İntihar edecek birine öylebirşey söyleki vazgeçsin

Ce: İntihar edecek birine öylebirşey söyleki vazgeçsin

ben ne derdim aceba..allah kimseyi düşürmesin o duruma ama..derdim bişeyler işte..karısı çocuğu felan varsa onlara dair bişeyler düşünmesini felan derdim..

intihar

öyle diyorsun ya bir arkadaşımı 4 kez dediğin gibi ne söylesek vazgeçti çabuk vazgeçtiği için senin gibi düşündük ama 5 incide ne dediysek dinlemedi zaten biz ne desek vazgeçer diye bizi tiye alıyor sandık ve baya bunalmıştık ama bu son oldu onu kaybettik. anlayamadık nasıl bir çıkmazda olduğunu.o yüzden böyle herkesin ulaşabileceği bir foruma dikkatli yazalım arkadaşlar..

İntihar etmeden önce ki davranışlar yardım çığlığıdr. Bizim başımıza geldi Allah düşmanın başına vermesin zor... Eğitim alalım bilinçli olalım boş vermeyin hiç bir şeyi. Buraya rasgele yorumlar yazmayın insanlar fikir almak isterken farklı yollara sevketmeyin. Selametle.

İntihar etmeden önce ki davranışlar yardım çığlığıdr. Bizim başımıza geldi Allah düşmanın başına vermesin zor... Eğitim alalım bilinçli olalım boş vermeyin hiç bir şeyi. Buraya rasgele yorumlar yazmayın insanlar fikir almak isterken farklı yollara sevketmeyin. Selametle.

İşte durumu özetleyen yorum .. Kesinlikle katılıyorum. Bir insan ölmeye karar vermişse sağlıklı düşünemez bu nedenle karşı taraftakiyle iletişim çok özenli dikkatli olmalı. İntihar etme düşüncesi olumlu bir yaklaşımla bertaraf edilmelidir. Allah kimseyi bu duruma getirmesin.

Bazı durumlar vardır ki insanın gelecekten beklentisi ve umudu olmaz. Böyle bir insanı hayata ne bağlayabilir ki? Annesi? Babası? Evladı? Eşi? Bence hiç biri. Bir insanı hayata bağlayan tek şey umuttur ve nefes aldığımız sürece umut vardır. Nefes kesildiği zaman umut biter hayat kişi için durur. Sorun ne olursa olsun çözümü zamandır ve hiç bir durum intehar etmeyi gerektirmez. Umudunuzu kaybetmemeniz dileği ile... :kiss::zarhos::23:

Geri