İslam Hakkında, Sorun Cevaplayalım.

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
İslam Hakkında, Sorun Cevaplayalım.
Merhaba Sevgili Meleklerim, Değerli ziyaretçilerimiz...

İslam ve dini konular hakkında merak ettiklerinizi bizlere soruyorsunuz, bizlerde naçizane araştırarak sizler için anlaşılır cümlelerle sizlere konu hakkında bilgi veriyoruz.

Umarız Yararlı olur.

Bölüm Cevaplayıcı Sorumlusu : Makber

NOT: Sorusu olan ve merak ettiğini öğrenmek isteyen değerli üyelerimiz, yeni konu açarak sormak istediği şeyin başlığını atıp soru sorabilir, cevap bulabilir.

Canim Kösen hayirli ugurlu olsun :)
Cok güzel bir fikir bu köse :)
Senden fikir geldigi icin, Sadmindende uygulamana izin verdigi icin allah razi olsun :)

Umarim hayirli sohbetler geciririz hepberaber :)

amour185lh9lc6ao4ph.gif

teşekkür ediyorum hercaicim seninde katkın var unutma..ALLAH SENDENDE RAZI OLSUN canım....inş verimli oluruz...

makber iyi geceler diliyorum.imam nikahıyla ilgili bi sorum var.resmi nikahla evlendik imam nikahımızda var sanıyoduk düğünden önce dua falan edilmişti biz onu imam nikahı sanıyoduk ama değilmiş.biz imam nikahımızın olmadığını anladığımızdada eşim askere gitti.şimdi resmi nikahımız var ama imam nikahımız yok.içime dert oluyo aylardır ben şimdi resmi nikahlı kocamla zina mı yapmış oldum yani?bilgilendirirsen çok sevinicem .

makber iyi geceler diliyorum.imam nikahıyla ilgili bi sorum var.resmi nikahla evlendik imam nikahımızda var sanıyoduk düğünden önce dua falan edilmişti biz onu imam nikahı sanıyoduk ama değilmiş.biz imam nikahımızın olmadığını anladığımızdada eşim askere gitti.şimdi resmi nikahımız var ama imam nikahımız yok.içime dert oluyo aylardır ben şimdi resmi nikahlı kocamla zina mı yapmış oldum yani?bilgilendirirsen çok sevinicem .

canım imam nikahı demek 2 erkek şahitle sizlerin nikahı kabul ettiğinizi bildirmeniz birde mihiri belirlemeniz demektir..dolayısıyle resmi nikahta şahitsiz kıyılmadığı için nikahınız geçerli...huzursun olmana gerek yok ama sen yinede mutmain olmak istiyorsan eşin gelince bi nikah kıyıverin zaten şuanda resmi nikah olmadan imam nikahı kıyılmıyo...

inş yeterli cevap vermişimdir.
bi dahaki sorunu yeni konu açarak sorarsan daha iyi olur canım...hayırlı geceler...

teşekkür ederim canım ...şimdi yani askere gidene kadar zina yapmış olmadık öyle mi ?burda öyle diyolar resmi nikahın olsa bile allah huzurunda evli değilsiniz zina yapıyorsunuz diyolar.bu soruyada burdan cevap veriver bidahakine yeni konu açayım şimdi bölük bölük olmasın.tekrardan teşekkür ederim

teşekkür ederim canım ...şimdi yani askere gidene kadar zina yapmış olmadık öyle mi ?burda öyle diyolar resmi nikahın olsa bile allah huzurunda evli değilsiniz zina yapıyorsunuz diyolar.bu soruyada burdan cevap veriver bidahakine yeni konu açayım şimdi bölük bölük olmasın.tekrardan teşekkür ederim

canım bizim dinimiz zorluk dini değil kolaylık dinidir..
hz. ali (r.a.) din kolaydır cahiller onu zorlaştırır..
dedğim gibi şahidin var e mihirde şimdi nafakaya denk insanlarda sizin zina değil evli olduğunuzu biliyo...
hiç bi sorun yok canım için rahat olsun...
sen öyle diyenlerden ayet veya hadis iste bakalım getirebilecekler mi...

Geri