kac saniye icin öldügünü düsünse ilk aklina ne geliyor insanin ?
Bugün ahiretim icin ne yaptim?
Rabbim bizi imanimizdan ayirmasin..... Amin

Benim anlamadigim yüzlerce mezar isinde bulundum yardım ettim defin de kimsenin ağzını gözünü açıp da toprak koymadik ya da kefenin içine toprak atmadik! Bilakis mezara toprak girmesin diye üstünü güzelce kapatıyorx

Geri